У Житомирі створять 5 осередків для викладання предмету “Захист України”

У Житомирі створять 5 осередків для викладання предмету "Захист України"

В Житомирі планують створити п’ять осередків для викладання предмету “Захист України”: на базі чотирьох ліцеїв та Центру легкої промисловості та побутового обслуговування населення. Ці осередки матимуть на меті не лише навчання молоді основам безпеки та оборони, але й сприяння формуванню патріотичних цінностей та громадянської відповідальності. Про це повідомили у Житомирській міській раді.

“Осередки створять “кущовим методом” та прикріплять до них найближчі школи. До такого осередку доїжджатимуть з інших навчальних закладів і навчання в такому осередку буде проводитись до восьми годин. Тобто, це не буде одна година чи один урок, а це буде дійсно повноцінний день, де діти, які приїхали з іншого навчального закладу проходитимуть навчання предмету “Захист України”,

– розповів очільник департаменту освіти Валентин Арендарчук.

Навчальна програма осередків складатиметься з кількох основних блоків:

  • Основи військової підготовки: вивчення стрільби, тактики, а також орієнтування на місцевості.
  • Патріотичне виховання: лекції та семінари про історію України, її видатних діячів, а також актуальні питання національної безпеки.
  • Цивільна оборона: навчання діям у надзвичайних ситуаціях, таким як природні катастрофи, техногенні аварії та інші небезпеки.
  • Основи медичної підготовки: навчання надання першої допомоги при травмах, кровотечах, опіках; серцево-легенева реанімація.

Діти мають розуміти, знати і бачити наочно небезпечні предмети, вибухонебезпечні предмети, які на сьогоднішній час досить поширені. Також тут буде нове обладнання для надання першої медичної допомоги. На макетах учні, які відвідують такий предмет зможуть навчитися, як надавати першу домедичну допомогу: як тампонувати рани, накладати пов’язки, джгути чи турнікети”,

– акцентував Арендарчук.

У створених осередках учні 10-11 класів зможуть отримати знання та навички потрібні для захисту нашої країни та допомоги один одному у критичних ситуаціях.

Нагадаємо також, що предмет “Захист України” у школах планують оновити.

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі створять 5 осередків для викладання предмету “Захист України”"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*