coin24 crypto exchange
1xfan manager
1X FAN models
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange

#Лайфхак: Секрети швидкого засинання

Лайфхак: Секрети швидкого засинання
Лайфхак: Секрети швидкого засинання

Як показує практика, ми дуже мало знаємо про сон, і відсутність цих елементарних знань призводить до того, що переважна більшість з нас відчуває потребу у якісному сні. Роль сну настільки велика, що по суті все наше існування напряму залежить від цього простого процесу, ні більше, ні менше!

Сон – це дуже важливо і ним нехтувати ні в якому разі не можна.Правильний сон – це цілісна система, вирвавши з якої хоч один елемент, весь механізм буде працювати погано. У цій публікації ви побачите ряд перевірених способів швидкого засинання.

Причин безсоння або поганого сну існує багато. Спочатку хотілось би зупинитись на деяких важливих моментах, а саме:

По-перше, необхідно додержуватись правильного розпорядку дня.

Лягати спати в один і той же час. Ліжко повинно бути зручним, постіль приємною і з натуральних тканин (із шовку, бавовни і льону).

Для сну необхідна:

  • повна темрява,
  • відсутність будь яких звукових подразників,
  • свіже повітря
  • нормальна температура.

Їсти на ніч не рекомендується, у крайньому разі – легкий перекус. Ідеальний варіант – пів чашки молока.

Тіло повинно бути чистим, теплий душ або ванна сприяють швидшому засинанню та здоровому сну в загалому. Водяні процедури варто приймати не перед самим сном, а хвилин за 30 до нього.

Як швидше заснути | TIMES.ZT

По-друге, перед сном повинен бути спокій розуму, тіла і емоцій.

Жодних комп’ютерів чи телевізорів з страшними новинами і фільмами жахів.

Краще почитати книгу, але не гостросюжетну і не із сфери професійної діяльності. Або ж провести час зі своєю сім’єю. Ідеально, якщо все це супроводжується класичною музикою.

Варто обмежити фізичні навантаження перед сном, краще вже – вечірня прогулянка за 30-40 хвилин до сну.

По-третє, нічого збуджуючого.

Категоричне «ні» перед сном повинні отримати цигарки, алкоголь, кава, какао, чай (також має у своєму складі кофеїн), шоколаду, енергетикам та іншим солодким напоям. Бажано ці продукти вживати якомога рідше або хоча б не куштувати їх у другій половині дня.

 І, найголовніше, ніякого снодійного, якщо ви здорова людина.

Що робити якщо мучить безсоння | TIMES.ZT

Як каже народна мудрість: «Для гарного сну уночі, треба удень добре спітніти, втомитись і зголодніти…»

Втома тіла. Для найкращого сну, треба дуже добре натрудити м’язи, котрі важливі для активного проведення часу. Це м’язи спини та ніг. Їхня втома пробуджує в організмі бажання відпочити і відновитися. Відновлення ж активно проходить у фазі глибокого сну, і ваше тіло буде старатись дійти до саме цього стану.

Найідеальніша вправа, для досягнення цього стану це довготривалі піші прогулянки. Вони корисні у будь-якому віці, доступні усім, та не потребують спеціальних умов. Прогулюючись можна слухати аудіо-книги, або гарну музику через ваш аудіо носій.

Втома мозку. Велика кількість подій дня, які не сильно виділяються на загальному фоні, це якраз те що нам потрібно. Заповненість інформацією провокує мозок до «перезавантаження» і прагнення все це «переварити»  під час сну.

Важлива ще одна умова: ваші емоції. Вони не повинні зашкалювати. Інакше ви вгоните себе у стан «очікування небезпеки», організм почне виділяти адреналін і тоді про сон можна забути. Звісно, доки ви не заспокоїтесь.

Велика кількість зустрічей, спілкування з цікавими людьми, відвідування нових цікавих місць, знайомства – все це потрібно не тільки для сну, але і для нормального повноцінного життя.

У крайньому випадку можна почитати книгу, або подивитись улюблений серіал, але тільки не забувайте про емоції! І не намагайтесь замінити справжнє життя сурогатом телебачення, новин і пліткування з сусідками. У цьому світі все продумано, треба тільки все використовувати по призначенню.

 І, ще, коли ви лягаєте спати не треба думати про майбутнє, або минуле, концентруйтесь на теперішньому часі. І рахувати овечок, не обов’язково. Перевірте самі!

Техніки швидкого засинання

Проблема безсоння | TIMES.ZT

Метод 1. Імітація людини, яка спить.

 Щоб все вийшло ідеально, треба імітувати позу людини яка спить, дихати повільно і глибоко. Тіло повинно бути повністю розслаблене. Потрібно ігнорувати навколишні подразники. І з третього-четвертого разу, ваш організм буде миттєво засинати.

 Звісно, у дитини процес засинання зовсім інший, на відміну від дорослої людини. Діти, десь до 8-10 років, пропускають перші стадії сну і засинаючи одразу переходять у фазу глибокого сну.

