Наприкінці літа минулого року стартував проєкт «Наукою вишиваємо Україну», мета якого об’єднати науковців у спільних прагненнях відродження та зміцнення держави, та нагадати представникам влади про відкритість науковців до співпраці і велике бажання змінювати спільний світ на краще.
За словами організаторів, вишита карта стане символом й оберегом для країни і всіх тих, хто віддано піклується про її майбутнє. Ідея проєкту виникла і опрацьовувалася Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України ще наприкінці 2021 року. Наразі учасники – представники наукових установ із всіх областей України, поступово презентують перші результати її реалізації.
Зокрема, на Житомирщині мапу області вишивала асистентка кафедри комп’ютерних мереж та інформаційних технологій Житомирського державного університету імені Івана Франка Юлія Мінгальова, а координаторами проєкту виступили її колеги – кандидатка філологічних наук, доцент кафедри української та зарубіжної літератур ЖДУ ім.І.Франка Вікторія Білявська та завідувач кафедри робототехніки, електроенергетики та автоматизації ім. проф. Б.Б. Самотокіна ДУ «Житомирська політехніка», кандидат технічних наук, доцент Андрій Ткачук.
«На одному із засідань Ради молодих учених я дізналася про цей проєкт і вирішила подати заявку на участь від нашої області. За умовами, може бути одразу кілька майстринь, які виконуватимуть роботу колективно, але так сталося, що з Житомирщини я єдина виявила бажання, – говорить Юлія Мінгальова. – Вишивати навчилася ще в дитинстві, у класі п’ятому. Вишиваю хрестиком, гладдю та болгарським хрестиком. Власне, карту для проєкту «Наукою вишиваємо Україну» вишивала хрестиком. Заявку я подала ще минулого року, а 13 січня мені зателефонував Андрій Ткачук і незабаром передав схему та матеріали для вишивки – нитки і полотно. Вишивала переважно після роботи, у вільний час та на вихідних. Остаточно завершила роботу 30 квітня. Ми представили нашу вишиту мапу і далі, як і інші учасники, надсилаємо її в Одесу, де всі частини-області будуть з’єднані в єдину карту України».
Розмір загального полотна становитиме п’ять на три метри і включатиме два мільйони хрестиків та інших елементів вишивки з використанням 7 км ниток. Кожен шматок має певні кольорові комбінації і технології, притаманні певному регіону України.
Попередньо була розроблена та узгоджена концепція проєкту, обрана необхідна технологія виконання, матеріали і схеми вишивки для кожної області, проведені консультації з етнографом, створені схеми унікальної форми на основі обраних візерунків тощо.
Юлія Демусь
Будьте першим, хто прокоментував "Житомирщина долучилася до проєкту «Наукою вишиваємо Україну» (ФОТО)"