Рік тому житомирянка Галина Вольська вперше спробувала зробити зефір: спочатку це були звичайні завитки яблучного зефіру, пізніше почала виготовляти й з іншими смаками, а вже за п’ять місяців після цього взялася робити зефірні квіти. За увесь час змогла досягнути досить високого рівня у справі й тепер заслужено називає себе зефірним флористом: створює квіти, складає з них букети й композиції різного розміру.
В осінню пору особливо популярним та актуальними стають гриби та гарбузи із зефіру. Їх можна замовляти окремо чи поєднувати з квітами характерних відтінків.
«На їх створення я надихнулася роботами інших майстрів. Було цікаво, чи зможу зробити щось подібне. До речі, гарбузики виявилося приготувати зовсім не складно, а ось з грибами треба трохи заморочитися, так би мовити: мати бажання і час, підібрати форми, насадки, відтінки барвників тощо. Зазвичай додаю їх до осінніх композицій, але можна і окремо запакувати. Маю індивідуальне пакування завитків, квітів, грибів, гарбузів. Вага одного гарбузика – 30-32 г, гриб мухомор – 15 г, а білий -10-12 г», – пояснює Галина Вольська.
Житомирянка не приховує, що зефірні завитки – це надто просто, а людей постійно потрібно дивувати та й самій цікавіше експериментувати з формами і смаками, покращуючи навички і відпрацьовуючи техніку. З квітів у її асортименті нині представлені троянди, півонії, ірис, лілії, два види соняшників, бузок та гортензія.
«Для роботи потрібні насадки, кондитерські мішки, барвники, правильна зефірна маса, точна температура, а ще натхнення і наполегливість. Домашній зефір готується кількох інгредієнтів – агар-агар, білок, цукор, інвертний сироп, вода або сік, фруктово-ягідне пюре. Використовую харчові барвники. Для жовтого кольору – куркуму, а коли готую зефір з ягід, то додатково масу не фарбую. Отож, спершу необхідно приготувати яблучне пюре – це основа для будь-якого зефіру. Також маємо правильно збити білки (до стоячих піків), зварити сироп ( цукор + вода/сік + інвертний сироп), влити сироп до білкової маси, збити зефірну масу, а далі відсаджуємо зефір. Якщо це завиток, масу кладемо в мішок з насадкою і відсаджуємо на пергамент. Коли все зроблено правильно, то через 10-15 хвилин завиток можна взяти в руки.
Стабілізується зефір від 24 до 48 годин, залежно від вологості приміщення. Якщо ж мова йде про квіти, то тут все набагато складніше. Головне – зберегти зефірну масу в робочій температурі, тому що агар-агар застигає при температурі 40°, тож працювати треба швидко. Кожна пелюстка створюється вручну, треба володіти технікою та правильно поставити руку. Процес тривалий, але цікавий, – наголошує Галина. – Це дуже затягує і одного замісу, як правило, мені мало. Іноді роблю три-чотири заміси в день, тоді відчуваю, що насолоджуюсь процесом. Термін зберігання такого зефіру – до одного місяця в прохолодному приміщенні».
Замовлення житомирянка зазвичай виконує за два-три дні, якщо квіти є в наявності, оскільки робить їх із запасом, може зібрати букет за годину – передати в місті чи відправити поштою по Україні.
Крім зефіру, вона ще пече торти, капкейки та прикрашає їх квітами з БЗК. Дуже любить тісто – будь-яке, але особливо дріжджове, та здебільшого займається саме зефірною флористикою.
«Люблю свою роботу, свої квіти, своїх клієнтів. Кожному вдячна за довіру. Кожен мій букет неповторний. Повторювати мені не цікаво, я весь час щось змінюю або додаю деталі. Мені довіряють. До мене повертаються. Це і є те, що мене надихає та мотивує», – констатує Галина Вольська.
Будьте першим, хто прокоментував "Осінні мотиви у зефірній справі: квіти, гриби та гарбузики від житомирянки Галини Вольської (ФОТО)"