1X FAN models
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
1xfan manager
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange

Регіональний моніторинг стану функціонування закладів загальної середньої освіти Житомирської області з кількістю учнів менше 100, що здійснюють освітній процес на рівні базової та профільної середньої освіти

Регіональний моніторинг стану функціонування закладів загальної середньої освіти Житомирської області

Управлінням Державної служби якості освіти у Житомирській області (далі – управління Служби) у період з 07 по 19 лютого 2024 року проведено І цикл моніторингу стану функціонування закладів загальної середньої освіти Житомирської області з кількістю учнів менше 100, що здійснюють освітній процес на рівні базової та профільної середньої освіти шляхом онлайн-опитування (анкетування) керівників закладів освіти, деперсоналізованого анкетування учасників освітнього процесу (учнів/учениць від 14 років, батьків, педагогічних працівників), аналізу державної статистичної звітності та інформації з відкритих джерел.

Вибірка моніторингу становила 73 заклади загальної середньої освіти (далі – ЗЗСО, заклади освіти), розташовані у сільській місцевості (81% – гімназії, 19% – ліцеї) Житомирської області.

За результатами моніторингу встановлено, що в 73 ЗЗСО здобувають освіту 4047 учнів. З яких 2% (66) – учні з ООП в 45 інклюзивних класах та 2% (91) учнів з числа ВПО.

Переважна більшість зазначених закладів освіти (58), мають наповнюваність менше 50%. Зокрема: 22 ЗЗСО (6 ліцеїв, 16 гімназій) мають наповнюваність від 6% до 25%; 36 ЗЗСО (6 ліцеїв, 30 гімназій) – від 26% до 50%;  12 ЗЗСО (2 ліцеї, 10 гімназій) – від 51% до 75%; тільки  3 гімназії  – від 76% до 100%. 

За наданою інформацією, загальна кількість класів у закладах освіти – 647, з яких 65% (420) класів мають наповнюваність від 5 до 9 учнів, 22% класів – менше 5 учнів. Крім того, з’ясовано, що у 32 класах учні відсутні. Середня наповнюваність класів становить 6,2.

Середня вартість утримання одного учня в опитаних закладах освіти становить 53,97 тис грн.

У середньому 51% вчителів викладають два та більше навчальні предмети на рівні базової та профільної середньої освіти, 25% вчителів викладають навчальні предмети не за фахом. Із загальної кількості педагогічних працівників 18% (184) – вчителі пенсійного віку.

Щодо забезпечення закладу освіти комп’ютерним обладнанням керівники закладів освіти відповіли, що в повному обсязі забезпечені 45 ЗЗСО, забезпечені частково – 27 ЗЗСО, не забезпечений – 1 ЗЗСО.

100% опитаних керівників закладів освіти зазначили, що забезпечені підключенням до мережі Інтернет. Більшість вчителів закладів освіти забезпечені комп’ютерним обладнанням закладу освіти (89%), однак 8% використовують власне комп’ютерне обладнання та 3% – не забезпечені.

74% опитаних ЗЗСО ще не визначилися з перспективою функціонування.

У результаті проведеного регіонального моніторингу можна виокремити проблемні питання, а саме:

велика кількість закладів загальної середньої освіти з малою наповнюваністю;

низька наповнюваність класів;

велика кількість педагогічних працівників, що викладають не за фахом та викладають 2 і більше предмети;

високий відсоток закладів загальної середньої освіти з кількістю учнів менше 100, що ще не визначились з перспективою функціонування закладу в умовах освітніх реформ.

Крім того, за результатами регіонального моніторингу управлінням Служби надані рекомендації засновникам та керівникам закладів освіти щодо покращення стану забезпечення якості освітньої діяльності.

З офіційним звітом за результатами регіонального моніторингу можна ознайомитися за покликанням: https://sqe.gov.ua/wp-content/uploads/2024/03/Zvit-monitoring-ZZSO-menshe-100.pdf

Будьте першим, хто прокоментував "Регіональний моніторинг стану функціонування закладів загальної середньої освіти Житомирської області з кількістю учнів менше 100, що здійснюють освітній процес на рівні базової та профільної середньої освіти"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*