«Більшість людей щасливі настільки, наскільки вони вирішили бути такими»
А.Лінкольн
- Типи людей за емоційним настроєм
- Нік Вуйчич
- З точки зору науки
- Правила налаштування:
- Подібне, притягує подібне
- Віра
- Правильні бажання
- Афірмації
- Медитація
- Любов до себе і до всього світу
- Подяка за все
- Шукайте позитив
Ви, напевно, помічали, що є такі люди – світлячки, які завжди в гарному настрої, веселі, приємні, милі. У таких позитивчиків все добре вдома, на роботі, і навіть, якщо є якісь проблеми, вони вирішують їх з вірою у позитивне завершення. Біля таких хочеться бути поряд, від них йде невловимий шлейф тепла, любові, радості. Але є й такі, котрі завжди усім невдоволені, завжди хворі, злі, нервові, у них постійно щось трапляється форс-мажорне, і навіть, коли раптово їм доля дарує гарні сюрпризи, вони або не помічають їх, або не вірять в диво і підозрюють долю в якихось підступних планах проти них.
Всі знають, хто такий Нік Вуйчіч?
Це – мотиваційний тренер, котрий допомагає багатьом зневіреним знайти свій сенс життя, він письменник, меценат, директор громадської організації « Життя без кінцівок», а ще щасливий чоловік, батько 2 синів і скоро в його сім’ї очікують подвійне поповнення.
Не кожна фізично здорова людина може досягти таких результатів, а він не дивлячись на відсутність всіх кінцівок, окрім стопи з двома пальцями, яку він з гумором називає «куряча лапка», вміє писати, плавати і навіть кататись на скейті. Нік закінчив університет, об’їздив 64 країни з мотиваційними лекціями і семінарами. Чи було йому важко? Неймовірно. У дитинстві, щоб встати з ліжка йому допомагав лоб. Чи було йому страшно? Було. У 10 років він хотів покінчити своє життя самогубством… Але не дивлячись на такий важкий шлях, Нік Вуйчіч кожен день робить своє життя кращим, він постійно жартує, вчиться новому і вчить інших бачити можливості і позитив у буденному житті.
Наука не обманює
Дослідження Барбари Фредріксон з Університету Північної Кароліни, довели, що позитивні емоції на відміну від нейтральних можуть скоріше виправити наслідки негативних емоцій, а також уповільнити розвиток хвороб.
А ось постійні переживання щодо можливих неприємностей навпаки викликає запалення організму. В Університеті Огайо, під керівництвом доцента Психології Пеггі Зоколо проводилось дослідження, в якому брали участь 34 здорові жінки, які в житті дуже часто перебирають в голові негативні спогади, думки. І виявилось, що на противагу тих, хто думає нейтрально, або ще краще позитивно, в їхньому організмі був підвищений с-реактивний білок – індикатор гострої фази запального процесу. Підвищена кількість с-реактивного білка вказує на розвиток патологічного процесу в організмі.
Актуально, позитивно?
Зараз тема позитивного мислення є дуже актуальною, адже такі відомі всьому світові тренери по досягненню успіху, як Ронда Берн, Луіза Хей, Джо Вітале, Джек Кенфілд допомагають людям переосмислити життя, направити його в позитивне русло, і досягти малих та великих результатів і стати просто щасливими. Звісно є й противники цього напрямку, котрі вважають, що ці дії вводять людей в оману і затуманюють бачення реальних подій і, навіть, що позитивне мислення може призвести до психічних розладів, коли витративши свій час на рожеві думки, люди так нічого і не досягають.
Але ж ніхто й не казав, що якщо тільки мріяти і нічого не робити, то з неба впаде квартира, машина, багатий чоловік, або ще якісь блага. Окрім позитивно думати, ще треба і діяти, але з позитивним настроєм, вірою в гарний результат. І, звісно, у всьому повинна бути система, правильний підхід. Позитивні ж думки, віра в краще, загальний оптимізм поряд з розумним реалізмом вирівнюють рівень гормону кортізолу, укріплюють імунітет, допомагають людині залишатися молодою і гарною, значно довше, ніж у тих людей, котрі живуть у постійному режимі негативу, а це беззаперечний поштовх до дій.
