12-річна коростенка здобула золото та срібло на Міжнародному турнірі зі спортивних танців на візках (ФОТО)

Протягом 7-9 квітня у місті Амстельвен (Нідерланди) проходив Міжнародний турнір зі спортивних танців на візках серед осіб з ураженнями опорно-рухового апарату, учасниками якого стали представники із 20 країн світу. Збірна України у складі 13 паратанцюристів виборола 18 медалей, 12 з яких – «золото», а 6 – «срібло». Такий результат забезпечив команді першу сходинку турніру.

Одразу дві медалі – золоту і срібну, здобула 12-річна Софія Науменко із Коростеня. Виконала п’ять танців – вальс, танго, самбу, румбу і джайв.

Через повномасштабну війну в Україні дівчина разом із родиною залишається у Німеччині і вже там готується до змагань. Також відвідує місцеву школу і продовжує дистанційно навчатися в українській, має онлайн-уроки із вивчення англійської мови. У повсякденному житті Софія пересувається на протезах.

У вересні 2020-го з нею трапився нещасний випадок, внаслідок якого втратила кінцівки. Повертаючись зі школи, вирішила скоротити шлях додому і пішла навпростець через залізничну колію та потрапила під потяг. Проходила тривале лікування та реабілітацію.

На зйомках одного телешоу познайомилася з Оленою Чинкою, яку запросили до студії в якості експерта. Це спортсменка, громадська і політична діячка, майстер спорту України, члено збірної зі спортивних танців на візках, багаторазова чемпіонка світу з танців на візках. Саме вона, за словами Оксани Найменко – мами дівчинки, для доньки кумир і приклад для наслідування. Дівчинка так само хоче досягати успіхів у танцях.

«У дитинстві Софія відвідувала музичну школу і вчилася грати на бандурі. Коли трапилася ця трагедія, усе відійшло на другий план і основне було знову стати на ноги. Лікування проходили за кордоном, небайдужі допомагали збирати кошти на протези. На танці доньку привела Олена Чинка. Спершу це просто був як спосіб реабілітації, але згодом Софія почала займатися професійно, брати участь в змаганнях різного рівня і здобувати нагороди, – ділиться Оксана Науменко. – На чемпіонаті країни з бальних танців на візках у грудні 2020 року донька стала срібною призеркою, а вже у 2021-му завоювала золото. Також Софія була серед переможців міського рейтингу «Гордість міста-2020» у номінації «Мужність та героїзм» в Коростені, має подяку від народного депутата.  У серпні минулого року на Міжнародному чемпіонаті з танців на візках у Франкфурті-на-Майні отримала І місце у категорії «дебютант». До війни на тренування їздили в Київ в клуб «Березіль», де займаються усі члени збірної. Тренер збірної команди – Ірина Котирло. Донька й надалі має намір займатися танцями, а ще фотографуванням».

Юлія Демусь

Житомирянка Еліна Стрельцова про роботу ілюстратора, курси для початківців, проєкти і колаборації (ФОТО)

«Хочемо заробити мільйон», – 7-річна Марія Заглада продає свої іграшки, щоб зібрати кошти на ліки для військових (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "12-річна коростенка здобула золото та срібло на Міжнародному турнірі зі спортивних танців на візках (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*