Звичайні, голонасінні та їстівні: спеціально до «Halloween» показуємо гарбузовий урожай на Житомирщині (ФОТО-ВІДЕО)

Осінь – по-справжньому гарбузова пора: ними прикрашають заклади та оселі, влаштовують фотосесії, готують різноманітні страви (супи, салати), десерти та випічку, а ще влаштовують  фестивалі на їх честь.

Водночас, найгарбузовішим святом, без перебільшення, можна вважати  «Halloween», який у всьому світі відзначають у ніч з 31 жовтня на 1 листопада. У багатьох країнах в цей день переодягаються у страшні костюми і йдуть до сусідів просити солодощі або ж приходять в образах на тематичні вечірки.

Зазвичай із гарбузів різних розмірів роблять так звані ліхтарики або світильники Джека – це один з основних атрибутів «Halloween»: з гарбуза вибирають насіння, вирізають очі та рот, всередину  поміщають свічку  та встановлюють композицію разом з іншими елементами (декоративне павутиння, черепи, кажани, гірлянди, квіти, листя) на сходах, підвіконнях, у дворі тощо.  До речі, у початковому варіанті, замість гарбуза, слугувала ріпа.

Загалом гарбузи поділяються на кормові, їстівні й декоративні, можуть бути звичайні, великоплідні, мускатні, голонасінні (за смаком не відрізняються від технічних, але зернята не мають звичної білої оболонки, вона у них прозора і їстівна).

Ми ж пропонуємо нашим читачам напередодні «Halloween» переглянути гарбузовий фоторепортаж з Житомирщини (звичайні, їстівні та голонасінні гарбузи), а також відеоролик, де представлено увесь шлях вирощування гарбузів – від сходження, цвітіння і формування плодів до збору урожаю та безпосередньо вибирання насіння.

Юлія Демусь  

Житло, завод, госпіталь, школа — історія 150-річної садиби на Житомирщині (ФОТО)

Осінні мотиви у зефірній справі: квіти, гриби та гарбузики від житомирянки Галини Вольської (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Звичайні, голонасінні та їстівні: спеціально до «Halloween» показуємо гарбузовий урожай на Житомирщині (ФОТО-ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*