Лучниця Ольга Хомутовська про медаль на чемпіонаті Європи і підготовку до змагань в умовах війни (ФОТО)

Лучниця Ольга Хомутовська про медаль на чемпіонаті Європи і підготовку до змагань в умовах війни (ФОТО)

На чемпіонаті України зі стрільби із лука, що проходив серед спортивних шкіл протягом 1-4 травня у Чернівцях, житомирянка Ольга Хомутовська здобула першість у кваліфікації та особистому раунді. Попри це, наголошує, результат міг би бути значно кращим. Втім, для спортсменки це свого роду тренування – вже за два тижні чекає ще один старт у Львові, а після нього одразу їде на ІІ етап Гран-прі Європи в Хорватію.

Наприкінці цього року червня представлятиме Україну на Європейських іграх у Кракові (Польща). Таку можливість виборола під час «European Grand Prix-2023» у Ліллешелі (Великобританія). Зокрема, на І етапі Гран-прі Європи зайняла 5 місце в ліцензійному турнірі і 9-те – в особистій першості, отримала ліцензію «Сompound Women» на Європейські ігри.

Усі зусилля лучниці направлені наразі саме на досягнення високих результатів на цих змаганнях, а у перспективі – виконання «Майстра спорту України міжнародного класу».

Ольга будує спортивну кар’єру, паралельно навчається на ІІІ курсі факультету фізичного виховання і спорту в Житомирському державному університеті імені Івана Франка. Вона – майбутній тренер.

Зараз дівчині 19 років, у спорт вона прийшла ще підлітком. Спершу два роки займалася плаванням, а згодом остаточно зосередилася на стрільбі з лука. Тоді на тренування, які відкрилися у рідній школі №5, пішло багато її однокласників. Подруга покликала Ольгу просто спробувати.

«Як зазвичай і буває у спорті, я прийшла подивитися, що і як, – згадує Хомутовська. – Це був 2017 рік, мій 9 клас. Відвідала одне тренування, наступне. Президент федерації Олександр Большаков сказав, що можу стріляти. Тоді якось вже зрозуміла, що мені це навіть ближче – у плані, що знаходиться поруч, не треба їхати через пів міста на плавання в «Авангард». До того ж, через проблеми з серцем, спортивні групи з плавання для мене були закриті, та мені потрібно було чимось займатися, бо просто сидіти вдома не могла.

Перші два місяці стріляла з класичного лука. Вже на той момент я була високою і в мене, порівняно з іншими дітьми, був великий витяг, тому обрали блочний лук і його я використовую й тепер. З 2018 року й донині мене тренує Іван Мазепа. Йому передали, що я «блочниця» і вирішив не переставляти на «класику», тож так і працюємо. Мої тренування проходять на базі обласної дитячо-юнацької спортивної школи «Динамівець».

На свої перші обласні змагання Чернігівщини поїхала наприкінці 2018-го, а через два тижні був зимовий Кубок України в Львові. Це був мій спортивний дебют, мала певний страх, але настріляла на досить непоганий для себе результат. Стала 9-ю і вилетіла в першому колі, але це вже був успіх, бо найголовніше, що я подолала емоції і не розгубилася. Це стало мотивацією брати участь в наступних всеукраїнських та міжнародних змаганнях, виконати норматив «Майстра спорту», присвоєння «Кандидата майстра спорту України». Перший міжнародний досвід був на турніру «Меморіал Ірени Шидловської» у Польщі, а такий вже великий старт – на чемпіонаті світу зі стрільби з лука, який проводився у Вроцлаві».

Минулого року Ольга Хомутовська принесла Житомирщині першу в історії області медаль чемпіонату Європи зі стрільби з лука. Вона стала бронзовою призеркою змагань, що проходили у місті Ньюпорт (Великобританія). Свою підготовку до цього почала ще в 2021-му, але через повномасштабне вторгнення російських військ була змушена виїхати за кордон і продовжити тренування там. У Польщі займалася ще протягом чотирьох місяців. Результат на чемпіонаті Європи дався не просто – через погодні умови, нерви і загальну ситуацію в країні.

Через війну, говорить спортсменка, втратили хорошу тренувальну базу в Новій Каховці, де щороку в березні-квітні відкривали літній сезон, який тривав до жовтня. Змагання зі стрільби із луків проходять по всій території України, де відносно безпечно – подалі від лінії фронту. Ті, які проводили у Каховці, переважно приймають Чернівці. Крім цього, є дефіцит матеріалу, з якого виготовляли щити для стрільби, адже його завозили із росії. Те, що єможна знайти на вітчизняному ринку, – залишки.

За словами Хомутовської, стрільба з лука – це той вид спорту, який підходить всім і займатися ним можна в будь-якому віці, особливих фізичних даних чи психологічної підготовки не потрібно, достатньо лише бажання і вміння зосереджуватися на процесі. Дітям краще починати з 9-10 років, адже все ж таки лук – це зброя і складнокоординаційний вид спорту. Не треба мати велику силу, адже лук під кожного підбирається індивідуально. Можна мати високий зріст: Ольга одна з найвищих лучниць (185 см).

«Зараз я повертаюся із Чернівців і вже з наступного тижня почнеться підготовка до наступних змагань. Буду стріляти по мішенях, збільшувати кількість пострілів. Заново налаштовувати техніку, бо як би ми добре не стріляли на змаганнях, але набираємося помилок, які прибираємо на тренуваннях пізніше, – веде далі лучниця. – Всі мої тренування полягають в тому, що я приходжу в зал, проводжу розминку і стріляю, стріляю. Стріляю багато. Тренер може спостерігати за цим і робити якісь зауваження, настанови, але коли ти давно займаєшся, у мене це вже шостий рік, то сама можеш себе контролювати, виправляти».

Юлія Демусь

«Прагну популяризувати цей вид спорту», – чемпіон України з водного туризму, майстер спорту Олександр Марченко (ФОТО)

12-річна коростенка здобула золото та срібло на Міжнародному турнірі зі спортивних танців на візках (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Лучниця Ольга Хомутовська про медаль на чемпіонаті Європи і підготовку до змагань в умовах війни (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*