Як же правильно позитивно мислити, щоб ви не були розчаровані і результат був гарний?
Правила позитивного мислення
1. Найперше і одне з важливих правил говорить: «Подібне, притягує подібне». На чому ми концентруємось, те ми й отримуємо
Чи помічали ви, що коли зацікавлені якоюсь темою, ви майже всюди бачите її елементи. Наприклад, люди, які схиблені на знижках, всюди помічають знижки, вагітним постійно зустрічаються вагітні, а тим, хто панічно боїться злодіїв, знайомі постійно розповідають про випадки шахрайства, крадіжок, і з такими чомусь у підтвердження їх страхів постійно трапляються неприємні випадки з їхнім майном. Тому, якщо ми будемо більше приділяти увагу позитивним подіям, думати про конкретне гарне майбутнє, воно обов’язково прийде. Попросіть у Всесвіту те, що ви хочете, не бійтесь мріяти, для матеріалізації цих мрій можна прописувати конкретні бажання на аркуші паперу, який можна повісити на дошку візуалізації, поряд вирізками з журналів, на яких будуть зображені ваші бажання.
Привчіть себе не читати і не дивитись негативні новини, краще цей час присвятити улюбленим справам, або близьким людям. Змінюйте себе на краще і ваш світ автоматично зміниться. Не пліткуйте, не кляніть нікого, вірте в справжню дружбу, кохання, і т.п.
2.Віра
– Побачу-повірю, – сказала людина.
– Повіриш-побачиш, – сказав Бог.
Уявіть: дві дівчини мріють про нареченого. У обох на дошках візуалізації картинки, де вони в обіймах кінозірок, або красунчиків з журналу. Обидві щиро хочуть собі гарного сімейного життя. Але одна в це беззаперечно вірить, і біля неї ціла купа шанувальників, а інша з низькою самооцінкою і повним безвір’ям. Хтось колись їй сказав, що такій кривоногій, тільки дурні в пару, ось і трапляються самі дурні. Тому перед тим, як бажати, треба спочатку повірити в себе, зрозуміти, що ви гідні всього найкращого, що є в цьому світі, а для Бога нема гарних і негарних, гідних і не гідних, є ті кому це потрібно і ті, кому ні.
В одному з супермаркетів проводилась лотерея, треба було купити будь який товар і отримуєш білетик. Два друга жартома вкинули в скриню білетики і стали чекати розіграш. Виявилось, що один з друзів виграв телевізор, хоча він йому зовсім не потрібен, адже у нього був домашній кінотеатр. Виходячи з магазину друзі помітили жінку, котру обступили її діти, в руці у неї була ціла купа білетиків і вона зосереджено перевіряла кожний на виграш.
Друзям стало цікаво, чи виграла малеча щось, і що саме хочуть виграти. Виявилось, що всі білети були безвиграшні, а в цій сім’ї вже декілька місяців як зламався телевізор і дітям дуже хотілось саме його. Тому друг просто непомітно підкинув у сумку жінки свій виграшний білет і сказав, щоб вона і його також перевірила. Через хвилину в магазині пролунав щасливий сміх матері та дітей. Іноді Бог нам посилає людей, завдяки яким ми починаємо вірити в диво.
В одній із своїх книг Джек Кенфілд, описав ситуацію однієї дівчинки Вілми Рудольф котра була 20-ю із 22 дітей. Вона народилась недоношеною, надій на те, що вона виживе , було дуже мало. У 4 роки вона захворіла двосторонньою пневмонією і скарлатиною, у результаті чого ліва нога у неї залишилась паралізованою. У віці 9 років вона зняла з ноги металеву скобу і стала ходити без неї. У 13 років вона вже ходила рівно. У той же рік вона вирішила стати бігункою. Взяла участь у змаганнях і прийшла останньою. Наступні п’ять років вона приходила останньою у всіх змаганнях, в яких брала участь. Всі радили їй відмовитись від своєї мрії, але дівчина вірила і одного разу вона виграла забіг. А потім і другий. Вілма виграла три золоті медалі.
