1xfan manager
1X FAN models
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine

Цікаві факти, фото та відео різних періодів: про минуле міста можна дізнатися в Telegram-каналі «Історія Житомира» (ФОТО)

Цікаві факти, фото та відео різних періодів: про минуле міста можна дізнатися в Telegram-каналі «Історія Житомира»

«Не знаючи свого минулого, важко осмислити своє майбутнє», – такої думки дотримується житомирянин Артем Міліневський, який наприкінці січня цього року спільно з адміністраторкою спільноти «ПЖ» запустив Telegram-канал «Історія Житомира», зібравши вже там аудиторію більше 5 тисяч користувачів.

Каже, що ідея проєкту виникла давно. У першу чергу цікаво самому вивчати і досліджувати історію міста, в якому живе, а також ділитися цікавими та подеколи досить непересічними фактами з іншими. Здивований, що його захоплення поділяє так багато людей, які щоденно переглядають дописи, залишають реакції та коментарі, дискутують.

Усю інформацію бере з відкритих онлайн-джерел – у різноманітних пабліках про Житомир в соцмережах, на сайтах з тематичними підбірками тощо. Для себе обрав формат  Telegram-каналу, оскільки це досить зручно  та швидко для перегляду, користувачі з легкістю можуть відшукати ту чи іншу публікацію. Здебільшого використовує фото, рідше  відеоматеріали, що ілюструють певну історичну подію чи  період часу минулих століть або від початку  здобуття Україною Незалежності. Має окремо рубрику, завдяки якій для порівняння демонструє світлину певної місцевості/вулиці/будівлі у Житомирі в минулому і нині зі збереженням ракурсу.

«Цікаво, як місто розвивалося, розбудовувалося і змінювалося, як на місці приватного сектору чи пустирів «виростали» багатоповерхівки, як Житомир відновлювався після Другої світової війни, який вплив на нього мала радянська влада. У Telegram-каналі  «Історія Житомира» можна прочитати про все це, переглянути фотографії, зробити власні висновки, дізнатися про найбільш знакові на сьогоднішній день місця і туристичні локації міста, зокрема про їх будівництво і використання раніше. Великий обсяг інформації, яку я попередньо знаходжу та опрацьовую самостійно, зібрано в одному місці, – пояснює Артем Міліневський. –  Неодноразово помічав, що люди багатьом історичним фактам відверто дивуються і зізнаються, що раніше навіть не знали про це. Приміром, так було нещодавно з публікацією про великий концтабір на Богунії. Одиниці зазначили, що знали цей факт, але їм не було відомо про його масштаби.

Мета проєкту «Історія Житомира» – знайомити, розповідати, ділитися, зацікавлювати: тут коротко про головне, але важливе з минулого нашого міста. Свого роду, виконуємо просвітницьку і пізнавальну місію, адже люди абсолютно різного віку, професій, перебуваючи в будь-якій точці країни чи за кордоном, маючи доступ до інтернету і будучи підписаними на Telegram-канал, можуть більше дізнаватися про багатовікову історію Житомира. Втім, у першу чергу, ми орієнтуємося саме на житомирян і тих, чиє життя у певний період було пов’язане з  цим містом – здобували освіту, проходили службу, працювали, були у довготривалому відрядженні, залишилися рідні, друзі та ін. Судячи з коментарів, проєкт таки має відгук у багатьох користувачів, стимулює їх розширювати свій кругозір, знання про історію Житомира. Мені приємно читати це і розуміти, що моя діяльність, а особливо в нинішніх умовах, для когось корисна. Із задоволенням долучаюся до обговорень, що досить часто наштовхують на теми підготовки наступних дописів».

Підготовкою контенту Артем займається у вільний від роботи час. Чіткого плану щодо тематики або періодичності постів загалом не має, але намагається щось публікувати кожного дня. На один допис витрачає 40 хвилин. Здебільшого все починається із  фото, відповідно до якого шукає інформацію, пише текст. Якщо за один раз готує одразу кілька публікацій, то це може зайняти більше двох годин.

Наразі Міліневський обдумує різні варіанти щодо розвитку і наповнення Telegram-каналу «Історія Житомира» та визначився із основними перспективними напрямками роботи, серед яких – створення навігації.

Юлія Демусь

Інформаційний фронт: житомиряни Сергій Троянчук запустив Telegram-канал на підтримку українського відео-контенту

Військовий через 9 років відшукав волонтерку з Житомира, яка разом з сином подарувала йому оберіг (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Цікаві факти, фото та відео різних періодів: про минуле міста можна дізнатися в Telegram-каналі «Історія Житомира» (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*