До Дня книги рекордів Гіннеса: досягення Житомирщини | Times ZT

До Дня книги рекордів Гіннеса: досягення Житомирщини

Фото: соцмережі

Книгу рекордів Гіннеса вигадав інженер та власник пивоварні Х’ю Бівер з Великої Британії. А назвав він її на честь своєї пивоварні.

Трохи історії

У листопаді 1951 року Х’ю Бівер вирушив з товаришами на полювання. Під вечір в барі між мужчинами виникла дискусія, яка з диких птахів найшвидша. Друзі передивилися декілька різних довідників, проте відповіді так і не відшукали. Тоді Х’ю Бівер придумав створити книгу, в якій будуть зібрані всі рекорди. Нині Книга рекордів Гіннеса є книгою з найбільшим тиражем із усіх книг, захищених авторським правом.

Книга рекордів Гіннеса та Житомирщина

До 2014 року титул найвищої людини світу мав саме житель Житомирщини. Зріст звичайного ветеринара з Чуднівського району Леоніда Стадника досягав 2 метрів 57 сантиметрів. З 1835-го року українець посів четверте місце серед усіх зафіксованих гігантів світу. Взуття Леонід носив – 62-го розміру, а одяг — 70-го. Все шилося на замовлення.

Інші рекорди Житомирщини з Книги рекордів України

24 серпня, з нагоди святкування 27-ї річниці Дня Незалежності України за підтримки управління сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради та Національного проекту «Книга рекордів України» встановили рекорд України з тяги пожежних автомобілів. Житомирянин Віктор Прокопенко встановив новий рекорд України, а саме – тяга 3 пожежних автомобілів однією людиною на максимальну відстань із застосування драбини, зафіксовані результати – вага 3 пожежних автомобілів 42600 кг, подолана дистанція 12 м, затрачений час 37 секунд.

«Найважче було стартувати, оскільки рушає не почергово, а одразу три автомобілі, тому головне – це зірватися з місця, а далі продовжувати дотягнути до фінішу», – наголосив Віктор Прокопенко.

Також в подальших планах стронгмена – це протягнути пасажирський літак.

У селі Велика Цвіля Ємільчинського району в сільській школі розташований музей хліба, заснований в 1985 році вчителем-методистом Жилюком Миколою Романовичем, де зберігається найдавніший в країні хліб, випечений для вживання в космосі ще в 1981 році. Космічний пакетик складається з десяти хлібин, за один укус у рот має відправлятися ціла буханка, щоб не створювати крихт, які у невагомості можуть потрапити у дихальні шляхи. Але то не страшно, бо вага окремої «буханці» складає лише 4,5 грамів.

Найбільша в Україні діжка-довбанка. Як вже зрозуміло з назви, діжку-довбанку довбали. Причому, вручну із суцільного стовбура дерева. Процес цей був дуже тривалий, тож тепер ви знаєте, звідки пішов сучасний вираз: «задовбати!». У містечку Ємільчине у музеї місцевого колекціонера старожитностей Миколи Жилюка знайшлася найбільша в Україні 100-літня діжка-довбанка із суцільного соснового стовбура. Її об’єм – 658 літрів. Висота діжі – 112 см, діаметр – 86,5 см, окружність – 293 см! Поки експерти обмірювали діжку, в неї залізло десятеро дітей – і всі там помістилися!

Величезним прапором прикрасили у Житомирі фасад будівлі Житомирського учбово-виробничого підприємства УТОГ у 2014 році. Площа найбільшого прапору на фасаді будівлі становить 450 кв. м. (завдовжки 40 м, висота 11,25 м). Ідея вивісити жовто-блакитний прапор, найбільший з тих, що коли-небудь розміщували на приміщеннях, виникла у директора цього підприємства, яке шиє бронежилети для української армії, Олександра Єфімовича та директора рекламної агенції «Інформ-бюро» Ярослава Гапоненка Підняття прапора спонукало тисячі житомирян вивішувати українські стяги на дахах будинків, на своїх балконах, вікнах та автомобілях.

Підготувала Тетяна РІХТЕР

  • 35
    Поширили:

Будьте першим, хто прокоментував "До Дня книги рекордів Гіннеса: досягення Житомирщини"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*