Тетяна Пащенко – українська майстриня-вишивальниця з Житомирщини, яка за останній час презентувала дві свої знакові роботи, що привернули увагу спільноти.
Зокрема, влітку завершила вишивати портрет президента Володимира Зеленського та першої леді і планує продати його під час аукціону, аби зібрати кошти на ЗСУ. Поки ж чекає, аби на картині лишив свій автограф особисто глава держави.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/307963318_646575393448068_3530957793215499057_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/300254373_129197423170809_5911942606160803227_n-1.jpg)
Крім цього, вишила портрет ще одного непересічного українця, оборонця Маріуполя, морпіха Михайла Діанова, якого вдалося повернути з російського полону і після операції на руці він проходить реабілітацію, займається благодійністю. Результатом 27 лютого поділилася на своїй сторінках у соцмережах і викликала щире захоплення, адже змогла передати усі деталі світлини, що була зроблена навесні минулого року під час перебування бійця на «Азовсталі»
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/a2b24f39-b715-45d4-817d-0a367b3ef016.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/9815eb55-f6b5-4eac-966e-240388a92477.jpg)
«Сила, міць, краса, незламність, любов і воля – усе це ми – українці! Пишаюся нами, нашими бійцями, армією і президентом, кожен з нас важливий і кожен з нас – Переможець! Разом до Перемоги! Разом ми сила! Для мене Михайло – втілення найкращих якостей українця, вірного, мужнього, сміливого солдата, що здатний на все, заради нашої України. Дякую вам! Ця робота – моя вдячність Михайлу Діанову та усім нашим воїнам за сьогоднння, за наше життя, за нашу Україну», – наголосила заслужена майстериня народної творчості України Тетяна Пащенко.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/321210517_582934983643616_7053853175792210737_n-1024x536.jpg)
За її словами, картину створювала протягом 5 місяців, попередньо самостійно розробила схему, вишивала хрестиком на канві №18, використала нитки ДМС 100 кольорів. Розмір вишитого портрету – 53 на 63 см. Обрала саме цю світлину, бо вона вдало зроблена і чітко передає особливості характеру та незламності духу. В об’єктиві фотографа на той час Михайло став для усього світу уособленням тисячі людей з Маріуполя та «Азовсталі». У планах Тетяни – подарувати свою картину Діанову.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/4f05f01a-ee14-4590-901e-8b945a280629.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/301784698_1077719396464749_4417994593819197615_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/eaa96ed7-de74-4269-870a-c0f9e7d5beef.jpg)
Вишивати Тетяна Пащенко навчилася самостійно 15 років тому, коли важко захворіла. Опанувала кілька технік – хрестик, мережка, лиштва, низь, хардангер, змережування. Вишиває не лише картини, але й чоловічі сорочки і жіночі сукні.
Схеми розробляє теж самотужки. Спершу вишила ікону для батьків, потім ще кілька і передала їх у церкву. З часом тематика робіт змінилася і суттєво розширилася. Майстриня не приховує – вишивати обожнює, її надихають твори світового мистецтва, різноманіття культур. За увесь період має більше сотні картин, деякі з них подаровані музеям України, церквам, талановитим людям.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/305282093_589293466072810_7062103780415563919_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/304865200_857016298611543_5213648373632630014_n.jpg)
Пані Тетяна мала більше 20 персональних виставок, серед яких – експозиція робіт у КНУ імені Т. Г. Шевченка, Кмитівському музеї образотворчого мистецтва імені Й. Д. Буханчука, музеї архітектури та побуту в Києві, у рамках заходу «Майстерний червень» в Житомирі, Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олега Ольжича, Народному історичному музеї (м. Коростишів).
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/321084564_543935580726815_6651383391158375848_n-1024x536.jpg)
«Я цікавлюся історією України, збираю предмети побуту дідів, прадідів. У хаті, де я народилася та виросла, створила родинний музей «Батьківська хата», проводжу там екскурсії для відвідувачів, – додає майстриня. – Колекціоную різноманітні експонати українського походження – знаряддя праці, меблі, одяг, старинні ікони, автентичні рушники та мотанки. Рік за роком збагачую облаштування музею та накопичую історичні пам’ятки нашого народу».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/321046342_1528909474281344_1089494815279437511_n-1024x536.jpg)
Юлія Демусь
Будьте першим, хто прокоментував "Майстриня з Житомирщини вишила портрет оборонця Маріуполя, морпіха Михайла Діанова (ФОТО)"