Пленер на березі річки, зустрічі в Гідропарку, біля альтанки, поруч з пішохідним мостом чи колесом огляду в Шодуарівському парку, в дворі біля кінотеатру ім.І.Франка, біля костелу на Замковій, поруч з Водонапірною вежею – під відкритим небом, або ж в закладах на Михайлівській – це далеко не увесь перелік локацій, де щонеділі збираються учасники скетчинг-клубу, який влітку цього року створила житомирська художниця і тату-майстер Анастасія Лісовська.
Долучитися може будь-хто, попередньо зареєструвавшись за посиланням, яке публікують під анонсом чергової зустрічі на сторінці проєкту в соцмережі Інстаграм.
Важливо, що умовою для участі є донат у розмірі від 100 гривень на будь-який актуальний збір, наявність необхідних матеріалів для малювання (олівець, гумка, лінер або гелева ручка, маркери різних тонів/кольорів, скетчбук/альбом/папір на планшеті), хороший настрій. До речі, з другим Анастасія готова допомогти початківцям – порадити, що і де краще придбати.
Наразі вже відбулося 15 зустрічей, за результатами яких художниця змогла заповнити особистий скетчбук замальовками на тему Житомира – архітектура, природа, люди, інтер’єр. До речі, роботи інших учасників вона також публікує на сторінці sketching_zt після завершення чергової зустрічі. Важко повірити, що багато хто чи не вперше спробував свої сили у подібній справі, але вже демонструє певні успіхи.
«Завдяки нашому скетчинг-клубу люди вчаться малювати, бачити красу у всьому, проводять класно час та отримують насолоду від процесу. Для когось це можливість спробувати щось нове, хтось хоче завести знайомства, а хтось давно вже малює і радий робити це в компанії однодумців. Втім, більшість приходять без досвіду, а я допомагаю їм, підказую, ділюся азами і дуже тішуся, що в них все виходить, – розповідає про свій скетчинг-клуб Анастасія Лісовська. – Досвід малювання – зовсім не обов’язковий. Головне – мати з собою скетчбук\папір та мінімальний набір графічних матеріалів. Власне, я скечті міста роблю ще з художньої школи, адже це класна практика малюнку – швидке тренування, так би мовити. Влітку цього року вирішила робити це регулярно і покликала з собою людей. Тепер це називається скетчинг-клуб. Ми разом обираємо локації, зручний час. Коли малювали на природі, обмежень по кількості, як таких, не встановлювала, але у холодну пору зустрічаємося у закладах з гарним видом на місто чи цікавим інтер’єром, смакуємо напоями і стравами, тому маю завчасно забронювати місце/столик на певну кількість осіб. Всі ці деталі прописую в анонсі»
Відзначимо, що Анастасія Лівсовська закінчила художню школу в Житомирі, освіту здобувала у КПІ за спеціальністю «Образотворче мистецтво». Малює традиційними техніками та в цифрі. З 2014-гозаймалася розписом по тілу – робила тимчасові тату, а також була ілюстратором-фрілансером в закордонних проєктах. Крім цього, вже більше чотирьох років працює тату-майстром на постійній основі. Вважає, що малювання – це один із найголовніших навиків, який необхідний у цій сфері. Для кожного клієнта готує індивідуальний екскіз тату – все малює самотужки, а не робіть копії своїх попередніх чи чужих робіт.
Юлія Демусь
У Житомирі волонтери продовжують шити м’які ноші на фронт: за пів року передали вже 900 (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "Скетчинг-клуб у Житомирі: як долучитися, де проходять зустрічі та що малюють (ФОТО)"