У Житомирі працюватиме дві газопоршневі станції від США

У Житомирі працюватиме дві газопоршневі станції від США

Житомир отримав дві газопоршневі станції від США. Одну з них вже встановили, другу планують підключити згодом. Про це сьогодні, 27 червня, під час позачергової сесії міськради розповів міський голова Сергій Сухомлин. 

«Завдяки США ми отримали на місто дві достатньо потужні газопоршневі станції. Відмінність такої станції від звичайного генератора в тому, що там собівартість електроенергії в декілька разів менше, а головне – у газопоршневої станції гарантійний термін роботи до капремонту 64 тис. годин. У нас одна станція вже змонтована і готова, вона стоїть в режимі гарячого пуску, і постійно там підтримується температура 56 градусів у системі охолодження, щоб у будь-який момент можна було її запустити. Вона через “хмару” контролюється виробником, компанією “Jenbacher”. Друга станція в процесі монтажу, бо це складна процедура. Для нас непросто її поставити і підключити до трансформатора. Ця друга станція на 1 МВт буде забезпечувати котельню, яка дає тепло 30% всього міста, також вона буде давати електроенергію на головну каналізаційну станцію та лікарні. Цієї потужності достатньо, щоб забезпечити постійну роботу цих трьох об’єктів», – зазначив мер.

Він також додав, що завдяки таким станціям можна буде значно дешевше запускати тепло на місто:

«Ці станції, скільки вони виробляють електроенергії, стільки ж вони виробляють і теплової енергії. І підключившись до цієї станції, ми можемо знімати набагато дешевше тепло, і запускати його в мережу, так само буде і з другою станцією. Мінімальна потреба в електроенергії для Житомира – 53-55 МВТ електричної енергії. У комфортному режимі у нас йде 80-85 МВт електроенергії. Ми розуміємо, що у нас взимку не буде ситуації, як сьогодні, коли нас підтримують доволі потужні сонячні станції, нам потрібно думати про інші види генерації паралельно, які можна буде швидко підключити».

Нагадаємо, житомирян закликають готуватися до відключень світла та заощаджувати електроенергію.

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі працюватиме дві газопоршневі станції від США"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*