Літо у Житомирі йде на повну. Містяни активно відвідують пляжі, багато часу проводять на вулиці та на природі. Проте саме літній період становить неабияку небезпеку для шкіри.
На перших місцях по онкологічній захворюваності в Україні та світі знаходиться саме рак шкіри, тож хірург-онколог Житомирського обласного онкологічного диспансеру Андрій Степаненко розповів, як уберегти себе від УФ-випромінювання, щоб літо пройшло комфортно та без шкоди здоров’ю.
«Зараз із настанням спеки, літнього періоду, дуже важливо слідкувати за собою, аби запобігти проблемам зі шкірою, особливо – раку шкіру. На жаль, рак шкіри, меланома шкіри тримається на перших місцях по онкологічній захворюваності, як в Україні, так і у всьому світі. Особливо в зоні ризику люди зі світлою шкірою, світлим волоссям, блакитним кольором очей, люди, які мають спадковість, люди, які мають доброякісні пухлини шкіри. Сонячне опромінення, яке нам корисне і потрібне для вироблення вітаміну D та для засмаги, шкідливе, через УФ-випромінювання, і при надмірному перебуванні на сонці може викликати розвиток раку шкіри», – пояснює фахівець.
За словами Андрія Степаненко, щоб зменшити негативний вплив від сонячних променів, важливо дотримуватися наступних рекомендацій:
- Обирайте затінок. Влітку варто зменшити перебування під прямим сонячним промінням, особливо з 10:00 до 16:00;
- Захищайте шкіру одягом. Якщо ви змушені перебувати на сонці в період його високої активності, то намагайтесь одягатися так, щоб усі ділянки шкіри були закритими;
- Використовуйте сонцезахисні креми. Щоденне використання сонцезахисного засобу з SPF 15 і вище може знизити ризик розвитку плоскоклітинного раку на 40% і меланоми на 50%;
- Носіть головний убір. Найкраще для захисту підійде капелюх із щільної тканини;
- Використовуйте справжні протисонцеві окуляри. Ідеальні окуляри від сонця повинні блокувати від 99% променів UVA й UVB, а не просто затемнювати.
Окрім цього, важливо спостерігати і за станом своїх родимок, адже УФ-промені можуть збільшувати ризики їх деформацій та хвороб:
«Також важливо слідкувати за станом своїх родимок. Якщо вони почали збільшуватися в розмірі, кровити, або змінювати форму, структуру, потрібно негайно звернутися до сімейного лікаря чи в онкодиспансер, де проведуть детальне обстеження на предмет виявлення меланоми», – розповідає хірург-онколог.
Нагадаємо, у Житомирі створять 5 осередків для викладання предмету «Захист України».
Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирському обласному онкодиспансері розповіли, як уберегтися від раку шкіри в літній період "