Житомирянка Еліна Стрельцова про роботу ілюстратора, курси для початківців, проєкти і колаборації (ФОТО)

Розписувала одяг та стіни, була мехенді майстром і робила тату – усі професії Еліни Стрельцової завжди були пов’язані з творчістю. Каже, що малює усе своє свідоме життя. У дитинстві закінчила Художню школу ім. В. Шкуринського в Житомирі, вищу освіту здобула за спеціальністю «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», але за фахом не працювала. Тривалий час жила за кордоном, а після повернення в Україну остаточно відійшла від тату-сфери і почала займатися створенням ілюстрацій. Аби досягнути бажаного рівня майстерності, протягом кількох місяців щоденно малювала по 6-8 годин. Відтоді й до сьогодні її майже неможливо побачити без планшета в руках.

«Ілюстрацією почала цікавитися у 2018 році. У мене був планшет, я бачила круті роботи інших ілюстраторів, які вражали. Вирішила, що маю дійти до такого ж рівня. Майже рік могла дозволити собі займатися улюбленою справою. Спершу просто малювала, потім проходила багато курсів з цифрового живопису – портрети, sketching, казуальна ігрова графіка, Fashion sketching, а також цифровий олійний живопис.

Тобто все, що є в цьому напрямку, вивчала і мені це подобалося. Продовжую вчитися до цих пір: якщо чогось не знаю чи не розумію, то залюбки купую якісь курси, щоб покращити свої навички, – пояснює Еліна Стрельцова (творчий псевдонім Elishas Art Original). – Зараз працюю на фрілансі, малюю на замовлення портрети, ілюстрації, роблю покадровку для анімації рекламних роликів у мультяшному стилі.

Паралельно з цим викладаю, веду групи. Створила кілька своїх курсів, майстер-класів і допомагаю початківцям пройти цей шлях швидше, ніж це було у мене. Зібрала знання з різних сфер, які, на мою думку, є найважливішими саме для тих, хто починає. Зазвичай на курсах розповідають про речі, дотичні до одного стилю, а я зібрала мікс. Ці знання дозволять зробити малюнок більш цікавим, об’ємним, емоційним.

На курсах у першу чергу ділюся власним досвідом, розповідаю як працювати на фрілансі, розглядаємо питання ціноутворення і так далі. Викладацька діяльність на сьогоднішній день займає навіть більшу частину мого робочого часу. Як творча людина, я загоряюся періодами, тому не можна визначитися із загальною тематикою чи стилем робіт.

Був час, коли хотілося малювати лише портрети, пізніше – романтичні ілюстрації, казуальну графіку, а нині подобається більше скетчінговий стиль, мультяшний – з емоціями, яскравий, трохи змішаний стиль – мультик+реалізм. Всі ми ростемо, і художники так само. Наші вподобання, бачення і розуміння чогось змінюються, що відображається й на творчості. Малювати все життя щось одне – нудно. У мене було таке, що півтора роки малювала на одну тему і останні місці вже просто відвертало від цього всього. Тому дуже класно, що можеш собі дозволити постійно пробувати щось нове, розвиватися всебічно».

Ілюстраторка співпрацює із польською компанією та малює анімаційні ролики про сантехніку, будівництво, ремонт, пожежну безпеку. Розповідає, що ці теми не зовсім жіночі, тож у процесі доводиться багато нюансів гуглили. Рекламні ролики можна побачити на різних платформах та офіційних сайтах і сторінках компаній-замовників.

Малювала NFT-постери для презентації гри, яка ще не вийшла. У цих NFT-ілюстраціях зашифровані певні бонуси. У рекламних дописах в мережі Фейсбук декілька років тому можна було побачити інші ілюстрації Еліни, створені за період роботи в ІТ-компанії. Також разом з командою, яку очолювала, малювали NFT-колекції. На замовлення створювала портретні логотипи, принти, картинки для сайту тощо.

«Дуже часто малюю портрети дітей або дорослих на замовлення у подарунок – на весілля, День народження, ювілей, коханим. Надсилаю замовнику електронну версію і далі він може роздрукувати її у будь-якому форматі та на будь-якому матеріалі. Можна навіть не роздруковувати, а просто відправити комусь разом із привітаннями у соцмережах чи на електронну пошту. Це дуже зручно, коли людина знаходиться за кордоном, як це буває протягом останнього року. Ще мені надсилають окремі фото членів родини і я їх об’єдную.

Продумую пози, змінюю одяг, стиль при потребі. У кожної людини є якісь фішки – пірсинг, тату, особливості зовнішності, міміка, тому завчасно прошу вказати це, аби максимально відобразити індивідуальність людини, – продовжує ілюстраторка Стрельцова. – На кожну роботу витрачається різна кількість часу – від трьох годин і до кількох днів. Якщо простий sketching, то ти сів, побачив, перемалював. Але якщо є якась ідея, то пару хвилин чи навіть днів ти можеш шукати референс, аби надихнутися кольорами, позами, рослинністю і все інше.

Залежить від того, чи малюєш для себе абомаєш дедлайн. Наступна фаза – драф. Це такий скетч, схожий на дитячий малюнок, де лише художник може зрозуміти, що зображено. Далі більш детально промальовуєш і приходиш до кольору. Можу малювати класичними матеріалами, але в основному працюю на iPad у програмі «Procreate», тобто це цифрова ілюстрація. Це дуже зручно, бо за хвилину після завершення роботи, ілюстрацію можна відправити замовнику і він може роздрукувати її на холсті, тканині. Після драфту і скетчу йде колір. Це міг би бути фінальний етап, але, оскільки ми працюємо із цифровим живописом, маємо кілька шарів і складно вибрати колір. Визначаємося з кольором і додаємо фінальні елементи, вставки».

Еліна Стрельцова реалізувала два проєкти з іншими житомирянками. Зокрема, це колаборація із давньою знайомою Оленою Легенчук, яка робила знімки військового та його коханої, а ілюстраторка домальовувала до них деталі, додаючи глибини сенсу та змісту зображенню. Вони представили спільний проєкт «Вільний народ вільної країни».

Фотографиня Ольга Залізовська-Глибко передала Еліні свої світлини українських жінок в образі «Берегиня роду» та «Берегиня держави», відповідно до яких були створені ілюстрації. Основна мета їх творчої співпраці – привернути увагу світової спільноти до війни в Україні. Наразі виставку «Blooming Ukraine charity art exhibition» із цими роботами можна побачити у Нью-Йорку.

«Ми змогли представити наш діджитал варіант у друкованому вигляді, де кожен бажаючий може викупити картину, задонативши на ЗСУ. Підтримуйте Україну і в знак подяки за ваші донати, ми надішлемо вам принт на ваш вибір. Ви отримаєте підготовлений для друку файл у максимальному розмірі або ж можете замовити у нас футболку з принтом, холст у вигляді картини, фото в рамці, або екосумку з малюнком», – пояснюють Ольга та Еліна.

Слідкувати за діяльністю Elishas Art Original можна на її сторінці у мережі Інстаграм.

Юлія Демусь

«Тем для творчості стільки ж, скільки маємо зараз болі і захвату», – ілюстраторка Ірина Лисенко (ФОТО)

Акварельна творчість Ooh Lily: ілюстраторка з Житомира про пошук себе, фріланс та патріотичні роботи (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирянка Еліна Стрельцова про роботу ілюстратора, курси для початківців, проєкти і колаборації (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*