Поради фотографа: як зробити вдале селфі

В наш час вдале селфі відіграє вагому роль у створенні нашого іміджу, адже більшість з нас активно ведуть свої інтернет сторінки у Instagram, Facebook, Snapchat та Twitter. Навіть якщо це просто фото для друзів чи підписників, робити його варто з розумом і слідувати простим правилам, щоб не виглядати безглуздо і не стати посміховиськом в інтернеті. Як правильно робити селфі, розберемося з вами разом. 

  • Перше, що потрібно зробити — це забути про старі тенденції, які давно вийшли з моди. Найпоширенішою помилкою у наш час є «качині губи». Це вже давно не оригінально і зовсім не приваблює. До того ж на такий вираз обличчя існує багато дурних жартів.

Якщо вам більше 21-року, забудьте про селфі-демонстрацію нових окулярів, нової зачіски, це буде виглядати недоречно. Зараз таку демонстрацію варто залишити моделям та фешн-блогерам, які своєю зовнішністю заробляють на життя. 

  • Будьте собою та вільно виражайте свої емоції і бажання. Якщо вам хочеться посміхатися — посміхайтеся, сумно — зробіть сумне селфі, є бажання показати вдалий мейкап — будь ласка. Але не варто обманювати ваших підписників на кшталт: «хочу показати своє нове люстерко, і тут зовсім випадково потрапила у зображення красива і нафарбована». Просто будьте відверті, це завжди цінується більше. 
  • Залучайте до селфі ваших рідних, знайомих, зірок та навіть кумедних тварин. Такі фото викликають справжній фурор. 
  • Не забувайте і про освітлення, яке потрапляє на ваше обличчя. Брак світла додає картинці зморшок, темні кола під очима, недоліків шкірі. Джерело світла повинно бути перед вами, краще — вище лінії очей. Слід уникати спалаху, так як він може зробити колір обличчя неприроднім. Якщо ви знімаєте вдома, краще підійдіть до вікна. Якщо на вулиці вночі — шукайте ліхтарики, освітлені вітрини. Але ніколи не знімайте проти світла. 
  • Робити селфі можна і з природним, і штучним світлом. Вранці та ввечері сонячне світло не таке агресивне, як вдень. Жорстке денне світло може додати тіні під очима і носом, а від підборіддя буде створюватися тінь на шиї. Чим більше світла буде потрапляти на обличчя, тим сильніший буде контраст між тінню і світлом. Для фото із штучним освітленням можна використовувати лампи, софтбокси, свічки, ліхтарі. А далі вмикаєте фантазію та експерементуєте, можна спробувати поєднати обидва види світла.

Малююче світло створює об’єм, робить світлину, яка з одного боку виглядає звичайною, з іншого нестандартною по відношенню до попередніх фото. Джерело світла краще тримати під кутом 45 градусів збоку від обличчя і на стільки ж вище рівня голови,  щоб світло, камера і модель склали трикутник. Контурне світло відокремлює об’єкт або модель від фону, підсвічує його ззаду або сильно збоку. 

  • Як зробити гарне селфі вдома?

Коли фотографуєтесь, не забувайте слідкувати за тим, що відбувається на задньому плані. Під час вибору місця зйомки подбайте, щоб локація була гарно освітлена. Красиві локації зроблять ваше фото цікавішим. Якщо це квартира, то чудово підійде місце поруч з вікном, фон краще обрати однотонний без обтяжливих деталей. Нейтральний і спокійний фон приверне увагу більше до вас. Якщо щось заважає, наприклад, картина, стіл чи яскравий плед на дивані, не полінуйтеся це все прибрати, щоб зайве не потрапило в кадр. Уважно слідкуйте, щоб на фоні не було нічого такого, що “виростає” з голови або відрізає окремі частини тіла. Аби додати фото глибини та обсягу відійдіть від стіни ближче до камери. Фото, на якому виглядає чиясь рука чи занадто яскраво світить ліхтар може кардинально все зіпсувати. 

  • Обов’язково потрібно подбати про ракурс. Якщо це портретна зйомка, розмість камеру так, щоб вона була на рівні очей або трохи вище. Якщо ви прагнете зробити фото у повний зріст, камеру варто розмістити на рівні сонячного сплетіння, щоб тіло і кінцівки виглядали пропорційними. Якщо вам не вистачає висоти, під телефон можна підкласти стопку книг або придбати штатив для камери.  Якщо фото в анфас не цікаве, спробуйте повернути обличчя на 45 градусів, так лінія шиї не зливатиметься із підборіддям. Не забувайте про те, що одна сторона обличчя в кадрі може виглядати краще, тому знайдіть свою «робочу» сторону.
  • Як зробити селфі на телефон?

 Слідкуйте за дотриманням правил третин. В цьому вам допоможе камерна сітка, яка ділить кадр на три частини по горизонталі і по вертикалі. При зйомці портрету слідкуйте, щоб обличчя потрапляло в точку перетину цих ліній на сітці або щоб очі знаходилися на одній з ліній.

  •  Зробіть невелику фотокорекцію, пограйтеся з кольорами, яскравістю чи контрастом, спеціальними фільтрами та виправте мінімально недоліки на шкірі за допомогою додатків для ретуші. Але не перестарайтеся, щоб ваше обличчя не здавалося замиленим. У 2021 році найбільше віддають перевагу природним фото з мінімальною обробкою. Занадто відредаговане фото, з використанням рамочок, емоджі, запропонованих соціальною мережею стандартних ефектів — не модно. Зараз ці навороти до фотографій абсолютно зайві. У тренді — фото без будь-яких графічних ефектів.

Не бійтеся ескперементувати, шукати вдалі ракурси, освітлення, слідкуйте за порадами наших фотографів — практиків та не забувайте про безпеку. Рецепт вдалого фото має формулу: місце + ракурс + освітлення + поза + таймер, не варто також забувати про гарний настрій.  Розслабтеся, будьте собою, грайтеся з мімікою та позами, перетворіть це на гру, і ви отримаєте не лише живі кадри, а й позитивні емоції. Не бійтеся зробити багато кадрів, невдалі завжди можна видалити. А ідеї для зйомки можна черпати з Pinterest. 

Цікаві матеріали по темі: Поради фотографа: робимо затишні осінні фото а також цікаві ідеї для новорічних фотознімків.

Будьте першим, хто прокоментував "Поради фотографа: як зробити вдале селфі"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*