У Коростишеві озвірілі істоти масово труять собак

У Коростишеві невідомі почали винищувати собак. Судячи з постів небайдужих людей в соціальних мережах, це явище стрімко поширюється. Труять тварин, підсипаючи отруту в їжу. Дуже часто з цією метою використовують протитуберкульозний препарат, що вільно продається в аптеках. Після цього собаки гинуть у судомах і тяжких муках…

Причиною таких дій людей могла б бути агресивність вуличних собак. Однак жителі Коростишева кажуть: отруєні тварини були цілком адекватними та невинними.

Коли цей матеріал готувався до друку – біля одного з наших матеріалів на тему безпритульних тварин з’явився такий коментар:

«Украина, Черкасская обл., город Золотоноша. Ночью отравили собак, до утра собрали трупы и вывезли. Некоторые собаки еще утром умирали страшной и мучительной смертью, в судорогах. На календаре 21 век? Дикость, убийства…»

Простий збіг – чи це більше схоже на організовану кампанію?..

Кожен небайдужий може врятувати життя нещасної тварини. Якщо ви зустріли тварину з ознаками отруєння, слід ввести їй «протиотруту»: вітамін В6. Приблизне дозування: 1 мл на 1 кг ваги. Важливо зробити це чим швидше. Якщо вчасно ввести вітамін, то вдасться врятувати життя тварини. Його легко знайти в аптеках. Також одночасно з вітаміном пропонують давати отруєній собаці «Смекту» або «Атоксіл».

Адміністративна та кримінальна відповідальність

Жорстоке поводження з тваринами є кримінальним правопорушенням. За такими справами правоохоронці можуть відкрити кримінальні провадження. Особи, які будуть спійманими «по гарячих слідах», притягуватимуться до кримінальної відповідальності та будуть покарані.

Від серпня 2017 року чинним є закон, який посилює кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. Під жорстоким поводженням потрібно розуміти знущання з тварин, які викликали муки, в результаті яких були завдані фізичні страждання, тілесні ушкодження та каліцтва, або ці дії взагалі призвели до смерті. Це стосується не лише домашніх, а й бездомних створінь.

Покараними будуть і господарі, які вирішили покинути своїх домашніх або господарських тварин напризволяще. Відповідальність несуть і ті, хто не забезпечує звірів належним доглядом.

Штрафом у розмірі від 3400 до 5100 гривень караються особи, які побили або познущалися з тварини. З метою безпеки тварини її можуть конфіскувати, якщо існує загроза її життю. У випадку коли відбуваються колективні знущання, або такий випадок повторюється – покаранням може бути штраф у розмірі до 8500 гривень або арешт строком до 15 діб.

Зоофіли караються штрафом у розмірі від 3400 гривень до 8500. У таких осіб тварин забирають в обов’язковому порядку. У випадках, коли жорстоке поводження з твариною кваліфікується за статтею Кримінального кодексу, обвинуваченого чекає обмеження волі на термін від 6 місяців до 3 років.

Якщо тварину позбавили життя на очах у дитини – вбивцю засудять до обмеження/позбавлення волі строком від 3 до 5 років. Терміном у 8 років позбавлять волі осіб, які позбавили тварину життя з особливою жорстокістю.

Як вирішити цю проблему

Виходом із ситуації може бути створення притулку для тварин. Це добре та гуманне рішення в боротьбі з бродячими собаками. На жаль, в даний час місто Коростишів не має такого закладу, натомість має проблему, що загострюється жорстокістю деяких людиноподібних істот.

Найближчий до Коростишева притулок для тварин є у Житомирі. Центр захисту тварин функціонує тут ще з 2016 року. В цьому закладі оперують та щеплять безпритульних тварин, а також надають платні послуги домашнім улюбленцям.

Працівники центру відловлюють безпритульних тварин. Після цього їм проводять стерилізацію, деякий час утримають під наглядом, а потім повертають туди, звідки виловили.

Стерилізація – гуманне та правильне рішення, яке обмежує поширення бродячих тварин. В стінах центру залишають тільки тих тварин, у яких виявлено інвалідність.

Також не слід забувати, що безпритульну тварину можна забрати до себе додому та приручити.

Кожне створіння хоче жити та має на це право. У бездомних тварин тижнями може не бути їжі, вони не відчувають людської ласки та турботи.

Якщо ви бачите безпритульну тварину – по можливості, допоможіть їй з їжею та водою (що дуже актуально у спекотні дні). Якщо вона має ознаки отруєння – допоможіть ліками. Якщо ви стали свідком жорстокого поводження або знущання з тварини – не будьте байдужими, зверніться до поліції.

Тетяна ОВСІЄНКО

Читайте також:

Садисти догралися: за знущання над тваринами тепер садять до в’язниці

Будьте першим, хто прокоментував "У Коростишеві озвірілі істоти масово труять собак"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*