Президент України Порошенко разом із Філаретом привезли Томос у Житомир

Фото: Юрій Мельник

У житомирський Свято-Михайлівський кафедральний собор 17 січня на огляд привезли Томос про автокефалію Православної церкви України.

Перед цим комунальники чистили тротуари біля Михайлівського кафедрального собору. На вулиці  Михайлівській встановили екран для трансляції служби, де зібрались люди для перегляду.

Перед приїздом Президента поліцейські перекрили рух по вулиці Київській. Потім розпочалось Богослужіння, яке очолив Почесний Патріарх Православної Церкви Філарет. Глави Православної церкви України митрополита Епіфанія не було. Томос про автокефалію православної церкви України у Свято-Михайлівському соборі розгорнули о 11:30, разом із приїздом Петра Порошенка та почесного патріарха Філарета. Після чого розпочався молебень.

«Це подія неперевершена і крім радості я нічого не відчуваю, коли йшла служба і передача томосу у Константинополі я жодної секунди не відривалась від прямої трансляції, тому що переповнювала душу велика радість, що нарешті ми дочекалися в Україні своєї церкви. Я завжди казала, як я хочу дожити до того дня, коли буде українська церква», – поділилась враженнями вірянка Віра Мойсієнко.

У своєму виступі Петро Порошенко гарантував свободу віросповідання в Україні, в тому числі гарантував захист вірянам, які відвідують церкви Московського патріархату.

Також сьогодні Петро Порошенко відвідав Бердичів.

За матеріалами: UA: Житомир

 

Будьте першим, хто прокоментував "Президент України Порошенко разом із Філаретом привезли Томос у Житомир"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*