Житомирян закликають готуватися до відключень світла та заощаджувати електроенергію

Житомирян закликають готуватися до відключень світла та заощаджувати електроенергію

По всій Україні ситуація з енергетикою дуже складна. У Києві вже зараз почалися відключення світла за графіком, деякі області теж мають таку практику. Голова правління Житомиробленерго Олексій Шекета закликав житомирян також готуватися до відключень. 

За його словами, ворог більше обстрілює генерацію, тому дуже ймовірно, що осінь та зима в Україні, та, зокрема, на Житомирщині – буде складною:

«Ситуація в енергетиці стає все гірше, і ми з вами вже йдемо в осінньо-зимовий період, який почнеться за два місяці, тобто після настання осені ситуація можливо буде погіршуватися. Ситуація, яка зараз, вона відрізняється, бо ворог змінив тактику і він більше обстрілює нашу генерацію, яка знаходиться не на Житомирщині, тому ми впливу на відключення не маємо, і ми працюємо в тому режимі, в якому працює вся Україна». 

Як пояснив фахівець, найкращий вихід із цієї ситуації – готувати альтернативні джерела енергетики. Бажано, щоб вони не були пов’язані з електромережею:

«Зараз для Житомира великий позитив у тому, що є 3 потужних джерела сонячні – у Чуднові, Бердичеві, Пулинах, де ми можемо використовувати цю електроенергію для міста. Але ми йдемо в зиму і осінь, і таких резервів у нас вже не буде, вони будуть зменшуватися, і тут дуже важливо готувати альтернативні джерела. Це і сонячні панелі, когенераційні установки, газопоршневі станції, тобто те, що не пов’язано з мережею. Все, що може генерувати електроенергію – його треба встановлювати, і якомога швидше. Є потужні акумулятори, які зараз ставляться в багатоквартирних будинках, великі павербанки, вони дуже неефективні для мережі, бо коли їх треба заряджати, вони беруть вдвічі більше електроенергії ніж надають, коли немає світла». 

Крім того, є ймовірність, що місто знову почне заощаджувати електроенергію за рахунок відключення електротранспорту, реклами на екранах, ліфтів та вуличного освітлення. 

«Ми повинні готуватися, що зима можливо пройде у нас без ліфтів, буде зупинено електротранспорт, реклама, вуличне освітлення. Найгірша ситуація у багатоповерхових будинках, бо це найбільше розбалансовує енергосистему, бо всі багатоверхові будинки розраховувалися з коефіцієнтом одночасності, тобто рахувалося так, що не всі одночасно вмикають чайник, не всі одночасно перуть одяг, коли електроенергія вмикається. А у нас виходить, що коли світло подається, стається колосальний перегруз електромережі. Тому я закликаю всіх економити електроенергію», – додає Олексій Шекета.

Голова правління Житомиробленерго пояснив, що дефіцит електроенергії відчують всі мешканці. Проте Овруч і Народичі, як прифронтові зони, можуть бути в кращому становищі:

«Наразі дефіцит значно виріс, з двух черг уже буде нам завдання застосовувати три черги. Я так розумію, що ремонтна кампанія посилюється, відповідно і дефіцит теж посилюється, і відключення будуть набагато відчутніші. Єдине, що можу сказати, що згідно 600 постанови, буде заборонено вводити графіки відключень у прифронтові райони – Овруч і Народичі. Тому якщо буде затверджено постанову, Овруч і Народичі будуть у кращому становищі».

Як пояснюють енергетики, Житомирщина взимку споживає близько 410 МВт. Літом – 180-200 МВт. Якщо підрахувати, то зимою ми втратимо майже половину електроенергії.

«Якщо ситуація буде така, як зараз, то відключення можуть бути на 12 годин. Якщо економимо, сприяємо, може і на 8 годин бути відключення. Зараз щось прогнозувати дуже важко, поки можна сказати тільки приблизно. Першочергово ми будемо подавати електроенергію на лікарні, на ЗСУ, котельні, водоканали, тобто критична інфраструктура, яка забезпечує життєдіяльність нашого міста – в пріоритеті», – резюмує Олексій Шекета.

Нагадаємо, Житомирі обмежили швидкість руху електросамокатів і графік роботи прокату.

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирян закликають готуватися до відключень світла та заощаджувати електроенергію"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*