Stay with Ukraine
1xfan manager
1X FAN models
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine

У Житомирі хочуть відкрити громадську пральню. Як в Індії чи як у США?

Нетиповий для Житомира і для України загалом проект представили виконавчому комітету міської ради: пральня для широких верств городян та гостей міста. Де ж розташовуватиметься ця пральня? Чим вона вигідна для житомирян та для міста загалом? І як вона, власне, виглядатиме?..

20 червня члени виконкому житомирської міської ради підтримали проект про розробку техніко-економічного обґрунтування проекту «Створення громадської пральні на базі комунального підприємства «Гагарінське». Даний проект представила КУ «Агенція розвитку міста». За словами директора установи Борис Пахолюка, це  порівняно невеликий проект, на якому влада зможе відпрацювати юридичні механізми реалізації таких проектів в подальшому у Житомирі.

«Ми хочемо створити сервіс пральні самообслуговування, тобто, дати новий сервіс мешканцям міста і студентам, які навчаються у Житомирі. А також зняти із дошкільних навчальних закладів та управління освіти не типові їм функції…» – розповідає директор КУ «Агенція розвитку міста».

Мета проекту громадьскої пральні  | TIMES.ZT

На сьогодні 95 працівників в ДНЗ займаються пранням білизни, а в процесі задіяно 285 пральних машин. Побутові пральні машини споживають більше електроенергії, ніж професійні великогабаритні. Використовуючи професійні пральні машини, можна здешевити вартість прання білизни. На сьогодні вартість прання у ДНЗ близько 17-18 грн. за кілограм білизни. Якщо  пранням білизни займатиметься громадська пральня, теоретично вартість прання зменшиться до 12 грн., що складає 2-2,5 млн грн. в рік з міського бюджету.

Але при всьому цьому не озвучено, як саме та наскільки часто транспортуватимуть до пральні брудну білизну. У кожному дитячому садочку прання відбувається приблизно раз на 10 днів. Найбільш оптимально, за словами Пахолюка, для створення пральні підійшло КП «Гагарінське», що розташоване за адресою вул. Гагаріна, 47. Саму ж пральню планують розмістити за адресою вул. Гагаріна, 53А. Приміщення площею понад 1200 м² планують надати в оренду строком до 15 років.

Під час засідання член виконкому Світлана Півоварова піднесено заявила: «Там черги будуть дуже великі. Мені здається, це буде настільки необхідна річ!» Але не всім жителям міста буде зручно скористатись послугою. Особливо це стосується жителів віддалених від вулиці Гагаріна районів, які не мають власних авто.

На створення громадської пральні з бюджету ніяких коштів виділятись не буде. Це буде  виключно комерційний проект, який проходитиме процедуру державного приватного партнерства. Власне, саме процедура є найскладнішою. Заплановано, що громадська пральня розпочне свою діяльність вже за рік.

Громадська пральня в США  | TIMES.ZT

У Європі та США громадські пральні з машинами-автоматами – досить поширене явище. Їх там дуже багато ще з 30-х років ХХ сторіччя. У США пральні самообслуговування традиційно популярні через ряд причин. Багато домовласників не дозволяють встановлювати побутові пральні машини у квартирах, які здають мешканцям. До того ж, промислова машина-автомат легко випере ковдру чи велике покривало, чим звичайні машини  похвалитися не можуть.

Громадська пральня в Індії | TIMES.ZT

Громадська пральня в Індії, Варанасі | TIMES.ZT

У Мумбаї (Індія) досі існує найбільша у світі громадська пральня Дхобі Ґхат, де працюють понад 7 000 чоловіків з касти недоторканих. На відміну від США, більшість операцій тут проводять руками.

Громадська пральня в Індії. Процесс прання | TIMES.ZT

Одяг та білизну замочують у великих кам’яних резервуарах, а потім б’ють нею об бордюри, щоб бруд відстав. Висушену на сонці білизну прасують допотопними прасками, що живляться від вугілля.

Аліна ДОМБРОВСЬКА

Раніше TIMES.ZT писав: Центр «міста з кольоровими парасольками» захлинається у смітті

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі хочуть відкрити громадську пральню. Як в Індії чи як у США?"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*