1xfan manager
1X FAN models
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine

Від початку року на Житомирщині зафіксовано 45 випадків захворювання на кліщовий бореліоз

Від початку року на Житомирщині зафіксовано 45 випадків захворювання на кліщовий бореліоз

За 5 місяців поточного року у Житомирській області було зафіксовано 45 випадків хвороби Лайма (кліщового бореліозу). Про це повідомили у Житомирському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Цьогоріч порівняно з 2022 роком захворюваність зросла у 5 разів. Ймовірно через те, що обрабка рослинності від кліщів в області через війну не проводилася належним чином.

Зазначимо, що хвороба Лайма або кліщовий бореліоз – небезпечне інфекційне захворювання. Воно супроводжується підвищенням температури тіла та яскравим почервонінням у місці укусу кліща. У разі ж якщо пацієнт не отримує необхідного лікування, захворювання переходить на наступний етап: відбувається ураження внутрішніх органів, суглобів, нервової системи людини. 

Захиститися від кліщів реально. Для цього достатньо притримуватися певних правил. Зокрема:

1. Подбайте про відповідний одяг. Обов’язково одягніть кепку, панамку, косинку тощо. Бажано одягати світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла – так легше буде помітити кліщів і зменшить ризик укусів кліщів.

2. Кожні дві години прогулянки оглядайте себе і дітей, аби виявити кліщів. Особливо ретельно обстежуйте ділянки тіла, покриті волоссям.

3. Місце для привалів на природі звільняйте від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м.

4. При поверненні додому відразу змініть і ретельно огляньте одяг, виперіть та випрасуйте його. Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини – тому можуть присмоктуватись не лише під час перебування на природі, а й згодом, перекочувавши із одягу. Не варто залишати цей одяг біля ліжка чи спати у ньому. Витрушування одягу не рятує від кліщів.

5. Перевірте речі, які принесли з прогулянки (підстилки, сумки тощо).

6. Використовуйте для захисту від кліщів спеціальні засоби, найчастіше це – аерозолі, які відлякують кліщів. Використовуйте їх перед прогулянкою. 

У разі ж, якщо кліщ таки вкусив вас – зверніться у медпункт аби його правильно вийняли. І ні в якому разі не виривайте його та не заливайте його олією або спиртом.

За даними МОЗ в Україні щороку до медзакладів через укуси кліщів звертається близько 20 000 людей. Тож будьте уважні.

Будьте першим, хто прокоментував "Від початку року на Житомирщині зафіксовано 45 випадків захворювання на кліщовий бореліоз"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*