1xfan manager
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1X FAN models
Stay with Ukraine

«Муніципальна няня»: що це таке та хто може нею стати

Народження дитини — це велике щастя не лише для батьків, а й для бабусь, дідусів та інших членів родини. Проте це також величезні грошові витрати. Так, з народженням дитини уряд надає грошову допомогу в розмірі 41 280 гривень та протягом трьох років декретної відпустки держава також щомісяця сплачує за маму єдиний соціальний внесок, що збільшує її страховий стаж. Грошові виплати здійснюються одноразово в сумі 10 320 гривень, решта коштів виплачується впродовж 36 місяців. Тобто кожного місяця держава виплачує по 860 грн, протягом трьох років. Але що таке 860 грн на місяць? Якщо врахувати, що пачка підгузків в середньому коштує 500 грн, при тому її не вистачає на місяць, то це просто мізер у наш час! Тому з січня 2019 року в Україні запрацював ще один вид соціальної допомоги новоспеченим батькам — «Муніципальна няня». Що ж це за допомога така?

«Муніципальна няня» — це додаткова грошова допомога від уряду молодим сім’ям. Крім щомісячних 860 гривень виплат на дитину, сім’я зможе безповоротно щомісяця отримувати ще 1626 грн допомоги на дитину віком до 6 років — незалежно від того, виходить мама на роботу чи залишається у відпустці. Скільки платити няні, ви визначаєте самостійно, але це має бути не менше 1626 гривень. Платите ви 1700 грн чи 3000 грн, повертати будуть лише 1626 грн.

Для того, щоб взяти участь в урядовому проекті «Муніципальна няня» потрібно:

  • Найняти няню та укласти з нею офіційний договір, який не потребує нотаріального завірення у найближчому управлінні соцзахисту, про здійснення догляду за дитиною до трьох років. 
  • Крім заяви про надання допомоги, потрібно додати копію договору з нянею, свідоцтво про народження дитини, копію двох сторінок паспорту мами або тата, підтверджуючі документи про оплату послуги няні(виписка з банківського рахунку, квитанція).

Муніципальною нянею може бути як чоловік так і жінка. Крім того вона може мати декілька договорів про здійснення догляду за дитиною до трьох років. Навіть в межах однієї сім’ї.

Для того, щоб бути «муніципальною нянею» необхідно:

  • людина, яка прагне офіційного працевлаштування в сім’ї по догляду за дітьми, має оформити ФОП (фізична особа-підприємець КВЕД 97.00, КВЕД 88.91/юридична особа-підприємець КВЕД 78.20, КВЕД 85.10);
  • відкрити рахунок в банку, на який надходитиме її заробітна плата;
  • укласти цивільно-правовий договір з батьками дитини у письмовій формі (не потребує нотаріального завірення).

Якщо жінці/чоловікові на даний момент 55 років, їхній пенсійний вік за умови наявності 30-річного страхового стажу настане у 60 років, але вони мають всього 25 років страхового стажу. Урядовий проект «Муніципальна няня» дає змогу за 5 років інвестувати у свій страховий стаж, при цьому офіційно отримуючи заробітну плату, і вийти на пенсію на три роки раніше.

Таким чином, будь-хто з вашої родини: тітка, бабуся, дідусь, чи хтось інший може доглядати за вашою малечею, а ви отримуватиме відшкодування від держави. Проте варто бути дуже уважним, адже така допомога має багато ньюансів, які відразу потрібно обговорити. Наприклад, якщо принести квитанцію про оплату послуги няні в останній день, вам можуть відмовити, сказати, що це невчасна оплата. І якщо ви не зможете вперто відстояти свої права — виплати не буде. То ж будьте обачними.

Будьте першим, хто прокоментував "«Муніципальна няня»: що це таке та хто може нею стати"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*