3. Правильні бажання
– А куди ти хочеш потрапити, – запитав кіт,
– Мені байдуже, – відповіла Аліса.
– Тоді байдуже куди йти…
Одного разу, пізно ввечері бабуся, котрій потрібно було поїхати з центру до дому, чекала трамвай тому, що так дешевше, але вона не знала, що трамваї в цей час вже не ходять, а на маршрутку у неї грошей не було. Вже було дуже темно і окрім неї та жебрачки на зупинці нікого не було. Жебрачка запитала у бабусі чому та не їде додому, на що бабуся розплакалась і розповіла свою ситуацію. Уявіть собі здивування бабусі, коли жебрачка допомогла їй з грошима і вона спокійно доїхала додому. Пізніше, сім’я бабусі знайшла ту жебрачку і віддячила їй, вона виявилась доброю, вихованою і цікавою жінкою. Так неприємна ситуація перетворилась на нове гарне знайомство.
Для того, щоб Бог дізнався про наші бажання, їх треба побажати.
Випишіть всі свої бажання в зошит, і поряд дату, коли б ви хотіли щоб це бажання здійснилось.
По можливості точніше висловлюйте своє бажання. Якщо ви бажаєте автомобіль, то якого кольору і якої марки, якщо посада, то яка саме. Бажати треба не те, від чого ви хочете здихатись, а те чого бажаєте. У бажаннях не можна використовувати частку «НЕ». Наш мозок, так само як і всесвіт частку «НЕ», не сприймає. Всі бажання повинні бути такими, ніби вони вже здійснились.
Наприклад, якщо у вас зайва вага, треба казати: Я струнка, здорова, гарна, а не хочу, щоб у мене не було проблем з вагою, я нетовста. Тому коли ви замість того, щоб сказати я здорова, кажете я більше не хворію, всесвіт чує бажання: Я більше хворію. І бажання здійснюється. Вуаля, ось вам нова хвороба.
Тому тут вам допоможуть Афірмації.
4. Афірмації
Це – короткі фрази, що містить вербальну формулу, які при багаторазовому повторенні закріплює необхідний образ або установку в підсвідомості людини, сприяючи поліпшенню її психоемоційного фону і стимулюючи позитивні зміни в її житті.)
Наприклад, ще багато років тому Ірина Муравйова у всім відомому кінофільмі «Самая обаятельная и Привлекательная» промовляла чарівні слова.
Афірмації не обов’язково заучувати, як вірш. Якщо ви хочете, то ви можете придумати свої особисті словосполучення, від яких ви будете отримувати задоволення, і паралельно користь.
5. Медитація
Вченими доведено, що регулярні медитації відновлюють клітини мозку, допомагають бути більш стресостійким, зменшують тривогу, покращують увагу, та пам’ять, зміцнюють імунітет і найголовніше налаштовують зв’язок зі своїм внутрішнім світом. Тому привчіть себе регулярно практикувати медитації і в найближчому майбутньому ви відчуєте результати. Медитувати можна на будь яку тему, яка вас хвилює, здоров’я, гроші, особисті проблеми тощо. Навіть, якщо ви просто хочете відпочити, ввімкніть гарну музику, або звуки природи, заплющте очі і просто слухайте свій внутрішній голос.
6. Любов до себе і до всього світу.
Іноді люди, які невдоволені своїм життям, просто не можуть почати радіти, тому що вважають це абсурдним. Як можна радіти, коли ходиш в постійній напрузі та стресі.
Кіану Рівз вважається найдобрішим голлівудським кіноактором, а чи знаєте ви, що перед тим, як стати кінозіркою він пройшов нелегкий шлях. У дитинстві він страждав на дислексію, він так і не отримав середню освіту, спочатку втратив ненароджену дитину, а потім кохану жінку, яка загинула в автокатастрофі. Але при всьому цьому він залишився добрим, чуйною людиною, котра жертвує майже всі свої гонорари на благодійність. Його часто можна побачити в метро, або коли він спілкується з простими перехожими.
