Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
1xfan manager
Stay with Ukraine
1X FAN models

Що потрібно знати про весняну заборону лову риби на Житомирщині?  Р

Що потрібно знати про весняну заборону лову риби на Житомирщині?

З 1 квітня на Житомирщині починає діяти весняно-літня заборона на лов риби та інших водних біоресурсів. Обмеження триватимуть до кінця червня, в залежності від типу водойми. 

З 1 квітня на території Житомирщини починають діяти сезонні обмеження на вилов риби та інших водних біоресурсів. Ця заборона, яка триває до кінця червня залежно від типу водойми, має на меті захистити рибні популяції в період нересту. Якщо ви плануєте риболовлю, варто врахувати нові правила.

Дізнавайтеся більше новин про Житомирщину на сайті «Новини Житомир». Тут ви знайдете тільки правдиву та актуальну інформацію про події в місті та області.

Чому введено заборону?

За словами Івана Бондарчука, начальника відділу охорони водних біоресурсів Житомирського рибоохоронного патруля, у цей період більшість риб активно нерестяться. Вони виходять на мілководдя, стаючи легкою здобиччю для браконьєрів. Саме тому запроваджуються обмеження, які дозволяють зберегти рибні запаси та забезпечити природне відновлення популяцій.

Терміни та обмеження

Обмеження на риболовлю запроваджуються на всіх рибогосподарських водоймах області, зокрема:

  • річки та їх притоки (Тетерів, Уж, Случ, Ірша, Гнилоп’ять) – з 1 квітня по 20 травня;
  • водосховища та ставки – з 1 квітня по 10 червня;
  • придаткові водойми (стариці, заплави, заливні луки) – з 1 квітня по 30 червня;
  • любительська риболовля дозволена у межах населених пунктів, але лише з берега. Дозволяється використовувати поплавкові або донні вудки (не більше двох гачків) чи спінінги з однією приманкою;
  • у період нересту заборонено пересування човнів на водоймах, за винятком службових суден.

Відповідальність за порушення

Недотримання правил загрожує адміністративною та навіть кримінальною відповідальністю. За риболовлю у заборонених місцях передбачено штраф до 170 гривень. Використання заборонених снастей може призвести до судових розглядів, а заподіяння шкоди природі тягне за собою кримінальне покарання.

Як уникнути штрафів?

Контроль за дотриманням нерестової заборони здійснюватимуть рибоохоронний патруль, поліція та екологічна інспекція. Щоб уникнути неприємностей, варто дотримуватись встановлених правил та слідкувати за оновленнями офіційних наказів на сайті Житомирського рибоохоронного патруля: https://nerest.foundtt.com/.

Будьте першим, хто прокоментував "Що потрібно знати про весняну заборону лову риби на Житомирщині? "

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*