21 березня — Всесвітній день людей із синдромом Дауна. Ця дата — 21-й день 3-го місяця — була обрана для позначення генетичної хромосомної аномалії — третьої хромосоми у 21-й парі.
В цей день в Житомирі на Михайлівській пройшла акція на підтримку дітей з синдромом Дауна.
“Діти сонця” – це нормальні діти, які можуть жити в нашому суспільстві і не просто жити, але і навчатися, і працювати, і заробляти гроші. Тому сьогодні і проходить така акція. Ми її називаємо: “Шкарпетуйся”. Ми одягаємо на ноги шкарпетки різного кольору, щоб уявити, як відчуває себе дитина, коли вона йде по місту, а на неї обертаються. Діти із синдромом Дауна в таких шкарпетках різнокольорових ходять все життя”, – розповіла директорка міського культурно-спортивного центру Оксана Крук.
Люди із синдромом Дауна мають невід’ємне право на те, щоби їх приймали і включали як цінних і рівноправних членів суспільства. На знак підтримки цього дня одягають різнокольорові непарні шкарпетки.
Важко знайти людину, яка б не чула про синдром Дауна. І, швидше за все, ви хоча б раз у житті зустрічали людину, яка має цей синдром. Проте міфів та стереотипів навколо цього стану все ще багато. З’ясуємо, що з того, що ви знаєте правда, а що — міф?
Що таке синдром Дауна?
Більшість людей має 23 пари хромосом (всього 46) — половину від батька, половину — від матері. Проте у випадку синдрому Дауна людина має додаткову копію 21-ї хромосоми. Тобто загалом — 47 хромосом. В організмі все взаємопов’язано, і поява додаткового генетичного матеріалу впливає на всі біологічні процеси. Так, у людини з’являються певні особливості, характерні для синдрому Дауна.
Наприклад:
- слабкий м’язовий тонус;
- коротка шия;
- такі люди часто дуже гнучкі;
- специфічний мигдалеподібний розріз очей;
- уповільнення процесів росту тощо.
Також люди із синдромом Дауна мають вищий ризик розвитку деяких захворювань. Серед них:
- вроджена вада серця;
- проблеми з диханням і слухом;
- проблеми зі щитоподібною залозою;
- дитяча лейкемія та інші.
Важливо розуміти, що «вищі ризики» зовсім не означають, що людина із синдромом Дауна обов’язково матиме ці хвороби. До того ж більшість із цих станів успішно лікуються.
Кожна дитина має право на життя. Головне, щоб вона була оточена турботою і любов’ю, які творять дива і в багатьох випадках дають надію. Доброзичливе спілкування, лагідна мова, позитив для досягнення мети є вирішальними у вихованні такої дитини.
Досить часто, виростаючи, такі діти наділені талантом і дивовижними здібностями.
ФОТО: Тарас ОРЕШНІКОВ
Вихідні в Житомирі: Ботсад запрошує на прогулянку (ФОТО)
В Житомирі презентували виставку арт-фотографії «Жінка назавжди» (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "В Житомирі пройшла акція до Міжнародного дня людей з синдромом Дауна (ФОТО)"