Почніть любити життя, себе, вірте в себе, помічайте свої навіть маленькі досягнення. Робіть собі приємності, і в жодному разі не відчувайте вину за ці дії. Ви народились для того, щоб бути щасливим, так будьте ним.
Не переживайте через думку інших людей про вас. Дійте так, як вам підказує ваше серце, навіть якщо всі останні будуть крутити біля скронь. Це ваше життя, і ви повинні бути щасливим для себе, а не для інших. Ідіть вчитись, працювати туди, куди схочете ви, а не ваші батьки, виходьте заміж, одружуйтесь на тих, кого ви хочете бачити своїм обранцем, а не ваші рідні. Будьте безглузді, кумедні, різні, але якщо саме ви бажаєте цього. Не бійтесь зробити помилки, помиляються всі, але не спробувавши, ви можете так і не стати щасливими.
7. Подяка за все
Тетянка була найменшою в сім’ї, в дитинстві була веселою, жвавою дівчинкою, часто випадково робила шкоду, але на горіхи в основному отримував старший брат, за те, що не догледів за малою розбишакою. Коли вона підросла і пішла до школи, він захищав її від хлопців-однокласників, а коли дійшло діло до залицянь, жоден кандидат не міг пройти повз фейс-контроль брата. У Тетянки завдяки своєму брату склалось добре, затишне життя і вона всім серцем дякує Всесвіту, що він послав їй такого чудового ангела -охоронця.
Навчіться помічати навіть у буденності гарне, добре, позитивне і не забудьте за це подякувати усім, хто до цього причасний. Дякуйте природі за гарну погоду, всесвіту, за те, що ви народились живі, здорові, що у вас є робота, дім, сім’я. Навіть якщо з вами сталась якась негативна ситуація, проаналізуйте її з іншого боку, який урок ви можете з цього винести і подякуйте за цей досвід.
8. Шукайте позитив і користь навіть в домашніх справах.
Наприклад, коли ви прасуєте білизну, замість того, щоб нервувати, скажіть собі: Я роблю цей світ гарнішим. А бо коли вигулюєте ввечері вашого пса, подумайте про те, що ви дихаєте на ніч свіжим повітрям, а значить будете краще спати.
У кінці дня, коли лягаєте спати, подякуйте Богу, за те, що цей день приніс вам нові враження, нових знайомих, друзів. А якщо навіть він пройшов не дуже добре, завжди можна зробити таку вправу: Згадайте ту ситуацію, яку б ви хотіли змінити і уявіть в деталях, як вона змінюється на краще. Уявіть, що в цій ситуації кажете і робите ви, що вам відповідають, як ситуація змінюється в кінці. Уявіть, що все що ви тільки що виправили в вашій уяві, сталося на справді, подякуйте за це і вам стане легше. Таким чином, ви посилаєте новий сигнал у Всесвіті і змінюєте своє життя на краще.
Починати треба з малого, посміхніться, повірте у себе, зрозумійте те, що ви самі є творцем власного життя, гарного чи поганого, все залежить тільки від вас!
Скоро розпочнуться різдвяні, та новорічні свята більшість з людей саме в цей період хоч на мить переноситься в казку, вірить в краще, мріє про гарні зміни в наступному році. Повірте, що цей рік для вас буде найкращим, підкріпіть цю віру діями і ви досягнете всього чого забажаєте!
Також Вас може зацікавити:
ТОП-10 кращих різдвяних та новорічних фільмів, які піднімуть настрій
Панічні атаки: що робити, коли це нападає на вас
Ганна СТАНІШЕВСЬКА
Супер!!! Большое спасибо!!! Очень полезная и позитивная статья !!!
Очень позитивная и очень полезная информация!!! Огромное спасибо!!! 🙂
Будь ласка,якщо вона принесла вам користь,я цьому дуже рада!!