Починаючи з 24 лютого 2022 року щоденно здійснюються евакуаційні рейси та перевезення постраждалих українців, які стали жертвами війни росії проти України. Наразі близько 4000 наших співвітчизників вже успішно евакуйовані до іноземних клінік. Програма лікування (реабілітації) відкрита як для цивільних, так і для військових громадян.
Нещодавно уряд прийняв постанову, яка значно спростила процедуру направлення військових на лікування за кордон. Тепер не потрібно отримувати висновок консиліуму військово-медичної установи для медичної евакуації. Замість цього, медичний заклад, де перебуває захисник/захисниця України на лікуванні (реабілітації), визначає необхідність направлення на лікування за кордон та відповідає за процес ініціювання. Також медичний заклад готує необхідний пакет документів, включаючи:
- згоду військового або його/її законного представника на лікування за кордоном;
- згоду на обробку та передачу персональних даних медзакладам іноземних держав;
- виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою, затвердженою МОЗ;
- висновок про необхідність направлення військового на лікування за кордон.
Коли медичний заклад вирішує, що евакуація необхідна, він збирає весь необхідний пакет документів і надсилає його до державного органу, що входить до сектору безпеки й оборони, де особа проходить службу. Цей орган, зі свого боку, подає на розгляд Міністерства охорони здоров’я лист-направлення у електронному форматі разом із копіями документів.
Після отримання такої інформації, МОЗ розпочинає пошук закордонних медичних закладів, готових надати захиснику/захисниці всю необхідну медичну та реабілітаційну допомогу безкоштовно. Після узгодження з іноземною стороною переліку осіб, яких можуть прийняти на лікування за кордоном, МОЗ інформує Командування Медичних сил, або відповідний державний орган, що входить до складу сектору безпеки і оборони, а також адміністрацію Держприкордонслужби та МЗС.
Завдяки підтримці офіційних структур Європейської комісії, МОЗ організовує транспортування захисника/захисниці до закордонної клініки, де їй надають необхідну медичну допомогу та реабілітаційні послуги.
Нагадаємо, у МВС пояснили, на які виплати має право військовополонений та його сім’я.
Будьте першим, хто прокоментував "Як отримати медичну евакуацію військових на лікування за кордон: роз’яснення "