Опалювальний сезон розпочався у Житомирі вчасно та без викликів. Начальниця управління житлово-комунального господарства Житомирської ОВА Тетяна Варема зазначила, що наразі опалення отримують всі споживачі, а опалювальний сезон розпочали одразу, як тільки на вулиці знизилася середньодобова температура:
«Усі об’єкти, які забезпечуються централізовано, були підготовлені, всі технічні завдання були виконані, були укладені угоди з “Нафтогаз Трейдинг” на постачання природного газу на підприємства. Крім того, у нас працює 12 інвесторів, які взяли в оренду котельні, і забезпечують тепловою енергією заклади соціального захисту та бюджетні заклади. Опалювальний сезон нам вдалося розпочати як і попередні роки вчасно, 14 жовтня, відповідно до кліматичних умов. Законом передбачено, якщо середньодобова температура протягом трьох діб складає +8, необхідно розпочати опалювальний сезон. В першу чергу він розпочався в Новоград-Волинському, Коростені та в Житомирі. Було багато звернень в перший день, але ми не могли включити всіх споживачів в один день. Тому спочатку підключили наші лікарні, садочки та школи, і потім почали підключати населення. Це зайняло тиждень».
Вона також додала, що наразі місто та область мають 6 когенераційних установок від інвесторів:
«Зараз ситуація дуже складна, але Житомирська ОВА, спільно з органами місцевого самоврядування в тісному зв’язку працювали як із зарубіжними донорами, так і з інвесторами. Нам вдалося від Агенції розвитку США отримати 2 когенераційні установки для Житомира, одна вже встановлена на котельні потужністю 0,6 МВт, інша встановлена на одній з вулиць, там вже всі підготовчі роботи зроблені, і ми плануємо її до кінця місяця підключити. Крім того, інвестором розпочата робота по встановленню когенераційних установок для Житомира та Коростеня на загальну потужність 24,6 МВт. Уже 4 когенераційних установок інвестор забезпечив. Я думаю, що до кінця року ми їх введемо в експлуатацію».
Довідково: когенерація дозволяє більш ефективно використовувати енергоресурси. Так, тепло, що утворюється при виробництві електроенергії, застосовується на об’єкті, наприклад, для опалення або виробництва пару. А якщо порівнювати її з використанням двох окремих джерел отримання електрики і тепла, то економія енергії палива при використанні єдиної когенераційної системи становитиме близько 40%. Когенераційні установки фізично розміщуються безпосередньо на об’єкті, тому не мають втрат при передаванні енергії.
Нагадаємо, на Житомирщині ліквідували наслідки нічної атаки росіян: всі споживачі заживлені.
Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі встановлять 6 когенераційних установок від інвесторів "