Розписувала одяг та стіни, була мехенді майстром і робила тату – усі професії Еліни Стрельцової завжди були пов’язані з творчістю. Каже, що малює усе своє свідоме життя. У дитинстві закінчила Художню школу ім. В. Шкуринського в Житомирі, вищу освіту здобула за спеціальністю «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», але за фахом не працювала. Тривалий час жила за кордоном, а після повернення в Україну остаточно відійшла від тату-сфери і почала займатися створенням ілюстрацій. Аби досягнути бажаного рівня майстерності, протягом кількох місяців щоденно малювала по 6-8 годин. Відтоді й до сьогодні її майже неможливо побачити без планшета в руках.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/Screenshot_2023-04-08-14-12-04-572_com.instagram.android-473x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/IMG000-7-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/IMG000-1-823x1024.jpg)
«Ілюстрацією почала цікавитися у 2018 році. У мене був планшет, я бачила круті роботи інших ілюстраторів, які вражали. Вирішила, що маю дійти до такого ж рівня. Майже рік могла дозволити собі займатися улюбленою справою. Спершу просто малювала, потім проходила багато курсів з цифрового живопису – портрети, sketching, казуальна ігрова графіка, Fashion sketching, а також цифровий олійний живопис.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/IMG000-1024x738.jpg)
Тобто все, що є в цьому напрямку, вивчала і мені це подобалося. Продовжую вчитися до цих пір: якщо чогось не знаю чи не розумію, то залюбки купую якісь курси, щоб покращити свої навички, – пояснює Еліна Стрельцова (творчий псевдонім Elishas Art Original). – Зараз працюю на фрілансі, малюю на замовлення портрети, ілюстрації, роблю покадровку для анімації рекламних роликів у мультяшному стилі.
Паралельно з цим викладаю, веду групи. Створила кілька своїх курсів, майстер-класів і допомагаю початківцям пройти цей шлях швидше, ніж це було у мене. Зібрала знання з різних сфер, які, на мою думку, є найважливішими саме для тих, хто починає. Зазвичай на курсах розповідають про речі, дотичні до одного стилю, а я зібрала мікс. Ці знання дозволять зробити малюнок більш цікавим, об’ємним, емоційним.
На курсах у першу чергу ділюся власним досвідом, розповідаю як працювати на фрілансі, розглядаємо питання ціноутворення і так далі. Викладацька діяльність на сьогоднішній день займає навіть більшу частину мого робочого часу. Як творча людина, я загоряюся періодами, тому не можна визначитися із загальною тематикою чи стилем робіт.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/IMG000-2-1024x768.jpg)
Був час, коли хотілося малювати лише портрети, пізніше – романтичні ілюстрації, казуальну графіку, а нині подобається більше скетчінговий стиль, мультяшний – з емоціями, яскравий, трохи змішаний стиль – мультик+реалізм. Всі ми ростемо, і художники так само. Наші вподобання, бачення і розуміння чогось змінюються, що відображається й на творчості. Малювати все життя щось одне – нудно. У мене було таке, що півтора роки малювала на одну тему і останні місці вже просто відвертало від цього всього. Тому дуже класно, що можеш собі дозволити постійно пробувати щось нове, розвиватися всебічно».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/IMG_20230408_141816-1024x1012.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/IMG_20230408_141753-1024x1014.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/IMG_20230408_141737-1024x1014.jpg)
Ілюстраторка співпрацює із польською компанією та малює анімаційні ролики про сантехніку, будівництво, ремонт, пожежну безпеку. Розповідає, що ці теми не зовсім жіночі, тож у процесі доводиться багато нюансів гуглили. Рекламні ролики можна побачити на різних платформах та офіційних сайтах і сторінках компаній-замовників.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/IMG_20230408_141718-1021x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/IMG_20230408_141645-1016x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/IMG_20230408_141626-823x1024.jpg)
Малювала NFT-постери для презентації гри, яка ще не вийшла. У цих NFT-ілюстраціях зашифровані певні бонуси. У рекламних дописах в мережі Фейсбук декілька років тому можна було побачити інші ілюстрації Еліни, створені за період роботи в ІТ-компанії. Також разом з командою, яку очолювала, малювали NFT-колекції. На замовлення створювала портретні логотипи, принти, картинки для сайту тощо.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/IMG_20230408_141505-882x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/IMG_20230408_141445-1024x1015.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/IMG_20230408_141426-800x1024.jpg)
