Світ сучасних технологій та соціальних мереж надав багатьом людям можливість заробляти на своїх фото та відео. Блогери в Instagram та на YouTube показують всьому світові своє життя через публікацію фото та відео роликів з власною участю. Збираючи тисячі підписників на своїх сторінках, людина спроможна почати на цьому заробляти.
Аудиторія підписників набирається шляхом привертання їх уваги цікавим контентом та якісною зйомкою. Людям цікаво спостерігати за красивими, чіткими та цікавими картинками.
Телефон – це та річ, яку людина завжди бере з собою. З його допомогою можна зафіксувати неочікувані моменти та насичені кадри, на відміну від модних гоу-про, які не завжди можуть бути під рукою.
На які характеристики камери варто звернути увагу фотоблогеру, купуючи телефон?
Кількість мегапікселів
Забудьте про правило «чим більше, тим краще». Це вже давно не так, але маркетологи і продавці чомусь продовжують вводити користувачів в оману. Коли мова йде про крихітну камеру в смартфоні, порівняно з дзеркальним фотоапаратом, то велика кількість мегапікслів може навіть заподіяти шкоду. Щоб створювати чудові знімки, вистачить 12-13 Мп.
Діафрагма
Для отримання якісних знімків камері необхідне світло. Воно потрапляє на матрицю та формує зображення. Чим ширше розкриті пелюстки діафрагми під впливом світла, тим більше шансів отримати чіткий та гарний кадр.
У характеристиках діафрагма позначається так: f / 2.0 або F2.0. Чим числовий показник нижче, тим краще. Наприклад, камери з f / 2.2 і f / 1.9 будуть однаково добре знімати вдень, але ввечері кращі знімки будуть з f / 1.9.
Діагональ матриці
Чим вона більша, тим краще. Це все, що необхідно знати звичайному користувачеві. Діагональ матриці позначається дробовим числом, і чим менше показник під дробом, тим краще. Наприклад, камера 1/3 ” — бюджетний варіант, 1 / 2,9″ і 1 / 2,8 ” — середній, а 1 / 2,5″ — найкращий варіант. Однак часто трапляються винятки, а виробники іноді взагалі не зазначають цю характеристику в описі товару.
Розмір пікселя
Виробники зазвичай вказують його в описі до товару. Для бюджетних і середніх смартфонів цей показник має складати 1,22 мкм і більше, для більш якісних — не менше 1,25 мкм, а краще — 1,4 і навіть 1,5 мкм.
Тип автофокуса:
- контрастний — найпримітивніший варіант, який використовується в дуже дешевих смартфонах;
- фазовий — вдень працює швидко, а вночі можуть виникати проблеми;
- лазерний — найсучасніший і точний, завжди працює швидко.
Обираючи смартфон, слід пам’ятати, що розкручений бренд або захмарна вартість не є показником високої якості.
Тетяна ОВСІЄНКО
Також вас може зацікавити наступне: Поради фотографа: як зробити вдале селфі
Будьте першим, хто прокоментував "Лайфхак: як фотоблогеру вибрати смартфон із якісною камерою"