Садисти догралися: за знущання над тваринами тепер садять до в’язниці

…П’яний чоловік зловив коня, який випасався на березі річки, прив’язав до свого автомобіля та почав тягати по вулиці. Нещасний кінь опирався насильству, але на асфальті позбувся підков та зазнав травм: у нього вщент здерті боки, пошкоджене око. Після розголосу садист зазначив, що зробив це ненавмисно…

  1. Нечувана жорстокість на Закарпатті
  2. Нелюдська поведінка з домашніми тваринами
  3. Адміністративна відповідальність
  4. Кримінальна відповідальність

Здається, що в наш час бурхливого розвитку різних технологій та благ, які роблять наше життя  кращим та більш комфортним, люди повинні бути більш доброзичливими та чуйними. На жаль, часто відбуваються випадки, які демонструють нечувану жорстокість та втрату людської подоби – коли люди опускаються нижче за тварин…

Нелюдські «ігри»

Днями Україну збурила новина: мешканець села Чорна Тиса (Закарпаття), колишній працівник лісового господарства (зараз вже на пенсії), депутат сільської ради – жорстоко познущався над конем, який належав багатодітній родині. П’яний чоловік зловив коня, який випасався на березі річки, прив’язав до свого автомобіля та почав тягати по вулиці. Нещасний кінь опирався насильству, але на асфальті позбувся підков та зазнав травм: у нього вщент здерті боки, пошкоджене око. Після розголосу садист зазначив, що зробив це… ненавмисно. Мовляв, побачивши, що кінь випасається на його сінокосі, депутат нібито хотів відвести його до хазяїв, прив’язавши до машини, і дорогою не помітив, що тварина спіткнулась. Родині, в якій виховується 5 дітей,  запропоновано кошти, як компенсацію за покаліченого коня. Наразі у цій справі розбирається слідство.

Кіт в лікарні. Житомир  | TIMES.ZT

Прикро, але й наше рідне місто Житомир не може похвалитися відсутністю подібних випадків. У листопаді 2017 року місцеві ЗМІ повідомили читачам страшну новину. Чоловік, на очах свого сина жорстоко побив безпритульного кота, який проживав у одному з під’їздів міста. Нелюд розламав об спину бідолашної тварини швабру.

Отруєна собака  | TIMES.ZT

Не оминає жахлива доля і вірного друга людини – собаки. Відомі випадки, коли тварини, скуштувавши подану «доброю» людиною приманку, нашпигованою ізоніазідом (лікарський препарат), помирали у страшних муках. Песимізму додає той факт, що описані вище випадки не рідкість у нашій країні.

Адміністративна відповідальність за жорстоке поводження з тваринами

Якщо раніше такі випадки не викликали особливого резонансу, то зараз садисти, шкуродери, догхатентери – мають добряче подумати перед тим, як познущатися над беззахисними тваринами. Верховною Радою України у 2017 році прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо запровадження гуманного ставлення до тварин», який передбачає посилення кримінальної та адміністративної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами. Відтак за мордування, вбивство, нацьковування тварин одна на одну, безпідставне умертвіння, пропаганду насильства над тваринами – можна сісти у в’язницю.

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення за жорстоке поводження з тваринами (знущання, нанесення побоїв, вчинення інших насильницьких дій, які завдали тварині фізичний біль, страждання і не заподіяли тілесних ушкоджень) передбачаються штрафи від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400-5100 грн.) з подальшою конфіскацією тварини, якщо для неї є загроза.

Крім того, такі ж дії, вчинені щодо двох і більше тварин, або групою осіб, тягнуть за собою стягнення штрафу від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів (5100 – 8500 грн.) або адміністративний арешт до 15 діб з конфіскацією тварини, якщо перебування у господаря несе загрозу її життю чи здоров’ю.

Насильницькі дії по відношенню до тварин, спрямовані на задоволення статевої пристрасті, спричинять стягнення штрафу від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів (3400 – 8500 грн). Маємо надію, що така ганебна стаття не знайде свого «героя»…

Кримінальна відповідальність за мордування тварин

Якщо при адміністративній відповідальності можна відкараскатися штрафом та легким переляком, то при кримінальній – справи набагато серйозніші. Знущання над твариною зараз класифікується як тяжкий злочин. У Кримінальному Кодексі України не передбачено штрафних санкцій за жорстоке поводження з тваринами. Мучителям загрожує арешт на строк до 6 місяців або обмеження волі на строк до 3 років. Знущання над твариною, яке призвело до її каліцтва та або загибелі у присутності неповнолітнього, тягнуть за собою обмеження волі від 3 до 5 років, або позбавлення волі на той самий строк.

Орина МАРКЕВИЧ

Раніше TIMES.ZT писав: Проблема безпритульних тварин в Україні

Будьте першим, хто прокоментував "Садисти догралися: за знущання над тваринами тепер садять до в’язниці"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*