 Так чи інакше, цей метод працює, але треба пам’ятати, що ефект наступає десь з 3-4 спроби при повній імітації сну людини. Успіхів!

Розслаблення як метод заснути | TIMES.ZT

Метод 2. Втома очей.

Пам’ятаєте, як буває, коли дуже хочеться спати, очі ніби злипаються. В народі кажуть: «Хоч сірники втавляй»

Такого ж ефекту ми хочемо досягнути за декілька хвилин.

Лягайте в своє ліжко на спину і повністю розслабтесь. Відкрийте очі і подивіться на стелю. Закрийте очі. А тепер дуже швидко відкрийте очі, закрийте 3-4 рази підряд( Ніби кліпаєте очима) настільки швидко, наскільки зможете. По закінчення кліпання, очі у вас повинні буди закритими. Зачекайте секунд 7-10 і знову моргайте. Через 7-10 хвилин повторіть ще раз. В ідеалі зробіть це 5-7 разів, але вже після третього разу вам це буде робити все складніше і складніше. Очі не захочеться відкривати, вони ніби злипатимуться, чого ми і добивались. Спробуйте!

Метод 3. Розслаблення по Якобсону.

Перед виконанням цієї вправи бажано спочатку проконсультуватися з лікарем.

Лежачи в ліжку треба по черзі напружувати м’язи тіла, а потім одномоментно всі одразу розслабити. Повторюючи декілька разів підряд, дійсно отримуєш більш глибоке розслаблення. По тілу пробігає приємне тепло, так і хочеться заснути.

Для повного ефекту, треба концентруватись не на думках, які так і лізуть в голову, а на відчуттях тіла. Не більш як через 5 хвилин спостережень за своїми розслабленими м’язами і вуаля: ви спите!

Метод 4. Подушечки пальців.

Мало хто щось очікує від такої простої вправи, але вона насправді дієва. Перевірено неодноразово.

Ляжте в ліжко, заспокойтесь, розслабтесь. А тепер великим пальцем руки, м’яко проведіть по подушечкам інших чотирьох пальців цієї ж руки. Вперед-назад, і так декілька разів. Це треба робити одночасно на обох руках. Все. Обов’язково спробуйте!

Метод 5. Свічка

Для того, щоб заспокоїти мозок і взагалі нервову систему після буйного дня, і (як кажуть в народі) трошки себе «приспать», практикують вправу Свічка.

Для цього потрібно сісти в кімнаті з тусклим, або дуже тусклим світлом. Розмістити навпроти себе в 1,5-3 метрах запалену свічку, і дивитись на неї не відриваючись 15-20 хвилин, можна і більше, моргати також можна. У цей час думати тільки про свічку, про вогонь, і ні про що більше.

Полум'я свічки | TIMES.ZT

 Справа в тому, що наш мозок це інерційна річ, для того щоб виштовхнути всі тривоги дня, найкращий спосіб – це спосіб заміщення. Думаючи про свічку, чи про вогонь, ви якраз це й робите. Свічку можна замінити каміном, або відкритим вогнищем, на свіжому повітрі. До речі, саме цим способом користувались в деяких піонер таборах для заспокоєння емоційного перезбудження підлітків, пам’ятаєте? Зробіть експеримент, вже сьогодні.

Метод 6. Згадати все.

Необхідно знайти в пам’яті, хоча б один сон, який ви можете згадати (хоча б частково), він повинен бути приємний, попускається навіть еротичний. Сон повинен бути приємним і незбуджуючим. Достатньо навіть уривка сну. Лягаємо спати, згадуємо цей сон, розвиваємо його далі, продовжуємо наповнювати його новими подробицями і моментами. Концентруватися не стільки на подробицях, скільки на своїх відчуттях.

 Попутно намагаємось згадати, що було до цього моменту, що буде після. Подумайте уві сні, що буде далі, де ви б хотіли побувати, з ким зустрітися.

Якщо ви все робите правильно, то через 5-7 хвилин, ви відправитесь у царство Морфея якраз з цього сну.

 І наостанок: лягайте спати тоді коли вам хочеться, а не тоді коли потрібно, ось головний секрет швидкого засинання.

Думаю, ви знайшли серед запропонованих методів, той метод, який підходить саме вам, котрий спробуєте уже цієї ночі. Можливо, ви спробуєте, навіть декілька способів одразу.

 Хочу лише підкреслити, що при цьому не можна концентруватися на бажанні заснути, цим ви навпаки сон відштовхуєте. Краще сконцентруватися не на результаті, а на своїх відчуттях. Сон – це просто, а ще приємно.

Солодких вам снів!

Ганна СТАНІШЕВСЬКА

Читайте далі: Правила налаштування позитивного мислення

Також може бути цікавим наступне: Приємно й без стресу: як легко прокидатися зранку

Будьте першим, хто прокоментував "#Лайфхак: Секрети швидкого засинання"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*