«Дуже часто малюю портрети дітей або дорослих на замовлення у подарунок – на весілля, День народження, ювілей, коханим. Надсилаю замовнику електронну версію і далі він може роздрукувати її у будь-якому форматі та на будь-якому матеріалі. Можна навіть не роздруковувати, а просто відправити комусь разом із привітаннями у соцмережах чи на електронну пошту. Це дуже зручно, коли людина знаходиться за кордоном, як це буває протягом останнього року. Ще мені надсилають окремі фото членів родини і я їх об’єдную.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/IMG_20230408_141254-968x1024.jpg)
Продумую пози, змінюю одяг, стиль при потребі. У кожної людини є якісь фішки – пірсинг, тату, особливості зовнішності, міміка, тому завчасно прошу вказати це, аби максимально відобразити індивідуальність людини, – продовжує ілюстраторка Стрельцова. – На кожну роботу витрачається різна кількість часу – від трьох годин і до кількох днів. Якщо простий sketching, то ти сів, побачив, перемалював. Але якщо є якась ідея, то пару хвилин чи навіть днів ти можеш шукати референс, аби надихнутися кольорами, позами, рослинністю і все інше.
Залежить від того, чи малюєш для себе абомаєш дедлайн. Наступна фаза – драф. Це такий скетч, схожий на дитячий малюнок, де лише художник може зрозуміти, що зображено. Далі більш детально промальовуєш і приходиш до кольору. Можу малювати класичними матеріалами, але в основному працюю на iPad у програмі «Procreate», тобто це цифрова ілюстрація. Це дуже зручно, бо за хвилину після завершення роботи, ілюстрацію можна відправити замовнику і він може роздрукувати її на холсті, тканині. Після драфту і скетчу йде колір. Це міг би бути фінальний етап, але, оскільки ми працюємо із цифровим живописом, маємо кілька шарів і складно вибрати колір. Визначаємося з кольором і додаємо фінальні елементи, вставки».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/IMG_20230408_141359-1021x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/IMG_20230408_141345-859x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/IMG_20230408_141318-817x1024.jpg)
Еліна Стрельцова реалізувала два проєкти з іншими житомирянками. Зокрема, це колаборація із давньою знайомою Оленою Легенчук, яка робила знімки військового та його коханої, а ілюстраторка домальовувала до них деталі, додаючи глибини сенсу та змісту зображенню. Вони представили спільний проєкт «Вільний народ вільної країни».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/IMG_20230408_141235-642x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/IMG_20230408_141217-647x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/IMG_20230408_141146-831x1024.jpg)
Фотографиня Ольга Залізовська-Глибко передала Еліні свої світлини українських жінок в образі «Берегиня роду» та «Берегиня держави», відповідно до яких були створені ілюстрації. Основна мета їх творчої співпраці – привернути увагу світової спільноти до війни в Україні. Наразі виставку «Blooming Ukraine charity art exhibition» із цими роботами можна побачити у Нью-Йорку.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/IMG_20230408_141120-824x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/IMG_20230408_141103-1024x772.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/IMG_20230408_141037-1024x1020.jpg)
«Ми змогли представити наш діджитал варіант у друкованому вигляді, де кожен бажаючий може викупити картину, задонативши на ЗСУ. Підтримуйте Україну і в знак подяки за ваші донати, ми надішлемо вам принт на ваш вибір. Ви отримаєте підготовлений для друку файл у максимальному розмірі або ж можете замовити у нас футболку з принтом, холст у вигляді картини, фото в рамці, або екосумку з малюнком», – пояснюють Ольга та Еліна.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/IMG_20230408_140858-833x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/IMG_20230408_141016-1024x960.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/IMG_20230408_140958-896x1024.jpg)
Слідкувати за діяльністю Elishas Art Original можна на її сторінці у мережі Інстаграм.
Юлія Демусь
Будьте першим, хто прокоментував "Житомирянка Еліна Стрельцова про роботу ілюстратора, курси для початківців, проєкти і колаборації (ФОТО)"