За кілька місяців повномасштабної війни волонтер Артур Волинець із Житомира передав військовим близько 900 м’яких (безкаркасних) нош, які використовують для евакуації поранених і травмованих з поля бою. Розповідає, що він не єдиний в місті та країні загалом, хто займається подібною діяльністю, але потреба у таких речах є постійно.
Приміром, має на черзі запитів від воїнів ще на 435 таких виробів: поки закривають одні – надходять звернення від інших. Пошиттям нош на прохання Артура займається інша волонтерка – їй передає необхідні матеріали: тканину та ремінну стрічку (стропа). Кроїти допомагають двоє учнів ліцею №17, адже цей процес займає доволі багато часу.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/396993833_1945536902499363_6211075981765495195_n-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/343606510_2624374027703900_38799828614892977_n-1024x768.jpg)
«Десь за 6 місяців роботи ми досягнули такого показника – приблизно 900 шт, але могло б бути навіть більше, оскільки час від часу виникає проблема з матеріалами – маємо зібрати кошти, закупити це все. Дуже часто просто беру в борг, а потім віддаю кошти, аби оперативніше реагувати на потреби бійців на фронті, – пояснює Артур. – Коли ми все починали, я поспілкувався з іншими волонтерами, які цим вже займалися, з військовими і зрозумів, що ноші – це те, що дуже потрібно і важливо на передовій, маємо включатися в роботу і допомагати. Попередньо планували купувати тканину у постачальників з Харкова, але наш житомирський підприємець Роман Москаленко, коли дізнався, що будемо шити ноші для ЗСУ, передав 5 рулонів тканини зі свого складу абсолютно безкоштовно.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/339315604_923933595522592_504378445540338401_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/343193765_604994364880104_3412628455085034071_n-768x1024.jpg)
З цього ми й стартували, далі так само купували в нього, але за вартістю, яка була встановлена ще до початку повномасштабної війни. Якщо зараз ціна переважно 6700, то нам віддав за 4000 гривень. Стропу купуємо у постачальників з Дніпра – метр коштує в районі 7 гривень. З одного рулону тканини виходить +/-24 нош, собівартість одних, залежно від вартості партії стропи, яку замовляємо, – до 300 гривень. Пошиттям займається в себе вдома одна швея – це нечуюча людина. У будні ввечері за 3 години 40 хвилин може пошити 10 нош, а у вихідні має більше вільного часу, тому десь 30-40 шт виходить. Знову ж таки, це при умові, що у наявності є всі необхідні матеріали, бо бувало таке, що тканина є – купили чи подарували благодійники, а стропи – нема, тому збираємо-збираємо, замовляю 15 бобін і знову шиємо. Готові ноші передаю безпосередньо військовим або через волонтерів, які ними опікуються».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/343764904_556473463226734_3205891749714900950_n-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/344551886_248938464328701_3952660219722193860_n-1024x768.jpg)
Аби підтримати справу волонтера Артура Волинця, ви можете передати матеріали, попередньо написавши на його сторінку в соцмережі Фейсбук, а також зробити донат на картку – 4790729980476717.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/364633593_1893031861083201_8759701935436648615_n-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/343752080_913433346581307_3073333607917098626_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/364152937_1898329210553466_8005117648253857220_n-667x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/355872610_1871184126601308_3286175568875135681_n-1024x717.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/362923265_1889129811473406_1472233897073987938_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/366796529_1900654843654236_6119657292337294745_n-771x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/366701677_1900654840320903_6050996630035717442_n-771x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/371142590_1910857739300613_4200107975824846712_n-1-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/395829466_1943811892671864_4997106630801550218_n-1-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/366696316_1897909683928752_4168826263978354969_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/367392606_1900087953710925_1834197529397303812_n-714x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/367412870_1900787096974344_7621314018398304928_n-792x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/368678071_1904221926630861_8889955573247192394_n-797x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/369438795_1904230649963322_968321370048394717_n-657x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/373337260_1910344162685304_6204826781045153079_n-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/385815360_1929772517409135_3958610904743554271_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/373310589_1910857769300610_3089799405914032285_n-768x1024.jpg)
Юлія Демусь
Житло, завод, госпіталь, школа — історія 150-річної садиби на Житомирщині (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі волонтери продовжують шити м’які ноші на фронт: за пів року передали вже 900 (ФОТО)"