Зазвичай батьки допомагають своїм дітям носити ранці до школи і з неї. Тому нерідко можна почути скарги на вагу рюкзаків від самих дорослих. Що ж тоді можна говорити про дітей?
Який вплив може спричинити щоденне носіння тяжкого ранця на дитячій спині, скільки кілограмів заважує середньостатистичний ранець, що робити з цією проблемою та як допомогти дитині – читайте далі.
У середньому школяр має 5 уроків на день. Це означає, що з собою він має принести 5 підручників, 5 зошитів, папки з рефератом, папером чи іншою канцелярією, пенал, набір для малювання чи трудового навчання. Доповнити цей список у певні дні сміливо можна торбинкою із спортивною формою для занять фізичною культурою. А також додамо вагу пляшечки води або термосу з чаєм та лоточку з канапками.
Вага ранцю лише з підручниками становить близько 4 кг. А тепер додайте вагу всіх інших перерахованих речей, які діти беруть з собою до школи. Виходить чимало. І через це за кілька років школярі починають скаржитися на болі у спині, їх постава формується неправильно та виникають інші суміжні проблеми.
Варто зазначити, що відповідно до інформації Міністерства охорони здоров’я України, вага підручників та приладдя не враховуючи вагу ранця має становити:
- у 1–2 класах: від 1,5 до 2 кг
- у 3–4 класі: від 2 до 2,3 кг
- у 5–6 класі: від 2,3 до 3 кг
- у 7–8 класі: від 3 до 3,5 кг
- у 9–12 класах: 3,5 – 4,5 кг
Якщо ж реально поглянути на ситуацію, то дитина в 2 класі змушена щодня носити до школи підручники та приладдя, сумарна вага яких є нормою для учнів 9–12 класів.
Поспілкувавшись з кількома молодими батьками, чиї діти ходять до молодших класів, журналісти Times.ZT виявили, що питання відносно підручників регулярно піднімається на батьківських зборах. Одні вчителі намагаються йти на компроміс та знаходити рішення, яке буде зручним для всіх, інші ж вперто наполягають на необхідності носіння всіх підручників на всі предмети.
Батьки по можливості стараються допомогти своїм дітям донести ранці до школи та звідти. Однак постійно це робити не завжди виходить.
Також не варто забувати про школярів у селах. Діти перед школою мають подолати шлях у кілька кілометрів. Інколи – пішки. З тяжким ранцем на спині. Яке бажання вчитися може відчувати дитина після такого?
Учні діляться своїми переживаннями, та говорять, що деякі вчителі за відсутність підручника можуть провести виховну роботи, знизити або поставити погану оцінку.
Як вирішити цю проблему
Варіант 1. Придбати для дитини планшет або електронну книгу, на які можна завантажити електронні версії підручників. Звичайні ж підручники можна продовжувати використовувати вдома. Таким чином, замість п’яти тяжких підручників, до школи можна носити з собою один легкий і зручний у використанні гаджет.
Варіант 2. Встановити в школі спеціальні шафи під ключ, які могли б за власними потребами використовувати школярі. Такий досвід вже давно практикується за кордоном, однак в нашій країні подібні речі зустрічаються доволі рідко. При існуванні таких шаф, кожна дитина має свою персональне місце для збереження речей, яке відчиняється винятково її власним ключем або карткою. До цієї шафи школярі можуть складати всі свої підручники та необхідне шкільне приладдя, і брати їх звідти за потребою. Речі школярів зберігалися б у школі, а тому відпала б необхідність у постійному перенесенні їх з школи до дому та в зворотному напрямку. Вдома ж діти могли б спокійно використовувати комп’ютер, планшет, електронну книгу або смартфон, та займатися на них з електронними версіями шкільних підручників.
Варіант 3. Погодити з класним керівником можливість залишати книжок у класі. В такому випадку вони можуть зберігатися в загальній шафі, яку б також варто було б замикати на ключ.
Варіант 4. Придбати зручний та якісний шкільний рюкзак. Хоча вагу книг він не зменшить, але нести їх буде принаймні більш комфортно та не так шкідливо для здоров’я.
Вчителі переконані, що задля ефективного процесу навчання та проведення уроків, кожен учень обов’язково повинен мати підручники. Одні підтримують батьків, та вважають, що планшет цілком може замінити підручник на уроці, інші ж категорично проти та нарікають на можливість розвитку у дітей проблем з зором.
Кожен має свою точку зору і для кожного вона правильна. Так і у цьому питанні. Однак, будь які зміни – можливі, якщо допомагати їм відбутися.
Зважте рюкзак вашої дитини. Чи не перевищує його вага норми рекомендовані МОЗ?
Тетяна ОВСІЄНКО
Фото: мережа Інтернет
Будьте першим, хто прокоментував "Реальна вага знань: скільки кілограмів книжок носять житомирські школярі в своєму ранці"