Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1X FAN models
1xfan manager
coin24 crypto exchange

Занедбані у Житомирі: притон збоченців на вулиці Героїв Десантників

Покинута недобудова. Житомир

Богунія – спальний район Житомира з затишними дворами, де лунає дитячий сміх. Мальовничі краєвиди радують око мешканців та створюють  атмосферу спокою, якого так прагне душа. Гарний початок, чи не так? А тепер скажемо правду: «родзинкою» Богунії є… притон збоченців!

Занедбана споруда на вулиці Героїв Десантників, 19 вже близько 30 років «прикрашає» тихий закуток Житомира. На даний час будівля знаходиться в аварійному стані  і можна спрогнозувати, що з плином часу почне активно розвалюватись. Небезпечно навіть проходити поруч, адже є висока вірогідність спіймати цеглину собі на голову. Будинок-привид відомий у своєму районі як притон для наркоманів та інкубатор для щурів. А за свідченнями мешканців сусідніх будинків, це ще й «клуб» для дозвілля різноманітних збоченців.

Атракціон для екстремалів, а за сумісництвом – смітник

Дім слугує екстремальним атракціоном для дітей. Вони пробираються всередину будівлі, блукають лабіринтами, стрибають з поверху на поверх. Не дивно, адже поруч з цим будинком знаходиться спортивний майданчик, де проводять своє дозвілля дітлахи. Страшно, що вони не розуміють всієї небезпеки таких ігор у місці, де легко можна завдати собі травму або наштовхнутися на незнайомих осіб з кримінальними  намірами…

Покинута недобудова. Житомир

Окрім цього, перший поверх будівлі поступово перетворюється на смітник. Недобросовісні жителі вулиці (певно, забувши, що й самі тут живуть) кидають сміття прямо у віконні отвори. Це сміття ніхто не прибирає, і воно створює тепличні умови для розмноження популяцій щурів і тарганів. Повз будинок-привид щодня проходить величезна кількість людей, серед яких як дорослі, так і діти. Повертаючись додому у вечірній час, коли на вулиці вже стемніло, можна помітити в цьому будинку мерехтіння ліхтарів або почути шум, незрозумілі звуки чи голоси, від яких стає моторошно… Варто підкреслити і факт поганого освітлення біля будинку, що надає цьому місцю ознак декорації до фільму жахів.

Занедбані будинки Житомира

Покинуті будинки Житомира

Як триповерховий будинок став п’ятиповерховою руїною

За словами тутешніх старожилів,  цей будинок колись мав тільки три поверхи і був повністю заселений. За будинком розташовувалися підсобні приміщення, де люди вирощували курей та інших свійських тварин. Через що звичайний будинок, що дихав  життям – став привидом? Все дуже просто: було прийняте рішення про його реставрацію та добудову поверхів, у зв’язку з чим мешканців виселили до гуртожитків. Реконструкцією зайнялись ще років 30 тому, за часів СРСР. Але щось, вочевидь, пішло не так: роботи «заморозили», мешканці не повернулися у свої квартири, а житомиряни отримали чергового «мерця» у сфері капітального будівництва.

Занедбані будинки Житомира

Ми вирішили провести журналістське розслідування, аби отримати відповіді на 2 важливих запитання: «що сталося» і «хто винен». Директор ЖЕКу №14 Борис Івахно заявив, що цей будинок не перебував на балансі принаймні від 2002 року. «Де, коли і куди його передавали, це було не при моїй пам’яті. Чий він, хто його власник, інформація ходить різна. За плітками, які я чув –  ще, здається 2013 року за рішенням виконкому міської ради будинок передали якійсь приватній компанії!» – сказав Б. Івахно.

Занедбані недобудови в Житомирі

Занедбані недобудови Житомира

Наступним кроком стала зустріч з депутатом Богунської районної ради Миколою Чередніком. Він повідомив, що звертався з питанням стосовно реконструкції цього будинку до міського голови Сергія Сухомлина. Перше звернення було в 2016 році, друге – в березні 2017 року. Сухомлин передоручив справу іншій особі – але вочевидь, займатися даним питанням чиновники не поспішають. М. Череднік розповів, що міська влада нібито мала намір відновити даний будинок та надати квартири у ньому учасникам АТО. Проте, як зазначив депутат Богунської районної ради, ніяких суттєвих важелів впливу на ситуацію він не має. А тому питанням вирішення даної проблеми ефективно займатися не може.

