Опалювальний сезон у Житомирі: коли почнеться подача тепла та скільки заборгували містяни за опалення

Кабінет міністрів ухвалив рішення про початок опалювального сезону в Україні з 15 жовтня. Але коли саме починати опалювальний сезон в регіонах, вирішувати має місцева влада. Адже крім офіційного старту на початок опалення впливатимуть також погодні умови.

У міській раді запевнили, що до опалювального сезону Житомир готовий і у разі необхідності одразу увімкнуть подачу тепла.

За словами директора КП «Житомиртеплокомуненерго», місту вже встановлені ліміти на газ та є укладений договір з Нафтогазом. Проте є й нагальні справи, які вкрай необхідно завершити у дуже короткі терміни.

«Ми закінчуємо роботи по ремонту тепломереж в районі Малікова–Максютова. Там дуже великий об’єм робіт. Наразі там працює 6 підрядних організацій. Там 8 теплових трас магістральних мереж. Обладнання змінюють на нове. До 15 жовтня маємо закінчити», – пояснив Дмитро Рогожин.

У міській раді також пояснили, що на особливому контролі знаходяться заклади соціальної сфери. Зокрема, лікарні, школи та дитячі садочки. Крім того, в дитячих навчальних закладах відслідковують температурний режим та у разі зниження температури планують вмикати опалення до офіційного старту опалювального сезону.

«Температурний режим у закладах освіти відслідковує управління комунального господарства. Ми їм повідомляємо, яка температура в кожній групі того чи іншого садочку. Два дні було холодно, але сьогодні починається потепління до 17 градусів. Та в разі зниження температури однозначно буде вмикатися тепло. Ті 12 котелень, які знаходяться на балансі управління освіти, вже готові до експлуатації», – розповіла заступниця начальника управління освіти Світлана Ковтуненко.

Разом із тим, опалення вже увімкнули в житомирських лікарнях. На черзі стоять й інші заклади соціальної сфери.

«Учора ми запустили котельню по вулиці Шухевича, 2, яка опалює перинатальний центр і ЦМЛ № 2. Частина лікарень у нас опалюється за рахунок альтернативних джерел енергії. Це і дитяча лікарня, і ЦМЛ № 1. Якщо будуть звернення управлінь освіти або охорони здоров’я – будемо вмикати. Ніяких проблем немає. Якщо в понеділок буде значне зниження температури – будемо ухвалювати рішення щодо запуску опалення», – запевнив заступник міського голови Сергій Кондратюк.

Розповіли у міській раді й про мільйонні борги Житомиртеплокомуненерго, які виникли через несплату рахунків за теплопостачання. Незважаючи на те, що 95 % житомирян справно сплачують рахунки за тепло, є 5 % злісних боржників, які винні комунальному підприємству міської ради 53 млн грн. Причому стягнути ці кошти з боржників у міської ради поки не має можливості.

«Заборгованість житомирян за теплопостачання становить 53 млн грн. Поки що в нас немає методології роботи з боржниками. Ми ж не можемо відключити будинок, у якому є боржники. Насправді ці борги від 5 % неплатників. Тобто 95 % населення добросовісно та справно платять за послуги теплопостачання. По боржниках є судові рішення та виконавчі провадження, але, на жаль, немає механізму стягнення цих боргів», – пояснив директор «Житомиртеплокомуненерго».

Будьте першим, хто прокоментував "Опалювальний сезон у Житомирі: коли почнеться подача тепла та скільки заборгували містяни за опалення"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*