Певний час Білорусь та підтримка лукашенком війни росії проти України, були в топі новин. Втім, з часом, інформаційних приводів ставало все менше, тому більшість українців припинили моніторити, що там відбувається у сусідів.
Житомирщина межує з Білоруссю, тому, вочевидь, нам варто цікавитися тим, які наративи там просувають та які настрої народу, стосовно війни в Україні. Журналісти «Times.ZT» вийшли на вулиці Житомира, аби запитати місцевих жителів, чи знають вони, що зараз відбувається в Білорусі, яке їх ставлення до влади та народу Білорусі, а також, чи змогли б наші країни поладнати, якби в Білорусі знесли режим лукашенка.
На початку повномасштабного вторгнення у 2022 році, увага до Білорусі була більш активною, тому житомиряни слідкували за новинами звідти та за заявами самопроголошеного лукашенко. Втім, у 2023 році інтерес суттєво знизився, і за ситуацією в Білорусі слідкує невеликий відсоток містян.
Житомиряни частіше шукають інформацію про Білорусь на перевірених ресурсах: це і надійні ЗМІ, Телеграм-канали, а також ютуб.
Що стосується ставлення до білорусів та влади Білорусі, то тут усі опитуванні мали схожу думку. Ставлення до народу здебільшого нейтральне. Що стосується лукашенка, то до нього ставлення виключно негативне та зневажливе. Крім того, усі опитуванні згодні з твердженням, що Білорусь знаходиться під контролем росії. Також житомиряни наголошували, що знають чимало білорусів, які виступили проти війни в Україні, і продовжують підтримувати нашу країну у боротьбі з ворогом.
Прогнози стосовно можливого примирення українців та білорусів, у цілому, втішні. Але за умови, що там повністю паде режим лукашенка. Дехто вважає, що такий сценарій можливий, проте, не швидко, адже у українців низька довіра до Білорусі.
Серед побажань білоруському народу найчастіше звучали фрази: «Хочеться, щоб вони думали своєю головою», «Не вірте своїм новинам, а вмикайте голову», «Повставайте проти режиму лукашенка», «Українці ніколи не були проти білорусів». Опитуванні вірять, що народ Білорусі зможе скинути вусатого диктатора та отримати незалежність і свободу.
Цей матеріал також доступний російською мовою.
Нагадаємо, питання свободи України = питання свободи Білорусі: інтерв’ю з командиром полку ім. Кастуся Калиновського Денисом «Китом» (ВІДЕО).
Будьте першим, хто прокоментував "Білорусь – ще сусіди чи вже вороги? Думка житомирян (ОПИТУВАННЯ)"