Навіщо Дмитро Ткачук та Вікторія Краснопір вдавали у Житомирі сліпих? (відео)

Маска на очі. В руках паличка. В такому вигляді два заступники мера погуляли по Михайлівській та Великій Бердичівській. В. Краснопір навіть зайшла у найближчий супермаркет – і якби не допомога продавщиці, чиновниця могла б перекинути стелаж з продуктами. Для чого був потрібен цей маскарад?..

На прогулянку містом у цілковитій темряві заступників Сергія Сухомлина запросила ГО «Житомирська обласна спілка культури та мистецтва інвалідів». Квест-прогулянка «Світ на дотик» відбулась  у рамках проведення «Майстерні міста». Головною метою було продемонструвати, наскільки комфортно (точніше, некомфортно) пересуватися містом незрячим людям. А також наскільки пристосована (точніше, не пристосована) міська інфраструктура для таких людей.

Прогулянка наосліп справила дуже глибоке враження на представників міської влади.

«Це повна дезорієнтація… Тобто, набагато довше потрібно часу на прийняття рішень на оцю інформацію зовнішню. Безумовно, це значно складніше. І враховуючи, що якісь заходи не є, як правило в пріоритеті при прийнятті рішень, при будівництві того чи іншого елементу інфраструктури – то, безумовно, це в цілому значно ускладнює життя таких людей. Вони ж не живуть в такому «гетто» і не ходять тільки по квартирі. Їм потрібно повноцінно пересуватися всім містом. І умови для цього доволі мізерні…» ─  поділився враженнями заступник міського голови Дмитро Ткачук.

Для Вікторії Краснопір найскладнішим було подолати сходи. Окрім того, жінку вразила байдужість деяких житомирян: наприклад, їй не одразу допомогли увійти до аптеки…

Залишається сподіватися, що такий неординарний захід приверне увагу можновладців до проблем незрячих людей – а наше місто стане більш дружнім та краще пристосованим для них.

Аліна ДОМБРОВСЬКА

Будьте першим, хто прокоментував "Навіщо Дмитро Ткачук та Вікторія Краснопір вдавали у Житомирі сліпих? (відео)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*