coin24 crypto exchange
1X FAN models
1xfan manager
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine

Вчителька фізики з Житомира стала лауреаткою премії ім.Павла Тичини від проєкту “МУР” (ФОТО)

Вчителька фізики з Житомира стала лауреаткою премії ім.Павла Тичини від проєкту "МУР"

Наприкінці вересня цього року творчий проєкт «МУР» анонсував освітню премію імені Павла Тичини, зазначаючи, що створили її, аби знайти вчителів, які змінять підхід української освітньої системи, а також, щоб заохотити до креативного викладання й обміну досвідом.

«Павло Тичина власноруч витягував досвідчених вчителів зі сталінських таборів. За його каденції на посту міністра освіти кількість українських шкіл зросла з 12 802 до 30 512. Тичина робив все, що міг задля розвитку якісної української освіти», – йдеться на сайті премії.

Нагадаємо, що творче об’єднання «МУР» з’явилося у 2022 році, у лютому 2024-го учасники випустили альбом-мюзикл про Розстріляне відродження “Ти [Романтика]”, створили театральну виставу на основі альбому, з якою успішно гастролювали містами України.

Освітня премія імені Павла Тичини мала пʼять категорій –  наука, музика, література, історія, художнє мистецтво, а подати заявки могли усі охочі. Лекції оцінювало журі за різними критеріями  – правдивість, креативність  і легкість подачі матеріалу.

Гранд-фінал премії імені Павла Тичини провели 9 листопада у  Чернівецькому національному університеті, де свої лекції для присутніх і членів журі читали 8 фіналістів, що пройшли усі попередні етапи відбору. Всього, за словами організаторів, за тиждень вони отримали 250 заявок. Наймолодшому учаснику було 11 років, а найстаршому – 72. Під час зустрічі в Чернівцях також назвали імена переможців цьогорічної премії.

Отож, першим лауреатом премії став вчитель ліцею в Києві, аспірант Київського національного університету ім.Тараса Шевченка Антон Столяров з лекцією про Кирило-Мефодіївське братство. Друге місце посів військовослужбовець ЗСУ Вадим Адамов, який розповідав про вплив молоді на хід війни, а третє місце  – у  вчительки фізики ліцею №3 Маїй Ігнатенко з Житомира, яка підготувала лекцію «Квант часу: 20 хвилин з Георгієм Гамовим» (саме він зіграв ключову роль у розробці теорії Великого вибуху).   За умовами премії, саме ці три автори лекцій отримали грошові  винагороди –   250 000 гривень,  150 000 гривень,  100 000 гривень відповідно, які можна витратити на власний розсуд.

Як уже зазначалося, відбір проходив у кілька етапів.  Зокрема, спершу потрібно було створити хвилинне відео про певний історичний факт зі своєї галузі та написати есе, запропонувати лекцію в одній із категорій премії. У подальшому було відібрано 60 заявок, потім з них ще 25, а їх авторів запросили на перше прослуховування   – 20-хвилинну лекцію перед експертами, у числі яких громадська діячка Ярослава Гресь та діти.

«Я виступала в номінації «Наука», бо наука –  це теж частина нашої культури, правда ж? Найбільше зачепило, що в журі були не лише дорослі, а й діти! Як для вчителя, це був космос, чесно. Уже пройшла кілька етапів і зараз чекаю на нові результати. Навіть якщо тут все зупиниться, це точно було варте кожної вкладеної хвилини та зусиль», – поділася враженнями  26 жовтня  Майя Ігнатенко, а незабаром стало відомо, що вона пройшла і у Гранд-фінал премії.

«Пройшла через купу випробувань, і тепер маю шанс розказати про фізика українського походження, який був реально неординарною особистістю. Мій меседж простий: хочу, щоб мої учні –  майбутні науковці –  лишалися тут, працювали в Україні і розвивали науку на своїй землі, навіть попри війну. Щоб були вільні і вірні, бо це наш дім, і ми його тримаємо», – написала вчителька фізики 1 листопада.

Коментуючи свою перемогу 9 листопада, назвала її «нагородою за  свої сміливі погляди й за те, як фізика може звучати українською душею».

«Коли наука йде в парі з нашою ідентичністю, кожна формула стає частиною української історії», – зауважила лауреатка премії імені Павла Тичини Майя Ігнатенко.  

Варто зауважити, що у 2024-му Майя Ігнатенко стала фіналісткою премії “Global Teacher Price Ukraine” та увійшла до 50-ти найкращих учителів України. Нещодавно їй було вручено сертифікат на 16 ноутбуків для класу і сертифікат на комплект книг від БФ “Фонд освітніх ініціатив”. Поряд з цим, разом із учнями та колегами вчителька активно займається волонтерською діяльністю на підтримку ЗСУ.

Юлія Демусь

«Не легкий, але потрібний фільм»: сценарист художнього фільму «Буча» під час прем’єрного показу в Житомирі (ФОТО)

“До нас вже давно приходять не лише за книгами”: фотоескурсія обласною бібліотекою для дітей та юнацтва у Житомирі

Будьте першим, хто прокоментував "Вчителька фізики з Житомира стала лауреаткою премії ім.Павла Тичини від проєкту “МУР” (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*