1xfan manager
1X FAN models
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange

Підтримаймо бджіл: новинка від «Просто Миколка» – свічки, які допомагають засіяти медоносні квіти (ФОТО- ВІДЕО)

Підтримаймо бджіл: новинка від «Просто Миколка» - свічки, які допомагають засіяти медоносні квіти (ФОТО- ВІДЕО)

 У Всесвітній день бджіл – 20 травня, творча свічкова майстерня «Просто Миколка»  представила чергову новинку – свічки  «Сій квіти»: купуємо насіння рятуємо бджіл» у п’яти кольорах у формі квіткового циліндра та кулі.

«Головною місією бджолиних свічок «Сій квіти» є порятунок бджіл. Частина коштів від продажу квіткових свічок піде на закупівлю насіння, яке  будемо додавати у  посилки, аби ми всі разом могли сіяти медоносні квіти по усій країні, – пояснюють у «Просто Миколка». – Сьогодні сотні пасік по всій Україні залишились покинутими. Їх окуповують, їх руйнують, їхні власники мусять полишати все і їхати на фронт, або тікати від війни. Тисячі гектарів полів вже постраждали.  Дивовижно, як часто ми не задумуємось про цей звʼязок, але насправді якість життя людства залежить від існування бджіл. Війна знищує не тільки життя та домівки, але і біорізноманіття. Нам та нашим дітям знадобляться десятиліття, аби відновити ресурси, тому пропонуємо почати вже зараз. Своє завдання, як мирних жителів,  вбачаємо  у тому, аби хоча б спробувати підтримати бджіл по всій Україні, і найкращий для цього шлях – сіяти квіти.  Ми підібрали чотири види рослин, які є одночасно сидератами та медоносами. Це означає, що вони не тільки стануть гуманітарною бджолиною допомогою, але і збагатять ґрунт корисними речовинами».

Нагадаємо, що у 2018 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 20 травня Всесвітнім днем бджіл, адже саме цього місяця  у північній півкулі  Землі бджоли особливо активні.  Крім цього,  20 травня 1734 року народився  Антон Янша — перший бджоляр.  Серед українців відомий  вчений-бджоляр Петро Прокопович (1775—1850р.р.) – засновник доцільного бджільництва і організатор першої в Європі школи пасічників.

Мета відзначення Дня бджіл — визнання і вшанування бджіл як важливих запилювачів для здорової екосистеми, пропагування бджільництва, забезпечення виживання бджіл для блага людства. 

В Україні бджільництво було відоме з прадавніх часів. Тоді існували колодні вулики – борті. Найбільше бортництвом займалися на теренах сучасної Полтавщини та Чернігівщини. Мед слугував смачною їжею, обрядовою стравою та ліками. 

У світі існує понад 15 000 різновидів бджіл. Українські пасічники тримають переважно кавказьких, карпатських та власне українських бджіл. У пошуках їжі бджоли можуть відлітати від свого вулика на відстань до 10 кілометрів і  знаходити потім шлях додому. Щоб зібрати кілограм меду, бджолина сім’я облітає відстань, яка дорівнює трьом екваторам.  Бджоли під час руху  роблять до двох сотень помахів крил за секунду.  До слова,  бджоли — єдині на землі комахи, які виробляють їжу для людини.  

Юлія Демусь

 Діна Лісогурська про навчальну пасіку університету, наукову діяльність і просвітництво у галузі бджільництва (ФОТО) Улюблена справа: пилок, перга, прополіс та крем-мед із сублімованими фруктами від родини Добролюбових з Житомирщини (ФОТО)

Улюблена справа: пилок, перга, прополіс та крем-мед із сублімованими фруктами від родини Добролюбових з Житомирщини (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Підтримаймо бджіл: новинка від «Просто Миколка» – свічки, які допомагають засіяти медоносні квіти (ФОТО- ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*