Спочатку в Полтаві, а тепер вже й в Житомирській, Чернівецькій, Чернігівській, Тернопільській, Івано-Франківській, Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській, Черкаській та Хмельницькій областях діють Центри готовності цивільних (ЦГЦ). Це проєкт Благодійного фонду Сергія Притули.
«Пілотний проєкт Центру готовності реалізували у Полтаві, ним керує Олексій Сердюков. Центральний штаб Благодійного Фонду Сергія Притули запропонував масштабувати цей актуальний кейс і на інші міста України, – розповідає координатор Центру в Житомирському регіоні Віталій Кузьмін. – Організовуємо навчання з військової підготовки для цивільного населення. Оскільки триває повномасштабна війна, у разі тотальної мобілізації, часу на навчання не буде. Тому краще заздалегідь готовуватися стати у лави ЗСУ за потреби. Під час мобілізації отримують спеціальність за випадковим принципом, куди треба людей, тим і відправляють займатися. Завдяки нашим заходам можна завчасно отримати уявлення про те, що ти можеш і вмієш, де ці знання вдасться застосувати з максимальною користю. Базові навички з вогневої підготовки, тактичної медицини не будуть зайвими і в мирному житті у країні, в якій триває повномасштабна війна».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/10/310605949_117876831066314_8344455573356363890_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/10/310534682_117852551068742_1144330375456493699_n.jpg)
За словами Кузьміна, нині сформували «портфель» практичних тренінгів та теоретичних семінарів за кількома темами – «Стрілецька справа», «Мінно-вибухові пристрої», «Домедична допомога», «Тактична медицина», «Бойові дії в умовах міста», «Прийоми самозахисту», «Користування військовим спорядженням», «Психологічна самодопомога». У планах – доповнювати цей перелік.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/10/310390452_117852377735426_8129683715307644216_n-1024x683.jpg)
Тривалість кожного тренінгу/семінару – 2-3 години. Їх проводять представники регіонального активу, а також залучені експерти-інструктори, медики, військові з Житомира, Полтави чи Києва, відповідно до заявленої теми.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/10/tsentr.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/10/310352514_117876744399656_921488674398343821_n.jpg)
Долучитися до них можуть і житомиряни, і жителі області віком від 18 років. Обмежень для окремих професій серед цивільного населення немає. Натомість, кажуть організатори, для кращої взаємодії тренерів з учасниками та продуктивної роботи, кожен тренінг/семінар передбачає залучення певної кількості осіб. Для одних – це група 15-20 учасників, а для інших – 30-35.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/10/310280026_117852411068756_5203413368259875212_n-1024x683.jpg)
«За темою «Стрілецька справа» навчають базовим основам поводження зі стрілецькою зброєю, розповідають про види та будову зброї, прийоми та правила стрільби. Під час семінару «Мінно-вибухові пристрої» учасники можуть дізнатися про види та будову мінно-вибухових пристроїв і побачити їх, принципи дії мінно-вибухових пристроїв, алгоритм дій у разі їх виявлення. «Домедична допомога» передбачає опанування базових навичок надання першої невідкладної допомоги, як для себе, так і для того, хто опинився поряд та має потребу в ній, – веде далі Віталій Кузьмін. – Також учасникам пояснюють, як надавати медичну допомогу під час військових дій. Як швидко стабілізувати свій стан, виявити емоційне вигорання та поновити свої сили, переключатись між станом «війна» і «мир», які дієві прийоми подолання стресу і тривоги можна застосувати розповідають на семінарах з психологічної тематики. Ще є захід «Навички користування військовим спорядженням», де можна випробувати на собі бронежилети, каски, перевірити дальноміри, тепловізори, рації. На тренінгу «Прийоми самозахисту» вчать базовим прийомам самооборони в залежності від застосування різних видів зброї. Ми плануємо поглиблювати вивчення певних тем. Наприклад, буде практичний тренінг «Стрілецька справа 2.0» із тактичними прийомами поводження зі зброєю, відпрацюванням тактики у двійках, трійках, моделювання ситуацій та поведінки у «червоній» і «жовтій» зонах. Тобто для участі у цьому заході попередньо треба пройти тренінг «Стрілецька справа» (базові основи поводження зі зброєю) або ж володіти цими навичками незалежно від навчань в рамках проєкту».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/10/310297069_117849837735680_6390628225283964948_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/10/309313785_117300361123961_6859036425233410189_n-1024x683.jpg)
Перші тренінги Центру готовності цивільних у Житомирі стартували 16 вересня, а вже 14-16 жовтня запускають четвертий цикл. Бажаючі приєднатися до них можуть зареєструватися за посиланням . Заходи – безкоштовні, але також вітається вільний благодійний внесок на підтримку захисників на рахунок БО «БФ Сергія Притули».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/10/310167674_117852147735449_157916451513257444_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/10/309719391_117312997789364_4054740715705483359_n.jpg)
Точне місце проведення заходів ЦГЦ повідомляється особисто усім зареєстрованим за декілька днів до семінару/тренінгу. У Житомирі мають для цього кілька підготовлених комфортних і безпечних локацій.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/10/309625708_117313071122690_677771939734904296_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/10/309482817_115821347938529_3734237273491534292_n.jpg)
За анонсам тренінгів можна слідкувати на Фейсбук-сторінці Центру готовності цивільних у Житомирі, які супроводжуються посиланнями на реєстраційні форми до актуального розкладу. Потенційний учасник заповнює форму та отримує запрошення у порядку живої черги (за списком заповнення даної форми). Про деталі згодом їх повідомляють організатори дзвінком або повідомленням.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/10/309390512_115822811271716_6915802715909032042_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/10/309112666_117304267790237_4525106049969464318_n.jpg)
«Перемагають лише підготовлені, тому ми прагнемо надати базову військову підготовку якомога більшій кількості цивільного населення міста й області. Цивільні також мають бути готові до всіх ситуацій, які можуть бути спричинені війною. Разом до перемоги. Слава Україні!», – наголошує координатор проєкту «Центр готовності цивільних» у Житомирі Віталій Кузьмін.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/10/309026906_117304281123569_718037999131920741_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/10/307946971_113960521457945_6808798498298184346_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/10/307926028_113577874829543_6657335703295325191_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/10/307873588_113571248163539_2036792041547310703_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/10/307483900_113576551496342_8796791657211857640_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/10/307447660_113571121496885_1743873568771704486_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/10/307434498_113596618161002_6762870313038620385_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/10/307384297_113575808163083_7718886606306697435_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/10/307354804_113571501496847_1079789750366168345_n.jpg)
Юлія Демусь
#pishky Житомиром: Тамара Мерцедіна створила проєкт із маршрутами для екскурсій і прогулянок (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "«Перемагають лише підготовлені» – в Житомирі працює Центр військової підготовки для цивільних (ФОТО)"