«Не можемо просто сидіти і чекати перемогу», – говорить житомирянка Вікторія Супрун. У перші дні повномасштабного вторгнення російських військ її чоловік добровольцем став на захист країни, а вона разом з доньками зайнялися волонтерською діяльністю і навіть перебуваючи за кордоном, підтримували українців та ЗСУ.
Старша -13-річна Злата, спершу випікала печиво для військових, які проходять лікування після отриманих травм і поранень у місцевих медзакладах, а нині разом меншою сестрою готують та відправляють домашні смаколики захисникам на передову. Ініціативу дівчини підхопили у рідному ліцеї №31, де двічі збирали допомогу для ЗСУ. Учні, батьки, педагогічний колектив у червні та грудні підготували випічку, якою завантажили кілька легкових авто. Також додали листівки із побажаннями та словами вдячності від дітей для воїнів.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/333243042_719229806405992_7620847318011953917_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/72fbc2c9-94e4-4f2a-99a7-f958a0576673.jpg)
Свій персональний внесок у наближення перемоги зробила й 7-річна Зоряна Супрун, яка відрізала волосся і пожертвувала виручені кошти на потреби військових. Мама розповідає, що волосся донька відрощувала чи не з самого народження, а наприкінці минулого року задумалася над тим, аби змінити зачіску.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/d0905536-e60f-43f5-b12a-631c5967e068.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/333245446_1214519862512390_9070508896771237615_n.jpg)
«Після початку повномасштабної війни я долучилася до волонтерської команди Михайлівського собору в Житомирі. Коли виїхали в Польщу на кілька місяців, звідти теж продовжили допомагати – збирали продукти і ліки. Їх нам передавали українці, які давно живуть за кордоном, а також ті, хто так само був змушений тікати від війни. Це все автомобілями далі доправлялося в Україну.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/279507973_101961165851777_6203066140894223147_n-1024x1024.jpg)
Крім цього, щонеділі ми брали участь в акціях на підтримку України, яка потерпає від злочинних дій країни-терориста. Повернувшись у Житомир в червні, знову продовжили волонтерити, збирати та купувати необхідне для бійців обладнання, амуніцію та багато іншого. Намагаємося допомагати постійно – ділиться Вікторія Супрун. – У грудні Зоряна поділилася зі мною, що хоче відрізати волосся. Я знайшла в інтернеті організацію, яка приймає волосся, бо у нашому місті його купують задешево. Нас записали у перукарню. Поки донька стриглася, кошти одразу ж прийшли на банківську картку.
Кажу, що прийшло 5250 гривень і донька відповіла, що 250 гривень лишає собі, а решта – у Благодійний фонд Сергія Притули. Я не забирала б ці кошти у будь-якому разі, вона змогла б їх витратити на свою потреби, але її рішення було ось таким. Свідома позиція, не зважаючи на 7-річний вік. Ми з чоловіком дуже пишаємося нашими доньками, які продовжують робити по-справжньому величезні справи і бути корисними своїй країні на шляху до перемоги».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/333022430_580301547320917_3361491283288152950_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/332292755_3581032018833423_6314533129340933849_n.jpg)
Приємною несподіванкою для юної волонтерки стала особиста зустріч з Сергієм Притулою, якому вона й передала кошти. До слова, восени Вікторія відвідувала тренінги, які проводить Центр готовності цивільних у Житомирі. Це один із проєктів Благодійного фонду Сергія Притули., що реалізується у різних регіонах.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/d9eab9e6-9fe1-4408-916c-0775cd2ca98d.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/332944937_1199453330767379_6372729374147460694_n.jpg)
«Хочеться подякувати фонду за злагоджену і неперервну роботу. Окрема подяка Сергію, що він у своєму надщільному графіку зміг знайти час на зустріч. Такі зустрічі безцінні і дуже надихають, особливо діточок в такий непростий час», – додає житомирянка.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/307096330_151732774207949_2093239263343172716_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/307089892_151732777541282_8794207873451669315_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/306323646_151732770874616_7507302345964774191_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/ae404d0f-48ec-4701-9be5-5543aad4c8f3.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/a331f803-87fc-48b0-a2ba-2a3d2b7ce0f1.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/282102220_112114751503085_6190514099512267547_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/281757900_111153588265868_6894479153168573690_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/279456055_101961162518444_5711716538341319771_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/659b07d1-a865-41df-a4c3-c9df0b391b85.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/332982422_600414504848109_274437281244482939_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/70e025ba-da6b-4f8e-9881-b62446f66b5b.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/9c82d3d5-770b-4d0c-9d79-0d12d5913924.jpg)
Юлія Демусь
Будьте першим, хто прокоментував "Відрізала коси, щоб допомогти ЗСУ: семирічна волонтерка з Житомира разом з мамою та сестрою наближають перемогу (ФОТО)"