«Не лізьте на тонку кригу!» Влада закликає житомирян не гинути на Водохреще

Ополонка. Свято водохреща в Житомирі

Міська влада Житомира гарантує безпечне Водохреще – та лише в тому випадку, якщо городяни святкуватимуть там, де є нагляд спеціальних служб. Не потрібно «шукати дикі кущі» або «лізти на тонку кригу», шар якої на Тетереві складає сьогодні лише 5-6 см.    

19 січня 2018 року вже зранку у Гідропарку розпочалися заходи по відзначенню останнього різдвяно-новорічного свята – Богоявлення Господнього, більше відомого у народі як Водохреще. Згідно з планом, затвердженим управлінням культури міської ради Житомира, у перші години свята відвідувачі свята мають слухати аудіогазету, а також дивитися концертну програму за участю муніципальних творчих колективів. І лише «о 13:00 год. після благословення та здійснення чину великого освячення води, усі бажаючі матимуть змогу скупатися у цілющій крижаній воді річки Тетерів». Але, попереджає сайт міськради, «свячена вода буде приносити користь лиш тоді, коли дбаєш про чистоту власних думок і вчинків».

Святкові розваги – це добре. Але за безпеку під час, скажемо відверто, досить ризикованого зимового свята – відповідають інші міські служби. В першу чергу це управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення. «Ми зробили все, аби свято пройшло на високому рівні, щоб ніхто не загинув і не скалічився!» – запевнив керівник управління Микола Дідківський. «У Гідропарку чергують наші рятувальники, чергує поліція, чергує «швидка». Є намети для обігріву відвідувачів – будь-ласка, заходьте та грійтеся!» – додав він.

За словами М. Дідківського, передбачили навіть таку деталь, як гумові килимки для людей, які щойно здійснили ритуальне омовіння. «Люди виходять з води і стають на килимок. Вода стікає з тіла, на килимку може швидко намерзнути лід. Щоб ніхто не послизнувся і не впав – ми посипали ці килимки спеціальною сіллю!»

Нагадаємо, 17 січня 2018 р. Times.Zt писав про несподіваний демонтаж міської новорічної ялинки Житомира – внаслідок чого городяни святкують Водохреще без неї. Причину такого поспіху ніхто з міських чиновників досі не пояснив.

Будьте першим, хто прокоментував "«Не лізьте на тонку кригу!» Влада закликає житомирян не гинути на Водохреще"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*