Улюблена справа: пилок, перга, прополіс та крем-мед із сублімованими фруктами від родини Добролюбових з Житомирщини (ФОТО)

Віктор Добролюбов з села Іванківці, що поблизу Бердичева на Житомирщині, бджільництвом займається з 2005 року. До того допомагав одному відомому пасічнику і він на знак вдячності подарував йому два вулики. Нині в господарстві таких вже більше 70, їх за домовленістю розмістили у місцевому саду. Біля бджіл доводиться поратися з березня по листопад, а на відпочинок лишається лише кілька місяців та й тоді до справи береться дружина Віктора – Катерина.

Вона має педагогічний досвід, а нині перебуває у декретній відпустці. У родині виховують 5 дітей, четверо з яких вже школярі. У вільний від домашніх клопотів час всіляко намагається допомогти чоловікові розвивати улюблену справу. Каже, що обов’язки між собою розділили – Віктор доглядає за бджолами, качає мед та збирає іншу продукцію бджільництва, реалізовує мед, а дружина відповідає за експерименти.

Приміром, у листопаді минулого року вперше спробувала зробити крем-мед. Усю необхідну інформацію попередньо вивчала в мережі інтернет, а от досконалу рецептуру приготування такого продукту доводилося виводити самостійно. Для цього потрібно кристалізований мед кімнатної температури збити блендером та додати сублімовані фрукти. Таку кремоподібну масу можна використовувати як самостійний смаколик замість цукерок, до млинців, тостів, домашньої випічки, печива або додавати в чай. Виробники переконують – смак неймовірний. Мед не змінює свої властивості, виступає як консервант, просто переходить в інший стан і зберігає кремову консистенцію.

«Я дуже загорілася ідеєю зробити такий крем-мед. Продукт досить незвичний, але ті, хто спробували хоч раз, обов’язково замовляють ще. Беруть друзі, знайомі, собі чи навіть на подарунок і відправляють за кордон. З популяризацією і реалізацією також допомагає наш сусід-сировар Дмитро Харчук. Ми не робимо у промислових масштабах, все залежить від попиту. В асортименті кілька оригінальних смаків – малина, чорниця-смородина, обліпиха з апельсином, полуниця-абрикос, імбир з лимоном, лаванда та кава, – пояснює Катерина Добролюбова. – Замовила різні сублімовані ягоди та фрукти і почали експериментувати: «працює – не працює, заходить – не заходить, смачне – не смачне». Це повністю натуральний і дуже корисний продукт. Вони спочатку піддаються швидкому заморожуванню, потім їх переміщують у герметичну камеру, з якої відкачують повітря, а після зниження тиску поступово підвищують температуру: лід випарюється і пара, що утворюється, відкачується. Щось роблю за власними вподобаннями, а буває, що спеціально звертаються замовники. Так було з лавандою. Виводила співвідношення інгредієнтів, аби смак лаванди був не надто виражений і не перенасичений. Використовую тільки якісний зрілий мед, переважно соняшниковий, трапляється змішаний – ще з весняного цвіту чи трохи відчуваються нотки гречаного».

Усі еко-продукти бджільництва власного виробництва родини Добролюбових – мед, крем-мед з різними смаками, баночки з домашніми горіхами, залиті медом, пилок, перга («бджолиний хліб») та прополіс представлені під брендом «Fainiy.honey».

Пилок бджоли добувають із серцевини квітки і несуть до вуликів. На смак він солодкуватий і містить близько 150 мінеральних і біологічно активних елементів, амінокислот і вітамінів. Його можна вживати виключно після консультації з лікарем для підтримання тонусу, нормалізації зору, травлення та очищення організму від токсинів, профілактики серцево-судинних захворювань і безсоння, покращення стану нігтів, шкіри, волосся. Перга – це продукт, який бджоли виготовляють з пилку, консервуючи в стільниках. Він так само багатий багатий на вітаміни, амінокислоти та мікроелементи, слугує для зміцнення імунітету дорослих і дітей.

Юлія Демусь

Улюблена справа: житомирянка готує японський десерт моті із 15 видами начинки (ФОТО)

Майстриня з Житомирщини вишила портрет оборонця Маріуполя, морпіха Михайла Діанова (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Улюблена справа: пилок, перга, прополіс та крем-мед із сублімованими фруктами від родини Добролюбових з Житомирщини (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*