У Житомирі об’єднання вишів поставили на паузу: планують провести ретельний аналіз діяльності закладів

У Житомирі об’єднання вишів поставили на паузу: планують провести ретельний аналіз діяльності закладів

Не один місяць точаться дискусії навколо об’єднання двох житомирських університетів – Поліського та ЖДУ ім. Івана Франка. За цей час лунали різні заяви, студенти виходили на акції проти об’єднання вишів, а напруга між ректорами закладів – зростала. 

Врешті, відбулася нарада в МОН, під час якої йшлося про дану ситуацію, а саме – про дискомунікацію, через яку два виші не можуть поладнати. 

Про це сьогодні, 20 березня, розповів журналістам начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко.

«Я хочу повідомити, що вчора відбулася нарада в МОН, в якій брав участь міністр освіти і науки Оксен Лісовий, заступник міністра Михайло Винницький і я. Основна теза, яка вийшла з цієї наради, це те, що питання об’єднання закладів в Житомирському регіоні на моменті не стоїть. Я зібрав вас тут (журналістів – авт.), щоб пояснити, що відбулася дискомунікація, і починати процес вивчення можливості об’єднання ВНЗ потрібно було зі спілкування з суспільством, ректорами, студентськими об’єднаннями, владою міста та області та і з усіма містянами», – почав він.

Питання об’єднання вишів поставили на паузу, щоб повноцінно проаналізувати діяльність і фінансову сторону закладів. Уже після цього планують озвучити рішення щодо об’єднання. 

«Ми не є власниками ВНЗ, і вони підпорядковуються МОН виключно. Ми через наш департамент освіти та науки почали вивчати спроможність наших вишів, їх фінансові можливості, і ця робота проводиться, і своє кінцеве бачення ми сформуємо вже після того, як закінчимо аналіз спроможності не лише двох наших університетів (Поліський та ЖДУ – авт.), а і всіх наших університетів, і видамо цю пропозицію МОН. Сьогодні МОН офіційно заявило про призупинення процесу об’єднання вишів, ми дозволимо собі взяти пазу для більш глибокого вивчення цього питання, і коли це питання знову стане актуальним, тоді ми висловимо своє бачення цього об’єднання. Ми точно вже будемо мати позицію після закінчення вступної кампанії, по закінченню фінансового року, десь в середині літа», – додав Бунечко.

Начальник Житомирської ОВА також наголосив, що студентські акції не вплинуть на рішення щодо об’єднання вишів:

«Студентство – це круто, і завжди студенти були рушійною силою суспільства. Але мені шкода, коли студентство хочуть використати в якихось власних цілях. Бо починаються якісь амбітні заяви, тому я закликаю, окрім того, щоб приходити на демократичні волевиявлення, варто не забувати і про навчання, сесії, і що за студентством йде доросле життя. На наше рішення ці акції ніяк не вплинуть. На рішення вплине лише ретельно проведений аналіз вишів».

Нагадаємо, драма навколо об’єднання ЖДУ та Поліського університету: на сесії облради палкі дискусії, а під стінами ОВА незадоволені студенти.

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі об’єднання вишів поставили на паузу: планують провести ретельний аналіз діяльності закладів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*