Недобудова. Житомир

Відвідавши управління житлового господарства міської ради, ми зрозуміли,  що і там не володіють інформацією відносно будинку, що нас цікавить. Або ж вдають, що не володіють. Проте нам натякнули: на даний час немає інвестора, який би виявив бажання звести нову будівлю на місці занедбаної п’ятиповерхівки або привести до ладу те, що є. В управлінні капітального будівництва розповіли, що їм не надходило завдання займатися реконструкцією або будівництвом за цією адресою.

Занедбана будівля. Житомир, Богунія

Таємниці Державного земельного кадастру

Що далі? А далі ми замовили витяг з Державного земельного кадастру стосовно цієї земельної ділянки. Інформацію вдалося отримати вкрай оперативно. І вималювалась наступна картина. У витязі зазначено, що будинок розташований за адресою Маршала Жукова, 19. З цього можна робити висновок, що під час зміни назви вулиці з Маршала Жукова на Героїв Десантників, що відбулась 19 лютого 2016 року після підписання міським головою Житомира Сергієм Сухомлином розпорядження  про перейменування в місті 87 вулиць відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» – цей об’єкт залишився зі старою нумерацією.

Незакінчене будівництво у Житомирі

Код класифікації видів цільового призначення земель за цією адресою B.03.15. Це означає, що дана ділянка відноситься до категорії земель житлової та громадської забудови. За формою власності ця територія є державною власністю.

Площа земельної ділянки становить 0,9062 га.

Нормативна грошова оцінка становить 382586,96 гривень.

Недобудови в Житомирі

Також на основі витягу стала відома інформація про державну реєстрацію земельної ділянки. Документація із землеустрою, на підставі якої здійснена державна реєстрація земельної ділянки – «Технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)», КП «Житомирводпроект», Г. М. Гаврилюк. Орган, який зареєстрував земельну ділянку – Міськрайонне управління у Житомирському районі та м. Житомирі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області. Дата державної реєстрації земельної ділянки –  21.09.2017 р.

Недобудови Житомира

Право власності належить Житомирській міськраді, але…

Стала відома також інформація про оренду даної ділянки. Так  22.05.2012 року відбулась державна реєстрація речового права на строк дії в 5 років. Орендарем стало Товариство з обмеженою відповідальністю «Реалпродторг». В оренду була передана вся територія ділянки в повному обсязі, тобто всі 0,9062 га. У витязі в графі «місцезнаходження» даного товариства вказано – м. Житомир, але чомусь без деталізації вулиці, будинку тощо. Тому логічним було пошукати інформацію про нього на просторах мережі Інтернет.

Покинуті будівлі у Житомирі - 2

По даному товариству вдалося знайти певну інформацію на сайті Єдиного державного реєстру юридичних осіб та громадських формувань. Товариство з обмеженою відповідальністю «Реалпродторг» зареєстровано у Святошинському районі міста Київ, за адресою: вулиця Гната Юри, 9. Основним видом економічної діяльності даного товариства є неспеціалізована оптова торгівля харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами. Запитання: з якою метою це ТОВ, яке торгує шоколадками, цигарками та лимонадом – взяло в оренду житловий будинок?

Покинуті будівлі у Житомирі

Ще одним документом, який вдалося знайти по цій справі, став проект рішення від 13.09.2017 року «Про визнання такими, що втратили чинність п.6 рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради від 11.08.2005 № 514 «Про затвердження акта вибору та обстеження земельної ділянки для попереднього погодження місця розташування об’єкта архітектури, надання дозволів на розроблення проектів нового будівництва, реконструкції, розширення існуючих об’єктів архітектури, внесення змін, доповнень до рішень міськвиконкому та передачі функцій замовника». А також рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради від 27.10.2005 № 719 «Про передачу житлового будинку № 19 по вул. Маршала Жукова в м. Житомирі з балансу КВЖРЕП-14 на баланс ТОВ «Реалпродторг».

12 років рабства свинства

З’ясувалося, що термін оренди вже вийшов, але з будинком, як бачимо, жодних змін так і не відбулося. Історія відносин ТОВ  «Реалпродторг» та цього занедбаного будинку розпочалася ще в 2005 році і закінчилась тільки у вересні 2017 року. Навіщо ж тоді будинок був переданий з балансу КВЖРЕП-14 на баланс таємничого ТОВ «Реалпродторг», яке не має до Житомира ніякого відношення? Хто отримав від цього вигоду – і яку саме? І найголовніше: що отримала від цього міська громада, якій формально належить ділянка? Чому за ці 12 років орендар не вдарив пальцем об палець на ділянці? І що там буде далі?..

