Інформаційний фронт: житомиряни Сергій Троянчук запустив Telegram-канал на підтримку українського відео-контенту

І один в полі воїн! Це своїм прикладом яскраво підтверджує житомирянин Сергій Троянчук, який наприкінці червня створив телеграм-канал «Поліський батальйон підтримки українського «YouTube». Щоденно публікує там посилання на відео різної тематики, які створюють вітчизняні блогери та оглядачі. Головна мета каналу – просувати і підтримувати український контент в боротьбі з російською пропагандою.

«Навіть якщо 20 людей переглянуть відео, поставлять вподобайки, підпишуться на канал, поділяться роликом на своїй сторінці в соцмережі – це вже певний результат. Окрім основного фронту, де військові зі зброєю в руках відстоюють наші території та вибивають ворогів, не менш важливим є й інформаційний, – пояснює Троянчук. – Наш телеграм канал працює трохи більше трьох місяців. Ви можете просто дивитися український контент, обирати улюблені канали та блогерів, а можете стати бійцем нашого батальйону. Що це означає? Напевно усім уже відомо, що алгоритми «YouTube» налаштовані таким чином, що перегляди, коментарі та вподобайки просувають відео і воно частіше з’являється у рекомендаціях. Вам будуть пропонуватися різноманітні відео.

Бійцю потрібно підписатися на запропонований канал, залишити хоча б короткий коментар до кожного відео та поставити кожному з них вподобайку. Це наша відповідь у інформаційній війні з росією, яка активно проводиться на просторах «YouTube». Це стане хоч невеликим, але надзвичайно потрібним внеском у перемогу України. Через телевізор та окремих блогерів нам продовжують впарювати «хороших руських» та інші наративи роспропаганди. Не допустимо цього! Тож запрошую долучатися до спільної боротьби – дивіться, аналізуйте, робіть висновки і поширюйте».

Задля цього, каже Сергій, для початку варто підписатися на «Поліський батальйон підтримки українського «YouTube» у Telegram, де він щоденно публікує новинки – 3-5 відео з короткими описами. Увесь контент шукає та обирає сам. На це витрачає до трьох годин кожного дня. Зізнається, інколи має можливість для переглядів «фоново» у робочий час. Основну увагу зосереджує на відео про актуальні події в країні та на передовій, а також роликах розважального характеру.

Цікавими знахідками для поширення діляться й самі підписники телеграм-каналу, яких називає бійцями інформаційного фронту. Час від часу публікує дописи із зверненнями до них, нагадуючи про основні завдання та алгоритм дій, коментуючи основні меседжі, які поширюються у ЗМІ. Приміром, про застосування ядерної зброї, мобілізацію росіян, деокупацію населених пунктів, «псевдореферендуми». Закликає не бути байдужими не лише до своєї інформаційної гігієни, але й особистої безпеки – не нехтувати сигналами «Тривоги», відвідувати курси домедичної підготовки, завчасно обдумувати варіанти на випадок евакуації, а головне – допомагати ЗСУ в будь-який спосіб та будь-якою сумою.

До слова, сам житомирянин входить у число добровольців територіального батальйону «Соколи Полісся», які здійснюють патрулювання міста, а також підтримує різноманітні волонтерські ініціативи по збору коштів на обладнання та амуніцію для військовослужбовців.

«Ініціатива та реалізація ідеї з телеграм-каналом належить мені. Зрозумів, що потрібно допомагати робити україномовний контент популярнішим і разом з тим, допомагати людям ближче знайомитися із такими відео, шукати й обирати правильно. Тривалий час у багатьох було хибне враження, що російські блогери та інтерв’юери – кращі за наших, роблять якісніший матеріал. У них було більше переглядів та підписників, відео постійно займали найвищі місця у рейтингу рекомендацій. З нашого боку це був такий комплекс меншовартості. Вважаю, що алгоритми «YouTube» треба змінювати і в наших з вами силах зробити це. Достатньо просто надавати перевагу вітчизняному контенту, взаємодіяти з ним. Ви будете вражені, скільки класних, корисних і захоплюючих проєктів роблять українці.

Вони всі різні: про історію, культуру, музику, суспільні процеси, про минуле і сьогодення, правдиво та відверто, з гумором та іронією, реальним відображенням подій із поруйнованих війною міст та запеклих боїв із лінії фронту. Український «YouTube» – дуже насичений, активно розвивається і не в останню чергу через ситуацію в країні, коли кожен використовує будь-яку можливість донести світу, що росіяни прийшли нас вбивати, нищити наше культурне надбання, історичну спадщину».

Загалом Троянчук з-поміж інших для себе визначив та досліджує близько півсотні українських каналів, які на постійній основі видають відео. Для тих, хто лише планує знайомитися із українським контентом у «YouTube», радить кілька з них – про кіно «Geek Journal», «Історія без міфів», «Культуртригер», засновник якого родом із Житомира, аналітичний «Рагулівна», «Bezodnya Music».

Юлія Демусь

Житомиряни запустили «Агенцію якісного контенту»: досліджують і розповідають про цікаві факти з історії та культури українців (ФОТО-ВІДЕО)

#pishky Житомиром: Тамара Мерцедіна створила проєкт із маршрутами для екскурсій і прогулянок (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Інформаційний фронт: житомиряни Сергій Троянчук запустив Telegram-канал на підтримку українського відео-контенту"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*