Майстриня з Житомирщини вишила портрет оборонця Маріуполя, морпіха Михайла Діанова (ФОТО)

Тетяна Пащенко – українська майстриня-вишивальниця з Житомирщини, яка за останній час презентувала дві свої знакові роботи, що привернули увагу спільноти.

Зокрема, влітку завершила вишивати портрет президента Володимира Зеленського та першої леді і планує продати його під час аукціону, аби зібрати кошти на ЗСУ. Поки ж чекає, аби на картині лишив свій автограф особисто глава держави.

Крім цього, вишила портрет ще одного непересічного українця, оборонця Маріуполя, морпіха Михайла Діанова, якого вдалося повернути з російського полону і після операції на руці він проходить реабілітацію, займається благодійністю. Результатом 27 лютого поділилася на своїй сторінках у соцмережах і викликала щире захоплення, адже змогла передати усі деталі світлини, що була зроблена навесні минулого року під час перебування бійця на «Азовсталі»

«Сила, міць, краса, незламність, любов і воля – усе це ми – українці! Пишаюся нами, нашими бійцями, армією і президентом, кожен з нас важливий і кожен з нас – Переможець! Разом до Перемоги! Разом ми сила! Для мене Михайло – втілення найкращих якостей українця, вірного, мужнього, сміливого солдата, що здатний на все, заради нашої України. Дякую вам! Ця робота – моя вдячність Михайлу Діанову та усім нашим воїнам за сьогоднння, за наше життя, за нашу Україну», –  наголосила заслужена майстериня народної творчості України Тетяна Пащенко.

За її словами, картину створювала протягом 5 місяців, попередньо самостійно розробила схему, вишивала хрестиком на канві №18, використала нитки ДМС 100 кольорів. Розмір вишитого портрету – 53 на 63 см. Обрала саме цю світлину, бо вона вдало зроблена і чітко передає особливості характеру та незламності духу. В об’єктиві фотографа на той час Михайло став для усього світу уособленням тисячі людей з Маріуполя та «Азовсталі». У планах Тетяни – подарувати свою картину Діанову.

Вишивати Тетяна Пащенко навчилася самостійно 15 років тому, коли важко захворіла. Опанувала кілька технік – хрестик, мережка, лиштва, низь, хардангер, змережування. Вишиває не лише картини, але й чоловічі сорочки і жіночі сукні.

Схеми розробляє теж самотужки. Спершу вишила ікону для батьків, потім ще кілька і передала їх у церкву. З часом тематика робіт змінилася і суттєво розширилася. Майстриня не приховує – вишивати обожнює, її надихають твори світового мистецтва, різноманіття культур. За увесь період має більше сотні картин, деякі з них подаровані музеям України, церквам, талановитим людям.

Пані Тетяна мала більше 20 персональних виставок, серед яких – експозиція робіт у КНУ імені Т. Г. Шевченка, Кмитівському музеї образотворчого мистецтва імені Й. Д. Буханчука, музеї архітектури та побуту в Києві, у рамках заходу «Майстерний червень» в Житомирі, Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олега Ольжича, Народному історичному музеї (м. Коростишів).

«Я цікавлюся історією України, збираю предмети побуту дідів, прадідів. У хаті, де я народилася та виросла, створила родинний музей «Батьківська хата», проводжу там екскурсії для відвідувачів, – додає майстриня. – Колекціоную різноманітні експонати українського походження – знаряддя праці, меблі, одяг, старинні ікони, автентичні рушники та мотанки. Рік за роком збагачую облаштування музею та накопичую історичні пам’ятки нашого народу».

Юлія Демусь

10 авто для ЗСУ, аукціон картин та об’єднання заради перемоги: історія житомирських волонтерів «РобоКот» (ВІДЕО)

Відрізала коси, щоб допомогти ЗСУ: семирічна волонтерка з Житомира разом з мамою та сестрою наближають перемогу (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Майстриня з Житомирщини вишила портрет оборонця Маріуполя, морпіха Михайла Діанова (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*