Занедбані будівлі у Житомирі - 2

Занедбані будівлі у Житомирі

На початку матеріалу ми говорили, що руїну, за словами місцевих жителів, використовують різноманітні сексуальні збоченці. Але виглядає так, що збоченці сидять (сиділи) і в ТОВ «Реалпродторг», і… вірогідно, у міській раді Житомира. Хоча, може, це й не збочення ніяке – а звичайна корупція? Times.Zt звертає увагу прокуратури на серію загадкових збочень, в результаті яких міська громада зазнала очевидних збитків, а хтось добряче нагрів руки. Ми переконані: серійні збоченці мають отримати по заслузі! Адже це ляпас кожному  житомирянину – коли на вулиці з такою героїчною назвою твориться таке приземлене свинство.

P. S. Як з’ясувалося, у Житомирі не один і навіть не два будинки-привиди. Цим матеріалом ми розпочинаємо серію спеціальних розслідувань «Занедбані у Житомирі», результати яких негайно публікуватимемо. Не пропустіть!

Тетяна ОВСІЄНКО

Нагадуємо, TimesZT нещодавно писав: ЖИТОМИРСЬКИЙ БУДІВЕЛЬНИЙ БУМ-БУМ

8 коментарів до "Занедбані у Житомирі: притон збоченців на вулиці Героїв Десантників"

  1. Цей матеріал передрукував ЖЖ-Інфо, з посиланням на наш сайт:
    http://zhzh.info/news/2018-01-19-34847

  2. Если быть точнее, этот дом пустует около 25 лет,большинство жителей “временно” переселили в общежития на улице Вочточной! Которые к сожалению,так и не дждались новых кварт!

  3. Ірино, дякуємо! Якщо Ви знаєте якісь додаткові подробиці про цей об’єкт – напишіть нам:

    info@times.zt.ua

  4. Та хіба він один такий?? У нас на Польовій на Смолянці також є такі занедбані будинки!!А кінотеатр Космос,стільки років пустує вікна і двері забили фанерою,сходинки,і все що було обкладено гранітом уже порозтягали,а осінню ,вже з криші метал носили, серед білого дня підлітки здирали і несли здавати,і ні тобі поліцї і нікому діла немає!!

  5. Тетяні Овсієнко добре заплатили рейдери цієї ділянки для обливання брудом орендарів, які щомісяця платять в бюджет міста. Дешево написано, а як фантазія про збоченців зіграла у Пані Тетяни, просто роман пише. Вам Пане редакторе варто звернути увагу на подібні замовні статті, оскільки прийдеться відповідати в суді за наклеп.

  6. я так розумію що міська влада продалася на чолі з мером хмельницькім рейдерам ,якім віддае ділянки так званим кооперативам на чолі з одним власником ,яки в бюджет міста не сплачують соціальни внески ,всі кооперативи отримують ділянки без аукціону,жодного конкурсу,лише за наказом мера,пригадайте ділянки яки отримали кооперативи жк “Домашній”,”Тетерівський бульвар”,”набережний квартал” та інші.Чомусь редакція видання це не висвітлює,а може ви разом з ними допомогаете рейдерам???На що дивиться НАБУ,СБУ,Генпрокуратура.Місто не отримало від кооперативів жодної копійки. Де в Житомирі є закон та справедливість

  7. Don Sancho – поясніть, будь-ласка, що таке “хмельницькі рейдери”? Якщо Вам відомі конкретні імена і прізвища – назвіть їх. Можна на нашу пошту.

    “Чомусь редакція видання це не висвітлює”

    Ви не праві, редакція якраз ДУЖЕ уважно стежить за житловими новобудовами у Житомирі. Ми писали (і далі писатимемо) і про нові ЖК, і про будинки-привиди (“Олвіта”), і про житлові комплекси з ознаками нелегального будівництва. Читайте наші матеріали із серії “Будівельний бум-бум“, там все це є.

    “а може ви разом з ними допомагаєте рейдерам?”

    Не пишіть дурниць, будь-ласка! Ви прочитали на нашому сайті резонансний матеріал, який передрукували інші видання. За фактом цієї публікації будуть звернення до міськради та прокуратури.

  8. Наталія написала:
    “Тетяні Овсієнко добре заплатили рейдери цієї ділянки…”

    Це брехня. Тетяна Овсієнко отримала редакційне завдання і виконала його.

    “…для обливання брудом орендарів, які щомісяця платять в бюджет міста”

    Наталко, Ви – орендар? Чи представляєте інтереси орендарів? В такому разі, скажіть, хто ці загадкові орендарі? Коли взяли в оренду ділянку, з якою метою? І як ці орендарі “платять в бюджет міста” – якщо місто (а саме управління житлового господарства міської ради) нічого про це не знає?

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*