Stay with Ukraine
1xfan manager
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
1X FAN models
coin24 crypto exchange

У краєзнавчому музеї в Житомирі стартували майстер-класи з писанкарства для дітей і дорослих (ФОТО)

У краєзнавчому музеї в Житомирі стартували майстер-класи з писанкарства для дітей і дорослих

“Вітаю вас у Житомирському обласному краєзнавчому музеї, який вважається одним із найстаріших музеїв в Україні, адже заснований ще 1865 році. Тут є багато цікавих експонатів, у тому числі – колекція писанок, яка нараховує понад 1500 екземплярів. Найстаріша писанка – 1902 року, досить багато 1910-х, 1911-х, 1914-х років. За цими зразками впродовж багатьох років сучасні майстри відписують ті старовинні орнаменти”, – з такими словами звернулася завідуюча відділу етнографії краєзнавчого музею Надія Борисова до учасників майстер-класу з писанкарства.

Розповідає, що подібні заходи напередодні Великодня вже стали щорічною традицією. Цьогоріч стартували 27 березня і спершу навчатимуть дітей, а згодом будуть анонси і на дорослі майстер-класи. Усіма необхідними матеріалами організатори забезпечують, вартість участі – 100 гривень.

На першому майстер-класі, який проводила Заслужений працівник культури, художниця Галина Ямчинська, переважно зібралася студентська молодь з Житомирського торгівельно-економічного коледжу. Спершу вони дізналися про те, як правильно тримати яйце, поділити його і в подальшому працювати з таким “полотном”.

Отож, ескіз майбутнього орнаменту потрібно нанести простим олівцем (досвідчені майстри обходяться без нього), а далі за допомогою писачка, набирати віск, розігрівати його над запаленою свічкою і наносити на яйце по вже наведених олівцем лініях, після чого по черзі занурювати в обраний колір, продовжуючи “малювати воском” при потребі аж до отримання бажаного результату.

Надія Борисова розповіла, що раніше використовували природні барвники, тож писанки в переважній більшості були червоного чи коричнового кольору. Розписувати їх до Великодня починали ще в лютому, працювали переважно у вечірній та нічний час.

Наносили різні орнаменти і символи – квіти, листя, гілочки верби або ялинки, небесні світила – сонце, місяць і зірки, вазони, різні ромбічні знаки, птахів – від курчат і півнів до більш великих, а ще могли бути вужики, баранячі ріжки та ін. Все це мало певне значення, але здебільшого слугувало оберегом, а також мало приносити родині достаток, злагоду та благополуччя.

Вже 30 березня о 12.00 краєзнавчий музей запрошує маленьких житомирян на майстер-клас “Великодній віночок” (вартість – 200 гривень), а за анонсами майстер-класів з писанкарства можна слідкувати на сторінці у соцмережі Фейсбук.

Юлія ДЕМУСЬ

Мистецтво катання на ковзанах: показові виступи фігуристів у Житомирі (ФОТО)

Орнітологиня Раїса Черничко провела для житомирян пішохідну ескурсію пташиним світом Гідропарку (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "У краєзнавчому музеї в Житомирі стартували майстер-класи з писанкарства для дітей і дорослих (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*