Проти реорганізації та за збереження: студенти Поліського національного університету знову вийшли на акцію (ФОТО)

Проти реорганізації та за збереження: студенти Поліського національного університету знову вийшли на акцію

Студенти та викладацький колектив Поліського національного університету 21 березня вже вдруге з плакатами та прапорами вийшли на мирну акцію в центрі Житомира на майдані Корольова.

Вони виступають за збереження закладу вищої освіти  – єдиного в області,  який має статус національного, та збереження вищої освіти України загалом.

Питання об’єднання (реорганізації шляхом приєднання Поліського національного до Житомирського державного університету ім.І.Франка) обговорюють вже більше місяця, але остаточного рішення досягнуто так і не було.

 Крім цього, 20 березня голова Житомирської ОВА Віталій Бунечко виступив із заявою, що до завершення вступної кампанії питання об’єднання підніматися більш не буде.

“Після оприлюднення заяв щодо відтермінування процесів об’єднання університетів прозвучало, що цей процес відновиться десь в середині літа, після закінчення вступної кампанії. Говорити про завершення вступної кампанії та відновлення процесів об’єднання університетів влітку апріорі неможливо, оскільки Порядком прийому на навчання для здобуття  вищої освіти у 2024 році, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 06.03.2024 № 266, задекларовано завершення вступної кампанії 31 жовтня 2024 року. Підводити підсумки вступної кампанії виключно за набором студентів за освітнім ступенем бакалавра також не є логічним, оскільки згідно п. 3 розділу V вищезазначеного Порядку зарахування вступників на навчання за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб за освітнім ступенем магістра проводиться до 30 вересня 2024 року,  – зазначив ректор Поліського національного університету Олег Скидан. – Виникає тривожне питання, чому мова йде про літо? Може тому, що у цей період студенти на канікулах, а викладачі у відпустках? То з ким у цей період комунікувати?  Питання не зникають”.

Відзначимо, що у Поліському національному університеті виступають проти об’єднання на таких умовах, які запропонували у профільному міністерстві, адже втрачається статус ” національного”, припиняється участь у міжнародних грантових проєктах, що несе репутаційні втрати для регіону та країни загалом.

Також під час акції присутні скандують “Ні знищенню освіти”, “Винницький геть”, маючи на увазі заступника міністра освіти і науки України Михайла Винницького, який курує процеси реорганізації закладів вищої освіти, але, на думку, представників Поліського, неодноразово демонстрував некомпетентність та відверту заангажованість, також він оприлюднює в соцмережах брехню, наклепи і фейки, які ректор Скидан спростовував.

Юлія Демусь

У Житомирі об’єднання вишів поставили на паузу: планують провести ретельний аналіз діяльності закладів

Будьте першим, хто прокоментував "Проти реорганізації та за збереження: студенти Поліського національного університету знову вийшли на акцію (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*