Громадський транспорт – «золота жила» для кишенькових злочинців. Найбільша ймовірність зустрітись із злодієм існує саме тут, а також на зупинках або просто у великих містах.
Аби зменшити ризик неприємного результату, слід пам’ятати прості правила безпеки:
Придивлятися до людей та пильнувати свої речі.
Крадії можуть виглядати цілком звичайно. Це можуть бути молоді хлопці, дівчата та навіть люди похилого віку. Звертати увагу слід на поведінку людини. Особливо придивляйтесь до того, чи не тримає вона на руці верхній одяг або папку – зазвичай, злодії так ховають награбоване.
Намагатися не їздити громадським транспортом у час пік.
Час пік – це найзручніший для злодія. У цей момент громадський транспорт переповнений людьми. Грабіжник діятиме в салоні транспорту або під час штовханини у виході. Він може діяти сам або мати спільників. Пам’ятайте, що у випадках, коли у салоні помічено крадіжку, водій може зупинитися у місці, не передбаченому маршрутом.
Не кладіть цінні речі у кишені верхнього одягу та не тримайте всі гроші в одному місці.
Перше, що робить крадій – розрізає лезом зовнішні кармани. Тому не кладіть цінні речі у ці місця. А якщо у вас у гаманці велика сума, поділіть її на декілька частин на розкладіть по внутрішніх карманах сумочки та в кишенях. Особливо зимою не слід класти дорогі речі, наприклад, мобільний телефон у кишені верхнього одягу, адже злодій із легкістю може поцупити його.
Не демонструйте великі суми грошей.
Ще коли ви приходите на зупинку і дістаєте гаманець, аби приготуватись до посадки у громадський транспорт, не показуйте гроші на показ. Приготуйте заздалегідь кошти на транспорт і відкладіть їх. Таким чином, злодій може вас оминути.
Олеся ЛАВРЕНЮК
Читайте також: Основні види шахрайств та способи їх уникнення
Будьте першим, хто прокоментував "Лайфхак: обманути шахраїв та зберегти речі у безпеці"