У Житомирі військових ТрО «Соколи Полісся» навчають аеророзвідці та користуванню БПЛА (ВІДЕО)

На Житомирщині в рамках програми «Армія дронів» військових і цивільних навчатимуть аеророзвідці та застосуванню різних видів БПЛА. Про старт проєкту журналістам «Times.ZT» розповів керівник і співзасновник «SpecAero UA» Юрій Домбровський.

За його словами, дана програма спрямована на навчання військових різних силових структур: ЗСУ, ССО, ГУР, Нацгвардії тощо:

«Ми є офіційними реалізаторами програми “Армія дронів”, яка вже діє в Україні більше ніж півроку. Програма спрямована на підготовку, надання навичок у спеціалізації аеророзвідки для ЗСУ, ССО, ГУР, Нацгвардії та Нацполіції та інших силових структур. На сьогодні ми працювали лише в Києві та на замовлення військових частин надавали необхідні навички та підготовку військових, адже чимало військових частин знаходиться по різних областях України.

Юрій Домбровський додає, даний проєкт адмініструється Міністерством цифрових трансформацій і є національною програмою:

«Це національна програма, яка передбачає підготовку й надання спеціальності аеророзвідник, застосування БПЛА на рівні типового підрозділу, різних видів військ. Мета в тому, щоб в будь-якому юніті були фахівці, здатні використовувати інструменти аеророзвідки для потреби захисту, контратак, для забезпечення сил оборони України та для контрнаступальних дій». 

Саме навчання триває 10 днів. Долучатися запрошують також і цивільних.

«Ми готували такі підрозділи, як: ССО “Азов”, сили для звільнення Херсонської області, за що наша команда була відзначена Валерієм Залужним, маємо нагороду іменну, як волонтерський рух. Програма включає 10 днів інтенсивного навчання. Нами розроблено та впроваджено кілька навчальних програм на різні системи БПЛА. Ми співпрацюємо з волонтерськими програмами, тому запрошуємо на навчання також і цивільних, оскільки війна ще може тривати довго, і ці навички є основою підготовки суспільства до спротиву в майбутні роки», – пояснює фахівець.

У Житомирі за цією програмою вже навчаються військовослужбовці сил місцевої ТрО «Соколи Полісся». За словами керівника «SpecAero UA», їх навчають безкоштовно:

«У Житомирі ми тільки розпочали цю програму. Наразі у нас вчиться близько 10-ти військовослужбовців, більшість із них – військовослужбовці сил місцевої ТрО “Соколи Полісся”. Навчання для них відбувається безкоштовно в рамках програми “Армія дронів” нам компенсують їх навчання. Якщо це окремо персональний випадок, коли військовий бажає навчитися, але його не направила військова частина, тоді доведеться заплатити, але це цілком доступне по вартості навчання, і варте того, щоб в нього вкладатися». 

Детальніше про проєкт на сайті https://www.specaero.center/. Телеграм-канал “Соколів Полісся” https://t.me/sokolyzt

Нагадаємо, переїхала зі столиці у рідне село на Житомирщині і відкрила кав’ярню: досвід Наталії Балкової та її шлях до мрії (ФОТО).

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі військових ТрО «Соколи Полісся» навчають аеророзвідці та користуванню БПЛА (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*