Міністерство охорони здоров’я сьогодні, 22 квітня, нагадало про початок фінансування медичних закладів Національною службою здоров’я України. Зокрема деякі лікарні в Україні мають дефіцит фінансування від 10%. Під час брифінга МОЗ також підтвердили глобальне недофінансування служби екстреної медичної допомоги. Як виглядає ситуація на Житомирщині – сьогодні, 22 квітня, розповіли в Житомирській облдержадміністрації.
Служба екстреної медичної допомоги в Житомирській області профінансована з Національної служби здоров’я України у першому кварталі 2020 року за рахунок субвенції у розмірі 43 млн грн. На інші 9 місяців поточного року передбачено фінансування в розмірі 142 млн грн, тото приблизно 185 млн грн на рік. В минулому році для роботи 105 бригад екстреної медичної допомоги використано 165 млн грн.
“За отримані кошти будуть також придбані медичні препарати, які необхідні для першої медичної допомоги. Ми будемо спостерігати за використанням коштів й за необхідності надамо підтримку для служби екстреної медичної допомоги з обласного бюджету”, – зазначив начальник управління охорони здоров’я в Житомирській ОДА Микола Суслик.
Він також розповів, чому в деяких медзакладах області спостерігається скорочення штату.
Зокрема з 1 квітня 2020 року 15 закладів вторинної допомоги і третинної високоспеціалізованої допомоги отримують безпосереднє фінансування (напряму) від Національної служби здоров’я України.
“Тому, відповідно до заключених угод, медзаклади формують як штатну чисельність працівників, так і структуру своїх закладів в залежності від фінансування. Там, де не провели оптимізацію штату, на сьогоднішній день дійсно є скорочення та упорядкування структури лікувальних заходів”, – пояснив Микола Суслик.
Нагадуємо, що за останню добу на Житомирщині 7 медиків заразились COVID-19.
Також на Житомирщині майже 100 пацієнтів лікуються від коронавірусу, з них 16 дітей та одна вагітна жінка.
Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині скорочують штат медичних працівників"