Приємно й без стресу: як легко прокидатися зранку

Як швидко прокинутись та встати з ліжка

За однією з класифікацій, людей ділять на сов і жайворонків. Якщо для жайворонків прокидатися зранку не є чимось незвичайним, то для сов це просто жахіття.

Зранку прокидатися буває так складно, що це може зіпсувати весь наступний день. Людина може механічно вимикати будильник і навіть не пам’ятати, як вона це зробила; може прокинутись, але довго не вставати з ліжка; може розплющувати очі, а потім, на хвилину їх заплющивши, заснути на годину. В результаті людина прокидається невчасно, поспіхом збирається і в більшості випадків спізнюється. Якщо ж встати з ліжка через силу все-таки вдалось, то у багатьох одразу ж псується настрій, з’являється агресія та небажання робити будь-що.

Як же боротися з цією залежністю від сну? Журналісти Times.Zt підготували поради, скориставшись якими буде простіше вирватись з теплого ліжка та при цьому почуватися прекрасно.

Достатня кількість світла

Достатньо світла щоб прокинутись зранку

Прокидатись необхідно у  світлій кімнаті. На вікнах бажано мати штори світлих відтінків, які б з легкістю пропускали сонячні промені. Якщо ж зранку за вікном ще темно одразу ж вмикайте світло.

Температура повітря

Щоб відчувати себе бадьорим зранку, треба провітрювати приміщення перед сном.

Музика

Значно приємніше прокидатися під будильник з лагідною та приємною мелодією, яка бадьорить та заряджає позитивною енергією на цілий день.

Цитрусові фрукти

Вони мають запах, який сприяє припливу сил і допомагає швидко прокинутися вранці. Випивши склянку цитрусового фрешу або відчувши аромат цих фруктів десь поруч, спати вже точно не хотітиметься. Цитрусові допомагають збадьоритися і покращують настрій.

Теплі речі поруч з ліжком

Покладіть неподалік від вашого ліжка теплу кофту або халат, шкарпетки або капці, щоб вам не прийшлось турбуватися про ранкову прохолоду, а одразу ж можна було закутатись в щось тепленьке.

Важливі зустрічі

Хорошою мотивацію для вчасного ранкового пробудження буде призначення на ранковий час важливих зустрічей. Швидше за все, ви негайно встанете з ліжка, якщо будете знати, що вас чекають важливі справи.

Вимушений підйом

Поставте будильник якнайдалі від себе при умові, що ви будете чути звук сигналу. Це змусить вас встати з ліжка для його відключення і допоможе позбутися звички знову засинати, вимкнувши будильник.

Свіжа кава

Кава щоб прокинутись зранку

Якщо ви звикли щоранку пити каву і у вашій кавомашині є таймер, налаштуйте його так, щоб в певний визначений час на вас чекала свіжа запашна кава. Або попросіть члена вашої родини готувати вам каву, якщо хтось прокидається раніше. Це обов’язково мотивуватиме вас встати з ліжка і почати новий день зі склянки улюбленого напою.

Склянка води

Як тільки прокинетеся, випийте склянку води. Це сприяє підтримці водного балансу організму і допомагає відчувати себе бадьоріше та бути активними. Перед тим, як лягти спати, поставте склянку з водою поруч з ліжком.

Сніданок

Повноцінний сніданок щоб прокинутись зранку

Для багатьох людей, сніданок є цілим ритуалом та найсмачнішим з прийомів їжі за весь день. Якщо ви відноситесь до цього числа, то, почувши звук будильника, нагадайте собі, що на кухні на вас чекає смачна яєчня, хрусткий круасан, теплі тости або інші ваші улюблені страви, і ви неодмінно прокинетесь значно швидше!

Усвідомлення переваг

Подумайте про те, скільки важливих та необхідних справ ви зможете вирішити прокинувшись вчасно або й раніше. Уявіть, які результати ви від цього отримаєте та як це вплине на вашу продуктивність. А тепер проаналізуйте ситуацію, коли ви прокидаєтесь не вчасно, надаючи перевагу продовженню сну. В такому випадку ви лише втрачаєте час, а дорогоцінні хвилини вашого життя проходить повз вас.

Якщо ж людина просто не виспалась,  знадобляться додаткові заходи.)

Контрастний душ – не менше трьох хвилин

Він не тільки надасть додатковий заряд енергії, а й добре вплине на роботу всього організму, загартує та підвищить імунітет.

Самоорганізація

Не дозволяйте хвилинним бажанням впливати на ваші плани. Не продовжуйте спати після сигналу будильника, а одразу ж вставайте з ліжка. Коли ви відтерміновуєте свій підйом, то порушується режим сну, в результаті чого відчуватимете себе все такими ж втопленими.

Правильно встановлений час пробудження на будильнику.

Якщо ви встановлюєте будильник на 7:00, а збираєтеся піднятися з ліжка тільки в 7:10, щоб трохи подрімати, то краще поставити будильник одразу на 7:10. Таким чином ви матимете +10 хвилин нормального, безперервного сну.

Щоб краще заснути:

Як краще заснути

  • Тримайте поруч з ліжком ручку і листок паперу, щоб записувати  різні справи і думки, які можуть прийти вам в голову, поки ви намагаєтесь заснути. Це допоможе вам очистити розум від зайвих думок і спокійно перейти до сну.
  • «Укладіть договір» з власним мозком. Це потрібно зробити перед сном. Запевніть себе, що прокинетесь з бадьорим і оптимістичний настроєм, а ранок неодмінно буде легким.
  • Не  лягайте спати засмученими і злими, адже заснути в такому стані складно. Відганяйте негативні емоції і думки, старайтесь повністю від них абстрагуватися та абсолютно ні про що не думати.
  • Завжди думайте про щось очікуване та хороше, що має статися з настанням нового дня. Таким чином ви не лише прокинетесь легше, але й заснете краще.

Підготувала Тетяна ОВСІЄНКО


Також дивіться: Секрети швидкого засинання

Будьте першим, хто прокоментував "Приємно й без стресу: як легко прокидатися зранку"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*