coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1xfan manager
Stay with Ukraine
1X FAN models

Революція Гідності: розкол на До і Після

Революція Гідності, Євромайдан – подія, яка сколихнула усю Україну і назавжди залишиться у пам’яті українців. Листопад 2013 року став початком політичних та суспільних змін, які об’єднали тисячі людей за право жити у європейській державі. Євромайдан переріс у Революцію Гідності, а вулиці Києва просочились кров’ю українців.

Акції протесту також розпочались на Житомирському майдані  синхронно з подіями у столиці. Хронологія подій у місті за книгою «Майдан від першої особи. Регіональний вимір» представлена тут.

Після Революції Гідності відбулись зміни не тільки в політичній діяльності, а й у свідомості та поглядах жителів міста.

«Мені подобається спостерігати як житомиряни розмовляють вишуканою українською мовою. На превеликий жаль є ті, хто спілкуються сленгами, діалектами, але я чую, особливо, молодь, яка вчиться,  розмовляє державною мовою. Справді, ці зміни відбулись за чотири роки. Сьогодні багато молодих людей їздять за кордон, якщо у них є претензії до того, що ми не так живемо, все рівно, вертаючись сюди починають по іншому дивитись на Україну», – поділилась Масловська Марія, старший викладач кафедри видавничої справи, редагування, основ журналістики та філології Житомирського державного університету імені Івана Франка.

Житомирянам довелось пережити економічні проблеми: стрімке падіння гривні, війну, яка триває й надалі, хвилі радості і зневіри.

«У 2015 році я поїхав перший раз на заробітки до Польщі, дуже багато людей там зустрів, які втратили роботу, або не вигідно було працювати через інфляцію в Україні. Але з-поміж цих проблем, все ж таки, покращилась  інфраструктура Житомира, нове обладнання зупинок, прокладання плит. Сподіваюсь, що місто й надалі буде змінюватись і люди, які житимуть у ньому», – розповів Павло Токарев, житель міста, який  працює за кордоном у Польщі.

Молодь – ті, хто одні із перших вийшли відстоювати ідею входження України в ЄС та одразу ж були побиті спецпідрозділом «Беркут» на майдані Києва. Як же не їм, молодим людям, помітні зміни і настрої нашого міста.

«Після Революції Гідності у Житомирі відбулися як погані, так і хороші зміни. Погані це те, що багато житомирян і в цілому українців емігрували за кордон. Хороші: поновлення вулиць, зміна назв вулиць, реставрація будівель, філармонії імені Святослава Ріхтера. Створили нарешті сайт, за допомогою якого можна відстежувати громадський транспорт. Центр почали оформлювати більш-менш в європейському стилі. Також люди почали створювати благодійні акції, які закликають до миру та допомоги один одному», – прокоментувала Дар’я Складанюк, студентка, жителька міста Житомир.

Ми повинні пам’ятати про людей, які боролись за краще майбутнє нашої держави, і бути тими, хто змінюватиме її й надалі.

Анастасія РАЗУМЄЙ

Будьте першим, хто прокоментував "Революція Гідності: розкол на До і Після"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*